Produkty

Case IH Maxxum CVX: model z bezstopniową przekładnią CVX umożliwiający optymalizację kosztów przeznaczony do wszechstronnych zastosowań

08 mar 2014

Case IH Maxxum CVX: model z bezstopniową przekładnią CVX umożliwiający optymalizację kosztów przeznaczony do wszechstronnych zastosowań

Case IH oferuje w ramach serii Maxxum trzy nowe modele z bezstopniową skrzynią biegów i poszerza serię CVX o ciągniki czterocylindrowe. Trzy nowe modele z bezstopniową skrzynią biegów CVX – Maxxum 110 CVX, 120 CVX i 130 CVX to nowoczesne, wyposażone w wydajne silniki i wygodne kabiny uniwersalne ciągniki do wszelkiego rodzaju zadań eksploatacyjnych.

Wydajna technologia skrzyń biegów
Modele Case IH Maxxum CVX wyposażone są w sprawdzone skrzynie biegów CVX z technologią podwójnych sprzęgieł. Skrzynie te pracują w przedziale prędkości od 0 do 40 km/h całkowicie bezstopniowo, wykazując przy tym doskonałą wydajność całkowitą.

Moc hydrauliczna dostępna jest w równym stopniu w całym przedziale prędkości obrotowej ciągnika i wymaga poniżej 25% mocy silnika. Prędkości Eco 40 km/h osiągane są już przy niewielkiej prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1600 obr./min

Zmiana biegu w dwóch zakresach jazdy odbywa się automatycznie za pomocą podwójnego sprzęgła. Technologia podwójnego sprzęgła zapewnia też minimalizację strat związanych z tarciem przy maksymalnej wydajności.

Oprócz tego ciągniki Maxxum CVX wyposażone są w system Automatycznego Zarządzania Wydajnością (APM) marki Case IH, który dowiódł już swojej wyjątkowej efektywności zwłaszcza w przypadku dużych pojazdów Case IH. System APM redukuje automatycznie prędkość obrotową silnika, gdy w danym momencie konieczna jest jedynie niewielka moc.

Ciągniki Maxxum posiadają również system aktywnego zatrzymania. Niezależnie od tego, czy do pojazdu dołączone zostało obciążenie, system ten zapewnia bezpieczne zatrzymanie ciągnika na stoku bez konieczności użycia sprzęgła.

Napędzane nowoczesnymi silnikami
Nowe ciągniki Maxxum CVX czerpią swoją moc ze stabilnych silników z turbosprężarkami
i chłodnicami powietrza doładowującego. Silniki czterocylindrowe mają pojemność skokową 4,5 l — wszystkie modele wyposażone są też w elektroniczny układ wtryskowy Common Rail. Silniki te zapewniają realne zwiększenie mocy („Power Boost“) – o 10% przy zmniejszonej prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1900 obr./min. Pozwala to na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

Nowa seria Maxxum CVX wyposażona jest w system Efficient Power. Oznacza to,
że wszystkie te silniki posiadają opracowany przez Case IH system selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Zostały one zoptymalizowane pod względem wydajności, a maksymalny moment obrotowy osiągany jest już przy prędkościach obrotowych rzędu zaledwie 1500 obr./min. Oprócz tego ciągniki Maxxum wyposażone są w system zarządzania mocą silnika zapewniający dodatkową moc do 33 KM.

W przypadku ciągnika Maxxum 120 CVX, który posiada moc nominalną 121 KM możliwe jest jej zwiększenie do 154 KM w trybie Power Boost za pośrednictwem systemu zarządzania mocą silnika.

System regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego
Kolejnym innowacyjnym wynalazkiem jest system służący do regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego. Zapotrzebowanie na paliwo jest zmniejszane jeszcze bardziej dzięki nowej funkcji oprogramowania, dzięki czemu maleją też koszty eksploatacyjne. Po opuszczeniu kabiny przez kierowcę na 30 sekund redukowana jest automatycznie prędkość obrotowa biegu jałowego z 850 do 650 obr./min — nie pracują wówczas zarówno elektroniczne zawory hydrauliki, jak i zaczep trzypunktowy.

Wygodna kabina
Nowa seria Maxxum CVX wyposażona jest w zapewniającą operatorowi jedno z najbardziej wygodnych spośród dostępnych obecnie na rynku miejsc pracy kabinę „Surround“. Kabina jest największa w swojej klasie i gwarantuje wyjątkowo dobry widok przez okna o łącznej powierzchni 5,78 metra kwadratowego. Czterosłupkowa konstrukcja i zintegrowane okno dachowe zapewniają doskonałą widoczność — pole widzenia do przodu wynosi 105 stopni
i jest idealnie dostosowane do wykonywania prac przy użyciu ładowarki czołowej. Poziom ciśnienia akustycznego równy 69 dB oznacza natomiast, że ciągniki Maxxum wyposażone są w najcichsze kabiny na rynku.

Nowe pojazdy Maxxum oferują też korzyści związane z koncepcją sterowania i elementów obsługi, która sprawdziła się w dużych ciągnikach Case IH o mocy do 600 KM. Ergonomiczny układ wszystkich obsługiwanych elementów umożliwia wyjątkowo efektywną pracę. Podobnie jak w przypadku Multicontrollera, wszystkie przełączniki i przyciski są zintegrowane z prawym podłokietnikiem. Na konsoli tej można również umieścić ekran dotykowy AFS PRO 300
lub AFS Pro 700, dzięki któremu ciągnik Maxxum stanie się pojazdem idealnym dla rolnictwa precyzyjnego.

Nowa generacja Multicontrollera
Nowy ciągnik Maxxum CVX posiada również oferowany przez Case IH Multicontroller nowej generacji. Został on na nowo zoptymalizowany pod względem obsługi i ergonomii. Wystarczy np. nacisnąć jeden przycisk, aby zmienić kierunek jazdy. Nowe oświetlenie tła zapewnia bezpieczną obsługę przy zapadającym zmierzchu, a nawet w nocy. Oprócz tego zwiększona została powierzchnia przycisków sterujących — obsługę ułatwiają również nowe przyciski programowalne.

Duża siła podnoszenia – więcej mocy przy pracach wykorzystujących układ hydrauliczny
Niezwykle uniwersalny ciągnik Maxxum wyposażony jest w bardzo elastyczny układ hydrauliczny. Osiowa pompa tłokowa zapewnia dużą moc przepływu do 125 l/min — w razie potrzeby wraz z regulacją ciśnienia i przepływu. Układ hydrauliczny tylnej części pojazdu jest w stanie podnieść ciężar 7864 kg, a czołowy układ hydrauliczny ciężar do 3100 kg. Maksymalnie siedem par elektrohydraulicznych zaworów sterujących pozwala na sterowanie zróżnicowanymi funkcjami.

W tym celu można użyć maksymalnie czterech przyłączy hydraulicznych w tylnej części
i maksymalnie trzech przyłączy hydrauliki środkowej.


Nowość: jeszcze efektywniejszy przedni układ hydrauliczny
Nowy system sterowania przednim układem hydraulicznym znacznie ułatwia pracę maszyn zawieszonych z przodu. Możliwe jest zaprogramowanie dwóch ustawień wysokości podnoszenia, natomiast automatyczna regulacja pozycji zerowego podnoszenia umożliwia przejście układu hydraulicznego w tryb zerowego podnoszenia po osiągnięciu odpowiedniej pozycji roboczej. Takie rozwiązania sprawdzają się np. idealnie w przypadku podwieszanych
z przodu kosiarek.

Komunikaty prasowe i zdjęcia dostępne są dla Państwa pod linkiem: 

http://mediacentre.caseiheurope.com/.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF