Marka

Case IH przekazuje dwa ciągniki właścicielom małych gospodarstw w Kenii

01 lip 2014

Case IH przekazuje dwa ciągniki właścicielom małych gospodarstw w Kenii

Marka Case IH przekazała dwa ciągniki JX55T na rzecz projektu „Tana River Area” / Znaczące zaangażowanie marki Case IH jako „Partnera na rzecz wyżywienia” (Partner for Food) w akcji niemieckiej agencji pomocy potrzebującym Welthungerhilfe / Darowizny wpisują się w strategię wzmocnienia obecności marki Case IH w Afryce Wschodniej .

Od momentu ogłoszenia akcji w Berlinie w styczniu tego roku, Case IH bardzo poważnie traktuje swój udział w projekcie „Partner na rzecz wyżywienia” (Partner for Food). Akcję pomocy organizuje prywatna niemiecka agencja Welthungerhilfe. Po przekazaniu pierwszej, czysto finansowej darowizny w wysokości 45 000 euro podczas tzw. Zielonego Tygodnia w 2014 r. marka Case IH przeznaczyła dwa ciągniki JX55T jako swój wkład do projektu agencji Welthungerhilfe, który wspiera rolników z rejonu rzeki Tana w Kenii (Afryka Wschodnia). Darowiznę przekazano na ręce pracownika agencji, Floriana Landorffa, podczas inauguracji partnerstwa między Case IH i TTEA w Nairobi 16 maja bieżącego roku.

Uczestnicy z pierwszych stron gazet: politycy, biznesmeni, osobistości z branży finansów i rolnictwa

Uroczystość upamiętniająca nową umowę w sprawie sprzedaży i współpracy serwisowej między TTEA i Case IH w Nairobi oraz ceremonię przekazania cennej darowizny uświetniło wielu znakomitych gości, w tym Pani Ann Onyango, sekretarz Ministerstwa Rolnictwa, Hodowli i Rybołówstwa. - Nasza wizja obejmuje zrównoważone, wydajne i dochodowe rolnictwo w całej Afryce Wschodniej, a w szczególności w Kenii. Marzy nam się świetnie prosperujący sektor biznesu, który chcemy doskonalić z ludźmi i dla ludzi. Między innymi to marzenie zachęciło nas do niedawnego zaangażowania jako „Partner na rzecz wyżywienia” (Partner for Food) we współpracy z prywatną niemiecką agencją pomocy potrzebującym, Welthungerhilfee – oświadczył Matthew Foster podczas ceremonii przekazania darowizny.

Marka Case IH wzmacnia obecność w Afryce Wschodniej

- Gdy dowiedzieliśmy się o projekcie na rzecz mieszkańców rejonu rzeki Tana i wysiłkach Welthungerhilfe zmierzających do złagodzenia skutków suszy, od razu zdecydowaliśmy się zaangażować w te działania. A co innego może zrobić Case IH jako producent nowoczesnych i wydajnych maszyn rolniczych niż wkroczyć do akcji, dając własne rozwiązania? Właśnie dlatego jesteśmy szczególnie zadowoleni, że jednocześnie udało nam się rozpocząć współpracę z TTEA Ltd, naszym ważnym i znaczącym partnerem w Afryce Wschodniej. TTEA wnosi znaczną wartość w postaci wszechstronnego doświadczenia, profesjonalizmu i rozwiązań logistycznych w dziedzinie motoryzacji oraz rozbudowanej sieci dystrybucji i serwisu pojazdów. Będzie to doskonała baza do rozwoju dystrybucji i serwisu maszyn marki Case IH w Kenii i Tanzanii, a także w Ugandzie. Sieć ta zapewni rolnikom w całej Afryce Wschodniej łatwy, szybki i niezawodny dostęp do wszystkich typów maszyn i niezbędnych usług serwisowych – podkreślił Foster.

Maszyny, które wzmocnią posiadaczy niewielkich gospodarstw

- Przekazujemy dwa ciągniki JX55T marki Case IH jako społeczną inwestycję naszej firmy. Posłużą one podczas prac na rzecz właścicieli niewielkich gospodarstw, umożliwiając tym samym działania samopomocowe i dając możliwości zwiększenia wydajności i produkcji żywności, podniesienia jakości życia oraz zwiększenia dochodów rodziny. Wierzymy, że nasza darowizna będzie stanowić kolejny krok w kierunku naszej wspólnej wizji rozwijającego się i kwitnącego rolnictwa w Kenii – powiedział Matthew Foster.

Informacje prasowe i zdjęcia dostępne na stronie http://mediacentre.caseiheurope.com/.

Komunikaty prasowe i zdjęcia dostępne są dla Państwa pod linkiem:

http://mediacentre.caseiheurope.com/.

  • Key handover


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF