Produkty

Główny Projektant Marki Case IH z USA umieszczony na liście 40 Under 40 magazynu Crains Chicago Business

28 gru 2015

​Dwayne Jackson wyróżniony prestiżową nagrodą / Główny Projektant z USA odpowiedzialny za projekt ciągnika marki Case IH / W jednym rzędzie z wieloma sławnymi laureatami wyróżnionymi w ciągu ostatnich 26 lat

Nowa seria ciągników Optum CVX marki Case IH otrzymała tytuł „Maszyny Roku 2016” w kategorii L na targach Agritechnica w Hanowerze w listopadzie tego roku, zaś niedawno „ojciec” tejże serii, który zaprojektował ich unikalną stylistykę, znalazł się na liście „40 Under 40” tworzonej przez prestiżowy magazyn Crain's Chicago Business. Lista „40 Under 40” jest ogłaszana rokrocznie od 1989 roku. Od tej pory znalazło się na niej niemal 1 000 dobrze zapowiadających się mieszkańców Chicago, a wśród nich takie osobistości, jak Barack Obama czy Oprah Winfrey. W tym roku do grona laureatów dołączył Dwayne Jackson, którego jury wyróżniło za zawodowe osiągnięcia oraz skuteczne kierowanie strategicznym zespołem projektowym.

Specjaliści w swoich dziedzinach
Ta prestiżowa nagroda trafia do wyróżniających się mieszkańców Chicago, którzy specjalizują się w dziedzinach, w których pracują. Spośród nominowanych do listy 900 kandydatów, Dwayne Jackson został wybrany w uznaniu za swoje innowacyjne podejście do projektowania, które ujawnia wyraźne inspiracje światem współczesnej motoryzacji.
– Według mnie, projektowanie bardziej wymaga zintegrowanego podejścia niż spojrzenia z czysto inżynierskiej perspektywy. Dlatego podczas pracy nad tym ciągnikiem zadaliśmy sobie pytanie: dlaczego rolnicy nie mieliby dostać ciągników, które są niezawodne jako użyteczne narzędzia, a jednocześnie stylowe i dostarczające przyjemności z jazdy, jak dostępne dziś samochody osobowe? – powiedział Jackson.

Po ukończeniu edukacji w kierunku projektowania przemysłowego w szkole College for Creative Studies w Detroit, Jackson rozpoczął karierę projektanta w branży motoryzacyjnej. Jest to jeden z kilku powodów, dla których w pracy wykorzystuje pomysły polegające na łączeniu elementów estetyki samochodowej z funkcjonalnością maszyn przemysłowych, czego doskonały przykład stanowi nowa seria ciągników Optum CVX marki Case IH. Także inne serie maszyn rolniczych i budowlanych, nad którymi pracował Dwayne Jackson odzwierciedlają jego filozofię.

Wspaniałe okoliczności dla premiery na rynku europejskim
Wysokowydajna i innowacyjna technologia w zachwycającym „opakowaniu” – taki zestaw spełnia oczekiwania europejskich klientów.
– Bardzo się cieszymy, że praca Dwayne'a Jacksona i całego zespołu projektowego została doceniona – powiedział Case IH President Andreas Klauser.
– Demonstrowane przez niego pionierskie podejście do projektowania jest cechą wielu z naszych młodych projektantów i stanowi wartość wyróżniającą nasze produktów spośród maszyn dostarczanych przez konkurencję. Reakcje, z jakimi spotkała się nasza seria ciągników podczas targów Agritechnica pokazały, że praca Dwayne'a Jacksona i jego zespołu zrobiła wrażenie nie tylko na jury magazynu Crain’s, ale także na naszych klientach w Europie – podkreślił Andreas Klauser, Brand President Case IH.

​​


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF