Produkty

Marki Case IH i STEYR wyróżnione na targach Agribex 2015

28 gru 2015

Na międzynarodowych targach rolno-rolniczych w Brukseli nagrodzono stoisko i prezentację  marek Case IH i STEYR / Wielkie zainteresowanie nowymi modelami ciągników Case IH Optum CVX i STEYR Terrus CVT.

Pomimo trudnej sytuacji wielu europejskich rolników z branży mięsnej i mlecznej, innowacyjne produkty i rozwiązania marek Case IH i Steyr zaprezentowane podczas 69. edycji targów Agribex spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Międzynarodowa wystawa maszyn i rozwiązań rolniczych, hodowlanych, ogrodniczych i dotyczących użytków zielonych odbyła się w brukselskim centrum Expo w dniach od 8 do 13 grudnia 2015 r. Oprócz belgijskiej premiery ciągników Optum CVX i Terrus CVT, ważnym wydarzeniem było wręczenie nagród za najpiękniejsze stoisko targowe i najbardziej pomocną obsługę oraz za najlepszą komunikację (Most Beautiful Stand & Welcome Desk/Best Communication). Oba wyróżnienia przypadły w tym roku markom Case IH i Steyr. „Jesteśmy dumni, że sposób przedstawiania i komunikacji dotyczący naszych innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnego rolnictwa i sektora leśnego spotyka się z tak wielkim uznaniem, które znalazło swe ukoronowanie w tych dwóch prestiżowych nagrodach” - podkreślili Marc Devriese, dyrektor biznesowy na kraje Beneluksu i Tjörven Van de Velde, kierownik ds. marketingu (Beneluks).

„Na targach Agribex nasze produkty z pewnością mają dużą przewagę” - powiedział Devriese. „Zarówno Optum CVX jak i Terrus CVT uzyskały doskonałe wyniki w uznanym teście DLG PowerMix na krótko przed listopadowymi targami Agitechnica w Hanowerze. Na dodatek na tych samych targach oba ciągniki nagrodzono tytułem Maszyny Roku (Machine of the Year) 2016. Oba te wydarzenia stanowiły mocny i przekonujący sygnał dla dilerów i klientów, którzy później zjawili się na naszym stoisku” - dodał. „Dzięki niesamowitemu wyglądowi nowych ciągników, nagrodzonej później koncepcji stoiska i pomocnej obsłudze na targach Agribex udało nam się doskonale podkreślić tzw. wartości wewnętrzne naszych produktów. Podsumowując, był to niezmiernie pomyślny i przekonujący występ. Z pewnością pojawimy się na Agribex w 2017 r. ze świeżą porcją innowacji” - zakończył Tjörven Van de Velde.

Optum CVX i Terrus CVT: Kamienie milowe innowacji w historii Case IH i Steyr
Serie ciągników Optum CVX i Steyr Terrus CVT obejmują po dwa modele, z których każdy wyposażono w 6,7-litrowy silnik NEF Efficient Power firmy FPT Industrial, o mocy 270 lub 300 KM przy prędkości znamionowej 2100 obr./min. Silniki te spełniają wymagania norm emisji Stage IV bez dodatkowych elementów, jak np. filtry cząstek stałych, i zapewniają doskonałą oszczędność paliwa. Dolna część bloku silnika i miska olejowa stanowią oryginalną konstrukcję, w której miska służy jako kręgosłup całego ciągnika, co skutecznie odciąża blok silnika. Mimo że ciężar właściwy tych ciągników wynosi 11000 kg, ta tzw. miska konstrukcyjna umożliwia uzyskanie maksymalnej masy brutto pojazdu 16000 kg, co przekłada się na wiele możliwości balastowania i wykorzystania masy użytecznej. Przekładnia bezstopniowa zastosowana w ciągnikach z serii Optum CVX i Terrus CVT skonstruowano tak, aby bezawaryjnie obsługiwała i przenosiła znaczne obciążenia generowane przez silniki o mocy ponad 300 KM i zapewniała optymalną przyczepność ciągnika. Dwie dostępne opcje prędkości to od 30 do 40 km/h ECO i od 30 do 50 km/h ECO. Z taśm produkcyjnych fabryki w austriackim St. Valentin zjechały już pierwsze egzemplarze ciągników Optum CVX i Terrus CVT.

​​


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF