Produkty

Nowa nazwa odpowiada znacznym nowościom oraz "awansowi" do IV etapu emisji spalin

26 lip 2016

Nowy Case IH Luxxum wkracza na scenę jako niebywale wszechstronny produkt. Ciągnik został opracowany z myślą o gospodarstwach średniej wielkości o profilu mieszanym i nastawionym na uprawy i z rozmachem wkracza na rynek z różnorodnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. "Nowości w obrębie przekładni i zawieszenia osi przedniej są oprócz IV etapu emisji spalin zaledwie trzema z wielu etapów rozwoju, którymi przekonuje do siebie nowy Luxxum" - objaśnia Remo Müller, kierownik ds. marketingu produktów na obszar EMEA.

Przegląd informacji na temat serii Luxxum
Nowa seria składa się z trzech modeli o mocy znamionowej 99, 107 i 117 KM, wyposażonych w przekładnię typu Powershift 32 x 32 oraz mechanizm nawrotny o trzech poziomach agresywności. Silniki spełniają wymogi norm emisji etapu IV. W serii Luxxum opcjonalnie dostępna jest nowa oś przednia z zawieszeniem. Pompa CCLS o poj. 80 litrów zapewnia maksymalną wydajność układu hydraulicznego. Ponadto, na życzenie dostępne jest złącze Power Beyond. Zbiorniki paliwa i roztworu mocznika o pojemności odpowiednio 150 i 14 litrów umożliwiają - dzięki wysokiej wydajności paliwowej maszyn Luxxum - długie dni robocze bez przerw na tankowanie. Oprócz tego, co ważne dla wszystkich, prace konserwacyjne można spokojnie wykonać we własnym zakresie: Dzięki maksymalnej łatwości konserwacji, pod kątem której został zaprojektowany Luxxum, maszyna pracuje, a czas na jej serwisowanie został ograniczony do minimum.

Luxxum: Wydajny!
Sprawdzone silniki marki FPT Industrial stanowią "źródło mocy" silników Luxxum. Dzięki opatentowanej technologii oczyszczania końcowego spalin Hi-eSCR only, ciągniki nowej serii zapewniają dużą moc i wysoki moment obrotowy w połączeniu z oszczędnym zużyciem paliwa i roztworu AdBlue. Wymogi IV etapu norm emisji zostały osiągnięte bez oczyszczania końcowego spalin. Dopracowana i zautomatyzowana 4-stopniowa przekładnia przełączalna pod obciążeniem, obsługująca 32 x 32 biegów z Powershuttle oferuje idealną krzywą mocy dostosowaną do różnorodnych wymogów podczas całodziennej pracy.

Luxxum: Wszechstronny!
Nowe modele Luxxum zostały opracowane pod kątem maksymalnej wszechstronności. Dzięki kompaktowej konstrukcji ciągnik zapewnia maksymalną zwrotność również w warunkach ograniczonej przestrzeni podczas prac w stajni czy zagrodzie. Równocześnie Luxxum charakteryzuje się wyjątkową odpornością i wytrzymałością podczas wykonywania wszelkich prac - niezależnie od tego, czy wymagają one użycia ładowacza czołowego, narzędzi podłączonych do tylnego układu hydraulicznego czy narzędzi ciągniętych przez maszynę. Do roli wszechstronnego bohatera prac polowych i gospodarskich przyczynia się również doskonała widoczność z kabiny. Jednoczęściowa szyba przednia i przezroczysty dach umożliwiają uzyskanie nieograniczonej widoczności przestrzeni roboczej również podczas pracy z ładowaczem czołowym. Dzięki nowemu zawieszeniu osi przedniej i dopracowanej przekładni z Powershuttle ciągnik Luxxum jest prawdziwym "mistrzem ładowania".

Luxxum – przyjazny użytkownikowi!
Luxxum wyznacza również nowe standardy, jeżeli chodzi o przyjazność użytkownikowi: Na podstawie sugestii wskazówek otrzymanych od klientów z całego świata dopracowano sprawdzony i cieszący się wyjątkową popularnością koncept obsługi oparty na podłokietniku Multicontroller i zoptymalizowano go pod kątem wymogów praktycznych. W rezultacie poszczególne elementy sterownicze są rozmieszczone w prosty, intuicyjny, praktyczny i przewidywalny sposób, umożliwiający również nowym operatorom błyskawiczne wdrożenie się w wydajną i bezstresową pracę z ciągnikiem Luxxum. Ponadto skuteczne zawieszenie oraz izolacja akustyczna kabiny, jak również opcjonalne zawieszenie osi przedniej, zapewniaj wyjątkowo komfortowe środowisko robocze, a tym samym równie relaksujące i produktywne dni pracy.

Niezła moc w kompaktowym wydaniu
Ciągniki Case IH wywodzą się z tradycji nieustannych innowacji, wysokiej mocy i niezawodności, jak również doskonałej opłacalności. Za tradycją tą podąża również Luxxum, który wkroczył na rynek z wyposażeniem i wytrzymałą konstrukcją odziedziczonymi po swoim większym rodzeństwie należącym do tej samej marki. Moc znamionowa zwiększona do 120 KM w najmocniejszym modelu Luxxum oraz wyższe obciążenie użytkowe podkreślają rolę w sektorze Premium, jaką przejmuje ten ciągnik. Luxxum przemawia tym do kierowników gospodarstw, którzy z własnego doświadczenia potrafią docenić owoce ciężkiej pracy. Podobnie jak ich koledzy z większych zakładów, również oni potrzebują niezawodnych, wszechstronnych, komfortowych ciągników o dużej mocy - teraz również w wydaniu o kompaktowych gabarytach, dostosowanych do wymogów i warunków swojej pracy. Nowy Luxxum marki Case IH wkracza na rynek z obietnicą zapewnienia doskonałych osiągów.


Nowy Case IH Luxxum przekonuje do siebie:
• Wydajną pracą dzięki zautomatyzowanej 4-stopniowej przekładni przełączalnej pod obciążeniem, obsługującej 32 x 32 biegów i wyposażonej w Powershuttle
• Niezawodnymi silnikami o dużej mocy znamionowej, wynoszącej 99, 107 i 117 KM, spełniającymi wymogi IV etapu norm emisji: Dzięki systemowi Hi-eSCR bez oczyszczania końcowego spalin
• Ładowaczem czołowym Joystickiem z funkcjami obsługi przekładni
• Ergonomicznie rozmieszczonym podłokietnikiem Multicontroller z joystickiem do obsługi ładowacza czołowego
• Zawieszeniem osi przedniej i kabiną zapewniającą maksymalny komfort jazdy
• Montowanym seryjnie wałem odbioru mocy obsługującym 4 prędkości, zapewniającym maksymalną wszechstronność
• Elektroniczną regulacją przedniego układu zawieszenia z kompensacją obciążenia, gwarantującą bezpieczną i delikatną dla gleby pracą również na nachyleniach i na nierównym terenie
• Obsługą technologii ISOBUS II, przekładającą się na większą elastyczność i efektywność
• Oszczędną jazdą z prędkością 40 km/h


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF