Marka

Case IH prezentuje na targach Agritechnica projekt HoloLens: Case IH i Microsoft współpracują ze sobą na rzecz przyszłości zdalnej konserwacji

12 lis 2017

Nowa gama usług poprzez projekt rzeczywistości mieszanej , zoptymalizowane prace konserwacyjne, udoskonalenie inteligentnej interakcji z wyspecjalizowanymi serwisantami oraz zminimalizowanie przestojów i zwiększenie wydajności.


Podczas targów Agritechnica Case IH ogłosi swoją współpracę z firmą Microsoft nad zaawansowanym programem wykorzystującym zalety rzeczywistości mieszanej w perspektywie Industry 4.0, w celu zapewnienia błyskawicznej komunikacji najlepszych specjalistów w dziedzinie konserwacji z dowolnym warsztatem Klienta czy Sprzedawcy w całym obszarze EMEA. Celem tej partnerskiej współpracy jest zaoferowanie jak najlepszej obsługi Klienta poprzez zmniejszenie przestojów i poprawę wydajności. W istocie Case IH obecnie testuje w Austrii rozwiązanie HoloLens opracowane przez Microsoft w celu zoptymalizowania prac konserwacyjnych, ponadto marka pragnie je wykorzystać do celów szkoleniowych w swoich zakładach. Dzięki interakcjom holograficznym w czasie rzeczywistym możliwe jest wsparcie Klientów poprzez umożliwienie im korzystania z zestawu głośnomówiącego i rozmów, by zapewnić im dokładną i kompetentną diagnostykę w połączeniu z większą produktywnością.

Microsoft HoloLens wykracza poza koncepcję rzeczywistości rozszerzonej i wprowadza rzeczywistość mieszaną, wyświetlającą hologramy w polu widzenia Użytkownika z mapowaniem środowiska, co umożliwia mu umieszczanie hologramów w świecie rzeczywistym i przemieszczanie ich wedle życzenia lub zgodnie z potrzebą, przy poszanowaniu fizyki środowiska wokół zestawu słuchawkowego. 

Właśnie dlatego z punktu widzenia Case IH HoloLens ma ewidentną przewagę w dwóch ważnych dziedzinach: zdalnej pomocy technicznej i szkoleń.

W pierwszym przypadku, w ramach pilotażu, zespoły zajmujące się konserwacją mogą uzyskać dostęp do specjalistów Case IH przy pomocy zestawów głośnomówiących wykonywania prac w obrębie maszyny, co umożliwia efektywną i szybką interwencję oraz przesyłanie informacji pomocniczych w ciągu kilku sekund. Tym samym serwisant może naprawić maszynę, komunikując się ze specjalistą znajdującym się w warsztacie, który może na przykład udostępnić wszystkie karty danych technicznych i stosowane metody i przesłać je do serwisanta, który z kolei może je zobaczyć na swoich „okularach”. Serwisant może również bezpośrednio rozmawiać ze specjalistą w czasie rzeczywistym przez Skype. Korzyści są ewidentne dla wszystkich zainteresowanych (producent, sprzedawca itp.): większa skuteczność i oszczędność czasu. Głównym celem urządzenia jest zminimalizowanie przestoju maszyny i poprawa efektywności serwisowania poprzez zwiększenie produktywności i ciągłości pracy.

W drugim przypadku szkolenie staje się łatwiejsze: osoba nosząca zestaw słuchawkowy może być zdalnie połączona z wieloma innymi osobami i może prowadzić kurs na żywo bez konieczności podróżowania. Wynikają z tego jasne korzyści w postaci oszczędności czasu, jak i wydajności.

„Projekt HoloLens stanowi dla firm Case IH i Microsoft okazję do bliskiej współpracy nad opracowywaniem technologii przyszłości i ustanawianiem nowego modelu zdalnej pomocy technicznej. Faza testowa, która ma potrwać rok, przynosi już znaczące wyniki, jeżeli chodzi o wydajność i skuteczność. Chcemy podążać naszą ścieżką transformacji cyfrowej, opracowując dalsze scenariusze zastosowań tej i innych nowych technologii”, oświadczył Peter Friis, dyrektor ds. marketingu handlowego Case IH na obszar EMEA.

„Branża motoryzacyjna może odegrać kluczową rolę w rozwoju branży rolniczej, dlatego tak ważne jest wykorzystywanie nowych technologii do rozpoczęcia cyfrowej transformacji wpływającej na cały system gospodarczy i konkurencyjność każdego kraju. Przemysł 4.0 i technologie Smart Farming są ściśle powiązane i cieszymy się, że możemy współpracować z marką Case IH w celu przekształcenia obszaru związanego z  konserwacją: rzeczywistość mieszana jest czynnikiem wydajności i może poprawić efektywność maszyny poprzez wzmocnienie pozycji firm z branży rolniczej na całym świecie. Maszyny rolnicze są złożone i charakteryzują się specyficznymi cechami, zgodnie z ich przeznaczeniem, dlatego dzięki Microsoft HoloLens można szybko i świadomie rozwiązać problem oraz dokonać naprawy bez użycia rąk, aby zredukować przestoje maszyny”, oświadczył Fabio Moioli, kierownik ds. usług dla firm w Microsoft Italia. 

Zestaw słuchawkowy HoloLens wyposażony jest w kompletny komputer z zainstalowaną zaadaptowaną wersją systemu Windows 10. Wykorzystywane są tu trzy procesory: pierwszy to główny procesor CPU (Central Processing Unit), drugi to procesor grafiki GPU (Graphics Processing Unit), zaś trzeci o nazwie HPU (Holographic Processing Unit) zarządza pozycjonowaniem przestrzennym hologramów, rozpoznając świat wokół zestawu słuchawkowego HoloLens. Kamery na podczerwień pomagają urządzeniu w jeszcze lepszym stworzeniu środowiska w warunkach słabego oświetlenia, podczas gdy głośniki przestrzenne odtwarzają dźwięk w promieniu 360° w kontekście realistycznego pozycjonowania hologramów. Dostępne są również polecenia głosowe obsługiwane przez asystenta cyfrowego Cortana firmy Microsoft. Waży około 579 gramów i oferuje pole widzenia około 30° na 17,5°.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF