Produkty

Case IH otrzymuje nagrodę Good Design®: autonomiczny ciągnik koncepcyjny doceniony za doskonałość konstrukcyjną

21 gru 2017

Case IH otrzymuje doroczną nagrodę Good Design® przyznawaną przez Chicago Athenaeum Museum. Autonomiczny ciągnik koncepcyjny wykonał rewolucyjny krok naprzód w konstrukcji ciągników


Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design oraz Metropolitan Arts Press Ltd. ogłosiły autonomiczny ciągnik koncepcyjny Case IH zdobywcą tegorocznej prestiżowej nagrody Good Design. Przyznawane co roku przez Muzeum nagrody GOOD DESIGN® premiują najbardziej innowacyjne i najnowocześniejsze produkty przemysłowe oraz projekty graficzne tworzone na całym świecie.

Marka Case IH po raz pierwszy przedstawiła najmocniejszy na świecie, autonomiczny ciągnik koncepcyjny na targach Farm Progress Show w 2016 r., wykonując rewolucyjny krok naprzód w konstrukcji ciągników. Ciągnik został zaprojektowany przez wewnętrzne Centrum Wzornictwa Przemysłowego CNH Industrial i opiera się na konstrukcji dostępnego w aktualnej ofercie ciągnika do upraw rzędowych Magnum Case IH. Konstrukcja pojazdu koncepcyjnego skupia się zarówno na formie, jak i funkcjonalności, redefiniując ciągnik pod kątem nadchodzącej ery pojazdów autonomicznych poprzez eliminację kabiny operatora.

– Nagroda ta jest wspaniałym podsumowaniem celebracji 175-lecia powstania naszej firmy – mówi Andreas Klauser, prezes marki Case IH. – Autonomiczny ciągnik koncepcyjny to być może najlepsza ilustracja tego, że działamy zgodnie z hasłem jubileuszu: świętując przeszłość, spoglądamy w przyszłość.

Po premierze na targach Farm Progress Show w sierpniu 2016 r. ciągnik został zaprezentowany na targach branżowych we Francji, Brazylii, Argentynie i Australii. – W minionym roku wykorzystaliśmy ten ciągnik koncepcyjny jako bodziec do dialogu z Klientami na temat tego, jak będzie wyglądało rolnictwo przyszłości za pięć lub dziesięć lat – wyjaśnia Klauser.

– Z rozmów z Klientami z różnych krajów wywnioskowaliśmy, że w najbliższym czasie chcą oni wciąż mieć wybór, czy ich ciągnik będzie posiadał kabinę, czy nie. To jest kierunek, który obraliśmy – chcemy bowiem, aby nasi Klienci czuli się komfortowo, jako że coraz więcej zadań delegują na maszyny – dodaje Klauser.

– Widzimy już pewne zastosowania tego projektu koncepcyjnego w naszej bieżącej gamie produktów, jak na przykład układ AccuTurnTM, a na horyzoncie widnieje wiele innych nowych rozwiązań.  Układ AccuTurn planuje zawracanie na uwrociach wykorzystując zautomatyzowaną technologię skrętu na uwrociu sterowaną oprogramowaniem logicznym z poziomu autonomicznego ciągnika koncepcyjnego. Technologia automatycznego prowadzenia dla systemów rolnictwa precyzyjnego (AFS) nowej generacji przewiduje bezdotykowe, automatyczne i powtarzalne wykonywanie skrętów w celu zwiększenia produktywności                    i dokładności oraz redukcji zmęczenia operatora.

– Więcej produktów z dziedziny AFS zobaczymy w naszej nadchodzącej ofercie na 2018 rok – mówi Klauser. – Cieszymy się, że niebawem zostanie uruchomiony nasz nowy program pilotażowy obejmujący udoskonalony pojazd koncepcyjny, uwzględniający informacje zwrotne od Klientów na temat pojazdu, jak i dodatkowe testy. Wraz z kluczowymi Klientami wykonującymi intensywną uprawię ziemi pracujemy nad tym, aby dokładnie przetestować wdrożenie tej technologii.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF