Marka

Największy w historii obóz szkoleniowy dla dealerów na temat udoskonaleń wprowadzonych w ciągnikach i nie tylko

27 kwi 2018

Dziesięciotygodniowy program, w którym wzięło udział ponad 1000 pracowników salonów dealerskich z Europy, Środkowego Wschodu i Afryki, mający na celu przeszkolenie uczestników w zakresie nowych produktów i udoskonaleń. Ponad 60 ciągników i maszyn o łącznej mocy ponad 10000 KM. Obszar o powierzchni ponad 500 ha, oferujący realistyczne środowisko szkoleniowe i możliwość sprawdzenia maszyn w działaniu.

Najnowsze informacje na temat produkowanych w St. Valentin ciągników Maxxum, Puma i Optum oraz gamy ładowarek teleskopowych Farmlift stanowiły centralny punkt największego w historii wydarzenia zorganizowanego dla personelu salonów dealerskich Case IH z regionu Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA) i innych, podczas intensywnego kursu szkoleniowego, który miał miejsce w Środkowej Europie.

W trwającym dziesięć tygodni szkoleniu prowadzonym w ogromnym gospodarstwie nieopodal Bratysławy na Słowacji, wzięły udział grupy dealerów. Każdy z uczestników mógł w pełni wykorzystać czas szkolenia prowadzonego w małych grupach, aby nauczyć się teorii dotyczącej najnowszych rozwiązań z gamy produktowej Case IH, natomiast obszar 500 ha zapewnił uczestnikom szkolenia wystarczającą ilość miejsca, aby mogli spędzić jak najwięcej czasu na ćwiczeniach praktycznych, obsługując obecne na szkoleniu maszyny.

– Największy nacisk został położony m.in. na rozwiązania Case IH dla rolnictwa precyzyjnego, obejmujące unowocześnienia systemów rolnictwa precyzyjnego (AFS) oraz połączenie systemu sterowania jazdą na uwrociu HMC II z układem automatyzacji skrętu na uwrociu w jeden nowy układ AccuTurn Pro – wyjaśnia Gavin Enright, manager Case IH ds. szkoleń handlowych na region EMEA.

– Zapoznaliśmy też dealerów z nowymi rozwiązaniami wprowadzonymi w ciągniku Maxxum, do których zaliczyć można system aktywnego sprzęgła, umożliwiający rozłączenie napędu poprzez naciśnięcie pedału hamulca, oraz nową 8-stopniową przekładnię ActiveDrive Semi-Powershift, która zapewniła ciągnikowi Maxxum 145 Multicontroller tytuł Maszyny Roku 2018.

– Podczas szkolenia można było obejrzeć i odbyć jazdę testową jednym z ciągników Puma X 140, 145 lub 165, należących do podstawowych modeli tej serii. Uczestnicy zapoznani zostali również z najnowszymi udoskonaleniami w modelach Puma z szerokim rozstawem osi; dealerzy mogli bowiem uzyskać nowe informacje na temat usprawnień wprowadzonych w zakresie konstrukcji przedniej osi czy wydajności zużycia paliwa, takich jak wentylator o zmiennej geometrii łopatek i unikalny w tej klasie hamulec wydechowy, jak również zapoznać się z korzyściami zapewnianymi przez przekładnie Powershift/CVX i zmianami dokonanymi na skutek wprowadzenia unijnego rozporządzenia w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów rolniczych i leśnych. 

Szkolenie obejmowało również nowości wprowadzone w serii Optum CVX, takie jak wprowadzenie nowego modelu podstawowego serii – Optum 250 CVX o mocy 250 KM. Ponadto szkolenie oferowało możliwość uzyskania informacji na temat udoskonaleń wprowadzonych w zakresie osiągów i wydajności serii ładowarek teleskopowych Farmlift, wyposażonych w silniki z technologią emisji spalin Hi-eSCR zgodne z normą Stage IV, opcjonalną, wysokowydajną pompę hydrauliczną w przypadku modeli 632, 735 i 935 oraz udoskonalone funkcje Power Shuttle w modelach Farmlift 635 i 742, jak również pakiety oświetlenia LED we wszystkich modelach.

– Szkolenie było okazją dla wielu dealerów do ugruntowania wiedzy na temat licznych rozwiązań zaprezentowanych publicznie na listopadowych targach Agritechnica w Hannowerze w Niemczech, inne informacje były natomiast podczas tej imprezy zupełną nowością – dodaje pan Enright.

– Informacje zwrotne od dealerów na temat udoskonaleń produktów oraz sposobu, w jaki zostały one przedstawione, była bardzo pozytywna. Dla Case IH stanowią one dowód wysokiej wartości tego rodzaju szkoleń, pozwalających dealerom, którzy będą przecież następnie stanowić część sieci sprzedaży i wsparcia dla tych produktów, zdobyć wiedzę na ich temat oraz porady dotyczące ich obsługi.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF