Produkty

Premiera ciągnika Optum CVXDrive spełniającego wymogi unijnej normy Stage na targach EIMA

07 lis 2018

Na tegorocznej edycji targów EIMA marka Case IH przedstawi technologię, która umożliwia spełnienie obowiązującej wobec ciągników o mocy ponad 130 kW (174 KM) unijnej normy Stage V.
 
Choć z zewnątrz w ciągnikach Optum 250, 270 i 300 CVXDrive nie są widoczne żadne zmiany, to zastosowana w celu spełnienia wymogów tej normy przez dostawcę silników marki Case IH, a zarazem jej firmę siostrzaną - FPT - technologia jest chroniona 13 patentami. Brak układu recyrkulacji gazów spalinowych pozwolił zwiększyć sprawność procesu spalania i zmniejszyć zużycie paliwa. Również konstrukcja silnika jest prosta, bez dodatkowej turbosprężarki. Dzięki temu osiągnięto niskie koszty eksploatacji, wyeliminowano konserwację układu neutralizacji spalin oraz zwiększono niezawodność i czas pracy maszyny. Ponadto, wszystkie ciągniki serii Optum, spełniające normę emisji spalin Stage V, będą standardowo wyposażone w systemy telematyczne AFS Connect – wszystko to, by zwiększyć łączność i ułatwić zarządzanie flotą.
 
Wewnętrzne udoskonalenia pozwoliły także wydłużyć okres pomiędzy wymianą oleju silnikowego z 650 do 750 godzin. Jednocześnie wydłużono okres pomiędzy wymiana oleju przekładniowego z 1200 do 1500 godzin. Dla użytkownika oznacza to mniej czasu spędzanego w warsztacie i niższe koszty posiadania maszyny.
 
Wśród kolejnych udoskonaleń wprowadzanych do modeli Optum CVXDrive należy wymienić układ AccuTurn Pro, który łączy w sobie zalety układu zarządzania jazdą na uwrociu HMC II i automatycznego układu sterującego skrętem na uwrociu AccuTurn i tym samym całkowicie automatyzuje wykonywania nawrotu na uwrociu. Układ został stworzony z myślą o ułatwieniu pracy operatorowi, zwiększeniu wydajności i ograniczeniu powierzchni pola na uwrociu, po której jeżdżą maszyny, i jest już oferowany do ciągników Optum CVXDrive. W aktualnie dostępnych modelach ciągników Optum CVXDrive spełniających wymogi normy Stage IV można go włączyć za pomocą kodu aktywacyjnego.
 
Najnowsze ciągniki Optum CVXDrive posiadają również nowe ogumienie: opony Michelin Axiobib 2, które są dostępne w dwóch rozmiarach VF 650/85 R42 i VF 620/75 R30 sizes.​


Pobierz PDF Pobierz archiwum Zip