Produkty

Najnowsze innowacje marki Case IH na targach SIMA

25 lut 2019

Marka Case IH przedstawi na targach SIMA niektóre ze swoich najnowszych innowacji: ciągnik Versum CVXDrive, ciągnik Maxxum 150 ActiveDrive 8 z 6-cylindrowym silnikiem, portal telematyczny AFS Connect™, platformę MyCaseIH, układ prowadzenia wspomaganego EZ-Pilot™ Pro, układ automatycznego prowadzenia AccuGuide i kombajn do zbioru kawy Coffee Express 200 Multi. 

Na tegorocznej edycji targów SIMA, mających miejsce od 24 do 28 lutego 2019, Case IH zaprezentuje swoje najnowsze produkty i innowacje, a wśród nich nowe ciągniki: Versum CVX Drive i Maxxum 150 ActiveDrive 8 z 6-cylindrowym silnikiem, system telematyczny AFS Connect™ i układ prowadzenia wspomaganego EZ-Pilot™ Pro. Na stoisku marki znajdzie się także nowy kombajn do zbioru kawy Coffee Express 200 Multi.

Versum CVXDrive
Ciągniki serii Versum CVXDrive zostały skonstruowane z myślą o gospodarstwach mieszanych i mlecznych, firmach usługowych i firmach zajmujących się utrzymaniem dróg, które potrzebują lekkiego ciągnika z przekładnią bezstopniową o mocy w zakresie 100 - 130 KM. ​

Przed ich wprowadzeniem na rynek najmniejszymi ciągnikami marki Case IH z przekładnią CVXDrive były większe i cięższe ciągniki serii Maxxum z czterocylindrowym silnikiem o mocy od 116 do 145 KM. Nowe modele Versum 100 CVXDrive, 110 CVXDrive, 120 CVXDrive i 130 CVXDrive są pozycjonowane pomiędzy ciągnikami serii Maxxum a ciągnikami renomowanej serii Luxxum. Liczba w nazwie modelu podaje moc znamionową rozwijaną przy prędkości obrotowej silnika 2 200 obr/min.

Ciągniki posiadają charakterystyczne dla większych ciągników marki Case IH wzornictwo i pozwalają korzystać z zalet przekładni bezstopniowej użytkownikom maszyn o mniejszej mocy. Wszystkie cztery modele wyróżnia bogata specyfikacja, kompaktowe wymiary, zwrotność i łatwość obsługi. Łączą one w sobie komfort i specyfikację większych ciągników wraz z zaletami przekładni bezstopniowej w wersji 40km/h, oferując przy tym funkcję aktywnego zatrzymania i automatyczne zarządzanie wydajnością (APM). Posiadają one także pompę hydrauliczną z kompensacją ciśnienia  i natężenia przepływu oraz przepływem zamkniętym w położeniu środkowym (CCLS) o wydatku 110 l/min oraz luksusową czterosłupkową kabinę, zapewniającą panoramiczną widoczność i komfort pracy. 

Maxxum 150 ActiveDrive 8
Premiera nowego ciągnika Maxxum 150 ActiveDrive 8 z 6-cylindrowym silnikiem o mocy 145 KM na targach SIMA stanowi ukoronowanie bogatej serii ciągników Maxxum, której flagowym modelem jest Maxxum 150 Multicontroller z 6-cylindrowym silnikiem.

Maxxum 150 o masie powyżej sześciu ton, rozstawie osi 2 642 mm i długości 5137 mm, a zatem o wymiarach czterocylindrowych modeli Maxxum, jest najmniejszym ciągnikiem w branży z sześciocylindrowym silnikiem w tej klasie mocy. Silnik marki FPT Industrial o pojemności skokowej 6,7 l spełnia wymogi normy emisji spalin Stage IV dzięki zastosowaniu opatentowanego, bezobsługowego układu selektywnej redukcji katalitycznej Hi-eSCR bez recyrkulacji gazów spalinowych. Rozwija on moc maksymalną 175 KM przy 2 200 obr/min oraz moment obrotowy 740 Nm przy 1500 obr/min. ​

Zastosowana w nowych modelach przekładnia ActiveDrive 8 posiada osiem biegów przełączalnych pod obciążeniem i trzy zakresy, dzięki czemu w sumie oferuje 24 biegi do jazdy do przodu i 24 biegi wsteczne. Przekładnia ActiveDrive 8 jest jedyną przekładnią z podwójnym sprzęgłem wyposażoną w bieg pełzania. Ta wersja przekładni podwaja liczbę biegów do 48 x 48 i umożliwia jazdę do przodu z prędkością minimalną 200 m/h. 

ActiveDrive 8 zapewnia praktycznie niesłyszalne, progresywne przełączanie biegów i doskonale płynną jazdę. Unikatową zaletą przekładni jest nieprzerwane przenoszenie mocy na koła przy prędkości jazdy po polu od 4 do 18 km/h. Również przekładnia zwrotna zapewnia ciągłe przenoszenie napędu i siły trakcyjnej podczas zmiany kierunku jazdy na pochyłościach, co ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. 

Ciągnik Maxxum 150 CVX ActiveDrive 8 posiada również na wyposażeniu system automatycznego zarządzania wydajnością (APM), który jest szczególnie przydatny przy pracy w zmiennych warunkach polowych. Poprzez automatyczną redukcję prędkości obrotowej silnika przy mniejszym zapotrzebowaniu na moc system APM znacznie redukuje zużycie paliwa i koszty eksploatacji.

AFS Connect / MyCaseIH
Nowy portal telematyczny Case IH AFS Connect™ jest kompleksową platformą obejmującą dane maszyn, usługi telematyczne, aplikacje i funkcjonalność udostępniania danych, która wspiera użytkowników w codziennym zarządzaniu działalnością i danymi. Podejmujący decyzje w oparciu o dane rolnicy oraz firmy świadczące usługi dla rolnictwa mogą korzystać z wizualizacji floty posiadanych maszyn i danych agronomicznych, a ponadto bezpośrednio przesyłać dane do swoich zaufanych partnerów. System udostępnia mapy pokrycia, dane lokalizacyjne maszyn i dane agronomiczne, wysyła komunikaty, pozwala zarządzać zezwoleniami na dostęp do danych                 i umożliwia ich udostępnianie zewnętrznym konsultantom.

Dostęp do systemu AFS Connect jest możliwy przede wszystkim poprzez MyCaseIH - nową platformę chmurową, zapewniającą użytkownikom szybki i wygodny dostęp do ich konta Case IH z jednego miejsca. Platforma ta gromadzi wszystkie elementy związane z marką - począwszy od maszyn i danych agronomicznych aż po informacje i materiały źródłowe. Obecnie prace rozwojowe nad platformą MyCaseIH znajdują się w fazie finalnej i zostanie ona wprowadzona do sprzedaży jeszcze w tym roku.


EZ-Pilot® Pro / AccuGuide MotorDrive
EZ-Pilot® Pro jest wysoko wydajnym, w pełni zintegrowanym układem prowadzenia wspomaganego, który współpracuje ze sterownikiem nawigacji Trimble Nav-900 i monitorem z ekranem dotykowym Case IH AFS Pro 700, który umożliwia operatorowi monitorowanie i sterowanie ciągnikiem oraz parametrami automatycznego prowadzenia z jednego miejsca. 

Przy korzystaniu z sygnału RTK+ układ EZ-Pilot Pro zapewnia dokładność do nawet 2,5 cm. Wykorzystuje on wbudowany w kolumnie kierownicy silnik, dzięki czemu pozwala utrzymać w kabinie porządek bez ograniczania miejsca dostępnego dla operatora. Układ posiada system kompensacji ukształtowania terenu, który pozwala zachować precyzję przy poruszaniu się w trudnych warunkach lub na pofałdowanym terenie. Działa on do prędkości jazdy do przodu wynoszącej minimalnie 1,6 km/h, przy odchyleniu od ścieżki wynoszącym nawet 45° oraz automatycznie kieruje maszyną przez maksymalnie 15 sekund przy zmianie kierunku jazdy, aby zapewnić precyzyjny przejazd i ustawienie narzędzia na nawrocie.

Układ Case IH AccuGuide MotorDrive składa się z napędu AutoPilot™, sterownika nawigacji Nav-900 marki Trimble oraz monitora z ekranem dotykowym AFS Pro 700 marki Case IH. Również on zapewnia niezwykle precyzyjne kierowanie maszyną, a ponadto oferuje dodatkowe zalety. Działa on nawet przy bardzo niskiej prędkości jazdy 300 m/h, przy odchyleniu od ścieżki wynoszącym nawet 90°, również podczas jazdy wstecz i jest kompatybilny z układem AccuTurn marki Case IH, który automatyzuje wykonywanie skrętu na uwrociu i precyzyjne kieruje przejazdem ciągnika do kolejnej ścieżki. Po naciśnięciu na przycisk układ AccuTurn przejmuje kontrolę nad prowadzeniem pojazdu na uwrociu i zapewnia płynny i dokładny przejazd do kolejnej ścieżki.

Coffee Express 200 Multi
Podczas targów SIMA 2019 marka Case IH zaprezentuje nowy kombajn do zbioru kawy Coffee Express 200 Multi, który jest przeznaczony do środkowo-wschodniej Afryki. 

Coffee Express 200 Multi może się poszczycić najlepszymi rozwiązaniami technologicznymi w branży - posiada on unikatowy hydrauliczny układ hamulcowy rolek wytrząsaczy, który w porównaniu z innymi kombajnami do zbioru kawy wyróżnia najwyższa wydajność pracy i maksymalne ograniczenie uszkodzeń roślin. Ta wyjątkowa maszyna jest również niezwykle wszechstronna i umożliwia producentom kawy wybór pomiędzy zbiorem samych ziaren a zbiorem całej uprawy roślinnej.

Jednostką napędową kombajnu Coffee Express 200 Multi jest łatwy w konserwacji i oszczędny w zużyciu paliwa silnik. Wydajność godzinowa kombajnu wynosi od 130 do 150 worków (60-70 kg), co pozwala obniżyć koszty zbioru i zwiększyć zyski.


Pobierz PDF Pobierz archiwum Zip