Produkty

Nowa stylistyka zmodyfikowanych ciągników Case IH Puma 140-240 podkreśla udoskonalenia w zakresie komfortu i pracy

10 lis 2019

Modyfikacje w ciągnikach Puma 140-175 i Puma 185-240. Udoskonalone światła i stylistyka nawiązują do ciągników Optum i Magnum. Nowy przedni TUZ i radio DAB z zestawem głośnomówiącym w ciągnikach Puma 185-240. Układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem zwiększa precyzję. Silniki spełniające normę Stage V z technologią Hi-eSCR2. We wszystkich modelach Puma spełniających normę Stage V można stosować w 100% diesel HVO i biodegradowalny olej.

 

Seria ciągników Puma 140-240 marki Case IH została unowocześniona z myślą o sezonie 2020 poprzez wprowadzenie nowego wzornictwa, natomiast w w modelach Puma 185-240 wprowadzono dodatkowe elementy wyposażenia zwiększające komfort operatora. Tak jak wcześniej seria składa się z dwóch odrębnych linii produktów - kompaktowych modeli Puma 140-175 i większych - Puma 185-240.

 

Nowa stylistyka i silniki spełniające wymogi normy Stage V
Wszystkie modele ciągników Puma posiadają jako jednostkę napędową sześciocylindrowy silnik firmy FPT Industrial o pojemności skokowej 6,7 l. Wyposażone w technologię Hi-eSCR modele Puma 140-175 spełniają wymogi normy emisji spalin Stage V, co także ma miejsce w przypadku modeli Puma 185-240. Silnik osłania nowa maska o wyróżniającej się stylistyce marki Case IH, w której umieszczono ulepszone reflektory drogowe i robocze takie same jak stosowane w większych ciągnikach Optum i Magnum marki Case IH. Udoskonalone reflektory drogowe i robocze w topowej specyfikacji ze światłami w technologii diod LED zapewniają natężenie światła wynoszące 40 000 lumenów. We wszystkich modelach Puma spełniających wymogi normy Stage V można stosować w 100% diesel HVO oraz biodegradowalny olej; okres pomiędzy wymianą oleju silnikowego wydłużono do 750 godz., a oleju przekładniowego - 1 500 godz., co przekłada się na mniejszą liczbę wymian oleju i filtrów w okresie eksploatacji maszyny, a zatem niższe koszty posiadania.

 

Kolejne udoskonalenia w modelach Puma 185-240
Nowa stylistyka klasy premium wkroczyła także do kabiny, czego wyrazem są takie udoskonalone elementy jak osłony z gazowymi sprężynami i nowa kierownica wysokiej klasy. Wchodzenie do kabiny i wychodzenie z niej jest bezpieczniejsze dzięki zmodyfikowanym stopniom wejściowym, obok których znajduje się opcjonalny zbiornik na wodę, dzięki czemu operator może wymyć ręce przed wejściem do kabiny i obsługą elementów sterowania. Komfort operatora zwiększa dodatkowo opcjonalne radio DAB klasy premium z głośnikami i mikrofonem w zestawie głośnomówiącym do rozmów telefonicznych. Kolejnymi nowymi elementami w kabinie mającymi na celu jeszcze bardziej ułatwić pracę są schowek na dokumenty i zgrabniejsze lusterko wsteczne. Elektroniczne urządzenia można zamontować w łatwo dostępnym i dobrze widocznym miejscu na nowej szynie montażowej monitora z gniazdkami, uchwytem do telefonu komórkowego i tabletu.

Oprócz nowej stylistyki, oświetlenia i wymienionych powyżej elementów wyposażenia kabiny modele Puma 185-240 mogą się pochwalić dalszymi udoskonaleniami. Zmodyfikowano miejsce przechowywania górnego cięgła, dzięki czemu zgrabniej wygląda ono po złożeniu i nie zasłania tylnego zaczepu, WOM i podłączonych narzędzi. Konstrukcja nowego przedniego TUZ ułatwia dostęp i obsługę, natomiast nowe przyciski sterowania zaworami hydrauliki zewnętrznej ułatwiają podłączanie narzędzia. Wśród kolejnych nowych elementów na uwagę zasługuje przewód sprężonego powietrza, który można podłączyć do wielu złączy wokół ciągnika, co po podłączeniu węża i pistoletu umożliwia usuwanie sprężonym powietrzem pyłu i zanieczyszczeń.


Pobierz obraz Pobierz PDF