Produkty

Nowości marki Case IH w zakresie kombajnów w sezonie 2020: nowa seria Axial-Flow 150, udoskonalenia serii Axial-Flow 250

09 wrz 2019

​Nowe trzy modele Axial-Flow serii 150 zastępują serię 140. Silnik spełniający wymogi normy Stage V, nowa stylistyka, szersze opony przednie. Opcjonalny przenośnik pochyły o wyższym udźwigu w modelach Axial-Flow 250. Gama zespołów żniwnych obejmuje teraz model o szer. 8,5 m do kombajnów Axial-Flow 140/150 i 7250, przeznaczony dla użytkowników używających systemu kontrolowanego ruchu maszyn rolniczych po polu o szerokości ścieżki 8 m.

Przeznaczona dla gospodarstw średniej wielkości i firm usługowych seria kombajnów Axial-Flow 140 marki Case IH w sezonie 2020 przemieni się w serię Axial-Flow 150, w której będą zastosowane udoskonalone silniki spełniające wymogi normy emisji spalin Stage V.

- Jako ekspert w dziedzinie nowoczesnych kombajnów bazujących na prostych i sprawdzonych
w praktyce koncepcjach marka Case IH dba nie tylko o duże gospodarstwa i firmy prowadzące żniwa na zlecenie - mówi August von Eckardstein, europejski menadżer ds. marketingu maszyn żniwnych marki Case IH.

- Zasada działania kombajnów Axial-Flow sprawdza się dobrze zarówno w maszynach średniej wielkości, jak i naszych większych modelach, dostarczając czystego ziarna i ograniczając straty przy żniwach wszystkich upraw roślinnych przeznaczonych do zbioru kombajnem. Jednocześnie ich prostota ułatwia serwisowanie i zwiększa niezawodność, są to cechy równie ważne dla mniejszych, jak i większych gospodarstw.

- Case IH jest jedynym producentem stosującym technologię jednorotorową bez wstępnego bębna
i klepiska, gdyż naszym zdaniem, prostota tego rozwiązania jest najlepszym sposobem osiągnięcia niezawodności, wysokiej wydajności i niskich kosztów podczas żniw, a minimalny czas potrzebny na modyfikację maszyny w celu przejścia ze zbioru jednej uprawy roślinnej na zbiór drugiej jest stałym elementem charakterystycznym kombajnu niezależnie od typu uprawy roślinnej.

Nowością w kombajnach Axial-Flow 5150, 6150 i 7150 są silniki firmy FPT Industrial spełniające wymogi normy dotyczącej emisji spalin Stage V o mocy znamionowej wynoszącej wg normy ECE 120 odpowiednio 278, 333 i 380 KM. W modelu 7150 wzrost mocy przy rozładunku przy znamionowej prędkości obrotowej silnika i moc maksymalna zostały zwiększone w porównaniu do poprzedniego modelu 7140 o 11 KM do 460 KM, co umożliwia zwiększenie zarówno dziennej wydajności podczas rozładunku i ułatwia utrzymanie stałej prędkości podczas żniw w celu osiągnięcia większej wydajności w zmiennych warunkach polowych. W silnikach zastosowano opatentowany przez FPT układ neutralizacji spalin wykorzystujący selektywną redukcję katalityczną Hi-eSCR, który nie zwiększa zużycia paliwa ani nie zmniejsza mocy. Konieczne jest tylko okazjonalne czyszczenie filtra cząstek stałych, co odbywa się automatycznie, lecz można je przesunąć na przerwę między żniwami lub deszczowe dni, dzięki czemu nie koliduje ono ze żniwami. W przypadku konieczności przeprowadzenia czyszczenia w trakcie żniw generowane jest ostrzeżenie, a operator może opóźnić ten proces i kontynuować żniwa aż do wolnej chwili.

Nowe kombajny Axial-Flow serii 150 stanowią udoskonaloną wersję serii 140; na życzenie są dostępne z oponami o wymiarze IF800/65 R32, które pozwalają zmniejszyć nacisk na grunt poprzez rozłożenie ciężaru kombajnu na większej powierzchni. Łączna szerokość wyposażonych w nie kombajnów Axial-Flow 150 nie przekracza 3,5 m, dzięki czemu bez problemów i bezpiecznie mogą poruszać się po wąskich drogach.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wysoką wydajność podczas pracy nocą, w kombajnach Axial-Flow 150 i 250 na życzenie jest dostępny zestaw oświetlenia w technologii LED, obejmujący światła drogowe i rzędowe, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas żniw
i zwiększenia zwrotności na uwrociu.  

Kombajny Axial-Flow 150 wejdą do sprzedaży na rynku europejskim w marcu 2020 r.


Udoskonalenia kombajnów Axial-Flow 250
Nowością we wprowadzonych do sprzedaży w ostatnim roku w kombajnach Axial-Flow 250 jest opcjonalny podajnik/przenośnik pochyły o większym udźwigu, ułatwiający obsługę większych zespołów żniwnych. Nowy przenośnik pochyły o udźwigu 6000 kg uzupełnia wzmocniony napęd zespołu żniwnego, zapewniający niezawodny napęd również 18-rzędowych zespołów żniwnych do zbioru kukurydzy.

Wśród głównych cech kombajnu Axial-Flow 250 w momencie jego premiery rynkowej na uwagę zasługuje system automatyzacji pracy AFS Harvest Command™, który pomaga operatorowi osiągnąć wymaganą wydajność maszyny poprzez wybór preferowanego trybu pracy - trybu minimalizacji strat ziarna, jakości ziarna, stałej przepustowości lub maksymalnej wydajności, po czym maszyna automatycznie reguluje ustawienia, aby osiągnąć zamierzony cel. W kombajnach Axial-Flow 250
z AFS Harvest Command udoskonalono teraz wstępne ustawienia, które ułatwiają osiągnięcie przez maszynę idealnych ustawień trybu automatycznego, aby operator mógł z nich skorzystać już przy rozpoczęciu pracy. Pozwala to zwiększyć godzinną wydajność pracy na obszarze całego pola.

Kolejne udoskonalenia kombajnów Axial-Flow 250 obejmują prostszy mechanizm wyrównywania gumowych gąsienic, który ułatwia i przyśpiesza wykonanie tej operacji w przypadku zmiany naprężenia gąsienic przez operatora lub właściciela kombajnu. Ponadto modele przeznaczone na rynek niemiecki, duński i włoski są dostępne w wersji rozwijającej prędkość maks. 40 km/h, co pozwala ograniczyć czas przejazdów pomiędzy polami i gospodarstwem.


Nowy zespół żniwny do zboża o szerokości 8,5 m
Marka Case IH wprowadziła w sezonie 2020 nowy model zespołu żniwnego z przenośnikiem ślimakowym do zbioru zboża serii Varicut 3050 o szerokości roboczej 8,53 m, przeznaczony do kontrolowanego ruchu maszyn rolniczych po polu o szerokości 8 m. Jest on przeznaczony do kombajnów Axial Flow serii 140, nowej serii 150, jak i modelu Axial-Flow 7250.
W przypadku kombajnów Axial-Flow 140/150 umożliwia on zwiększenie wydajności w sytuacjach, gdy alternatywny zespół żniwny o szerokości 7,5 m jest trochę za mały.

Nowy zespół żniwny posiada te same funkcje jak inne renomowane modele serii Varicut i zastosowano w nim wydłużoną wersję ramy z będącego w sprzedaży modelu o szerokości 7,5 m, aby zminimalizować wagę. Natomiast nagarniacz i przenośnik ślimakowy są zmodyfikowanymi wersjami większego zespołu żniwnego Varicut o szer. 9,15 m i zapewniają sztywność wymaganą przy zbiorze gęstych upraw roślinnych. Przy masie jednego metra wynoszącej 323 kg gęstość masy nowego modelu jest bliższa małemu, a nie dużemu zespołowi żniwnemu, co pozytywnie przekłada się na stabilność kombajnu i ograniczenie negatywnego nacisku na podłoże.

Kolejnymi udoskonaleniami wprowadzonymi do zbożowych zespołów żniwnych kombajnów Case IH Axial-Flow każdej wielkości jest podnośnik łanu nowej konstrukcji o wyższym profilu podnoszącym, pozwalający na podnoszenie wyległego zboża z gruntu, a dzięki temu dalszą redukcję strat.

***


Informacje dla prasy i materiał zdjęciowy: http://mediacentre.caseiheurope.com
Marka Case IH cieszy się zaufaniem profesjonalistów dzięki ponad 175 latom doświadczenia i praktyki w branży rolniczej. Asortyment potężnych ciągników, kombajnów i pras wspierany jest przez globalną sieć profesjonalnych dealerów dokładających wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom najwyższej klasy pomoc i rozwiązania, zapewniające im uzyskanie wydajności niezbędnej w gospodarstwach XXI wieku. Dodatkowe informacje na temat produktów marki Case IH można znaleźć w Internecie pod adresem www.caseih.com.
Case IH to marka CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie dóbr kapitałowych, notowanego na giełdzie w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Włoskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w indeksie Mercato Telematico Azionario (MI: CNHI). Więcej informacji na temat CNH można znaleźć na stronie internetowej www.cnhindustrial.com.


Pobierz PDF