Produkty

AFS RTK+ - sygnał korekcyjny z największą dokładnością w Europie

11 cze 2020

​Technologia RTK (Real Time Kinematic) mierzy poszczególne punkty za pomocą systemów nawigacji satelitarnej, takich jak GPS, GLONASS oraz dostępny w niedalekiej przyszłości system GALILEO. Każda stacja jest dokładnie mierzona zgodnie europejskim przestrzennym układem odniesienia ETRS89. RTK jest to sygnał korekcyjny, który umożliwia wyznaczenie pozycji z dokładnością pojedynczych centymetrów. RTK+ jest to nazwa sieci zbudowanej przez CNH Industrial ze stacji referencyjnych naszych dealerów. Pozwala ona prowadzić z najwyższą precyzją specjalistyczne maszyny do upraw rzędowych np.: podczas sadzenia ziemniaków, siewu zbóż i rzepaku czy większości prac przy uprawach warzywnych.

Właśnie dlatego wprowadzamy nową generację sygnału RTK, nazwaną  RTK+, gdzie "plus" oznacza dodatkowe zalety do aktualnego sygnału RTK. RTK+ jest kompatybilny z większością sprzętu stosowanego do nawigacji w rolnictwie, otwierając to rozwiązanie do dużej grupy klientów nie należących do Case IH. RTK+ operuje zawsze i jest natychmiastowo do dyspozycji klientów. Nie ma potrzeby zmiany ustawień na wyświetlaczu przez operatora podczas przemieszczania się z jednego obszaru do drugiego, ponieważ Case IH RTK+ zapewnia bezproblemową sieć dla komfortowych, dokładnych i wiarygodnych sygnałów korekcyjnych. Wszystkie stacje bazowe w sieci lokalnej RTK są połączone z centralnym serwerem własnościowym Case IH. Serwer oblicza określony zestaw danych korekcyjnych dla faktycznego miejsca pracy ciągnika lub kombajnu przy użyciu wielu metod, takich jak CORS, SRR i wiele innych. Korekcja jest następnie dostarczana przez sieci GSM za pośrednictwem wielu możliwych formatów, w celu zapewnienia jak najlepszej kompatybilności z każdym urządzeniem. Gwarantuje to pełną precyzję RTK, niezależnie od odległości do następnej stacji bazowej. Niesie to widoczne korzyści dla wykonawców, konsorcjów maszynowych i dużych przedsiębiorstw zorientowanych na rozwój, w szczególności w odniesieniu do koncepcji i operacji logistycznych zbioru.

Pobierz nową aplikację AFS RTK+ i lokalizuj swoje maszyny na telefonie!

Dla użytkowników dostępna jest także aplikacja mobilna, która umożliwia przeglądanie stanu stacji referencyjnych i urządzeń w trybie na żywo w telefonie. Bezpośrednio na swoim smartfonie możesz sprawdzić aktywne maszyny lub stacje referencyjne. Dodatkowo można uzyskać szczegółowy przegląd konkretnej maszyny lub stacji referencyjnej.

Nowe dostępne funkcje to:

- nawigacja z Google Maps

- ograniczenie obszaru i czasu pracy

- powiadomienia.

Jeżeli posiadasz już abonament RTK, uzyskaj dostęp do aplikacji za pomocą swojego adresu email. Jeżeli nie, skontaktuj się ze swoim dealerem Case IH.

 

Linki do pobrania aplikacji:

iOS: https://apps.apple.com/fr/app/case-ih-afs-rtk-plus/id1495790539

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cnhrtkapp.caseih

Przeczytaj więcej o aplikacji AFS RTK+ TUTAJ

Przeczytaj więcej o technologii AFS RTK+ TUTAJ
 


Pobierz PDF Pobierz PDF