Produkty

CASE IH WPROWADZA UDOSKONALENIA W STAŁOKOMOROWEJ PRASIE ROLUJĄCEJ RB 344

03 maj 2022

​​​Udoskonalona stałokomorowa prasa rolująca RB 344 marki Case IH szybko i skutecznie formuje bele o wymiarach 120 x 125 cm. Doskonałe osiągi i dobra jakość w rozsądnej cenie. Wersje z podajnikiem rotorowym i sieczkarnią rotorową. Nowe i udoskonalone funkcje zwiększają wszechstronność, wydajność, niezawodność, żywotność i bezpieczeństwo.

Udoskonalona stałokomorowa prasa rolująca RB 344 marki Case IH wprowadza do poprzedniego modelu szereg innowacyjnych elementów konstrukcyjnych i zwiększających wydajność. Wyróżnia ją doskonała jakość w dobrej cenie, kompaktowe gabaryty i zwrotność pozwalające rolnikowi z łatwością wykonać belowanie za pomocą jednej maszyny.

Michał Jankowski, menadżer ds. marketingu produktu mówi: „Model RB 344 cieszy się dużą popularnością w całej Europie dzięki produkowaniu bel o regularnym kształcie i wysokim stopniu zgniotu o wymiarach 120 x 125 cm z każdej uprawy roślinnej. Rolnicy niezwykle cenią łatwość użytkowania, wszechstronność, niezawodność, wytrzymałość i niskie koszty konserwacji.”

„Nową wersję tej bardzo popularnej i skutecznej prasy wyróżniają nowoczesne i atrakcyjnie wizualnie wzornictwo nawiązujące do innych produktów marki Case IH. W naszej ofercie znajdują się dwa modele - RB 344 F z podajnikiem rotorowym i RB 344 R z sieczkarnią rotorową, które można już nabywać u dealerów. Obie cechuje niezwykła efektywność i możliwość komfortowego użytkowania z ciągnikami o mocy poniżej 80 KM.”

Do najważniejszych elementów konstrukcyjnych prasy RB 344 należy nowoczesna osłona boczna, składająca się z solidnej metalowej ramy, górnych zawiasów i wsporników wykorzystujących sprężyny gazowe. Zapewnia ona prosty dostęp podczas prac serwisowych i konserwacyjnych, a także chroni zapasowe rolki siatki przechowywane w maszynie. Gumowe zderzaki umieszczone po obu stronach ramy klapy tylnej zapewniają jej ciche i delikatne zamykanie; wiązka przewodów została poprowadzona wewnątrz osłony rurowej i zmieniono położenie przednich reflektorów, aby uzyskać solidny, profesjonalny wygląd.

Pod tymi atrakcyjnymi nowymi osłonami prasy RB 344 znajduje się wiele udoskonaleń mechanicznych, które zwiększają wydajność i wytrzymałość, a przy tym zmniejszają koszty eksploatacji. Przykładowo do napędu rolki zgarniającej, komory prasy, rolki podłogowej i podbieracza zastosowano wysokiej jakości łańcuchy z chromowanymi sworzniami i hartowanymi płytkami, które charakteryzują dłuższa żywotność i niższe koszty eksploatacji. Łożyska, na których są osadzone główna przekładnia, rolka zgarniająca i boczny rotor, zostały udoskonalone poprzez zastosowanie niezwykle skutecznych uszczelek, zapobiegających przenikaniu zanieczyszczeń.

W podbieraczu o szerokości 2 m zastosowano stalowe palce o gęstym rozstawie i długie, lepiej widoczne osłony w czerwonym kolorze; zapewnia on sprawne zbieranie materiału roślinnego i płynne podawanie go do podajnika i komory prasy. Pozwoliło to zwiększyć przepustowość nawet przy pracy przy zbiorze materiału roślinnego z ciężkich pokosów bez strat; natomiast aplikator siatki typu Duckbill zapewnia niezawodne rozpoczęcie owijania beli w każdych warunkach polowych. Precyzyjny system regulacji stopnia zgniotu gwarantuje formowanie bel zgodnie z określonymi warunkami, które można modyfikować lub kontrolować z fotela w ciągniku.

Operator ma idealną widoczność całego podbieracza, co pozwala optymalnie zbierać materiał roślinny i zachować spójny kształt beli. Również konstrukcja prasy RB 344 zapewnia foremny kształt i jednolite owinięcie bel aż do krawędzi niezależnie od tego, czy bele są formowane z mokrego, zwiędłego lub suchego materiału roślinnego, co pozwala zachować wartości odżywcze i zdolności magazynowania. Zarówno przy stosowaniu do owijania siatki, folii plastikowej lub sznurka proces cięcia odbywa się automatycznie i belę można od razu wyrzucić z maszyny.

Kolejnym elementem zwiększającym niezawodną i wysoką wydajność jest sprawdzony w praktyce, hydrauliczny mechanizm nawrotny rotora marki Case IH, oferowany jako wyposażenie fabryczne w modelach z podajnikiem rotorowym. Zastosowano w nim sprzęgło jednokierunkowe, które umożliwia operatorowi szybką i prostą zmianę kierunku obrotu rotora w celu usunięcia zatoru bez wychodzenia z kabiny.

Wszechstronność prasy RB 344 udoskonalono poprzez zastosowanie sieczkarni rotorowej wyposażonej w 15 elektrycznie włączanych noży, która zapewnia równomierne cięcia materiału roślinnego, pozytywnie wpływa na jego jakość i redukuje straty przy cięciu. Kolejnym elementem jest komora z płaskim łańcuchem ogniwowym, który zapewnia wymuszone rozpoczęcie formowania beli ​​​w każdych warunkach polowych, pozwala oszczędzić czas i uzyskać bele o foremnym kształcie.