Produkty

Największa polska premiera ciągnika Optum AFS ConnectTM

31 gru 2021

W czwartek 9 grudnia miało miejsce niezwykłe i długo wyczekiwane wydarzenie. W Hotelu Marina Club w Gietrzwałdzie koło Olsztyna odbyła się – bez wątpienia – największa polska premiera naszego najnowszego ciągnika OPTUM AFS CONNECTTM. Nie zabrakło merytorycznych wystąpień, ale i dobrej zabawy oraz zawziętych dyskusji!


 


Popisaliśmy się
Chociaż maszynę prezentowaliśmy już podczas targów Agro Show, a także podczas spotkań Red Carpet – z pewnością, tym razem zrobiliśmy to z największym przytupem! Wydarzenie zorganizowane zostało przez Dealera marki – firmę MIRTRANS Płoskinia Sp. z o. o. oraz zespół Case IH. Na miejscu pojawiło się kilkudziesięciu naszych Klientów – na co dzień pracujących maszynami Case IH dużej mocy.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17 przywitaniem gości przez Dyrektora Sprzedaży w firmie MIRTRANS – Benjamina Zajączkowskiego oraz przez prowadzącego imprezę – Irka Bieleninika. Następnie Tomasz Koperski (HHP Cluster Product Specialist) omówił ofertę produktową maszyn Case IH i w zajmujący sposób zaprezentował gwiazdę wieczoru – nowego Optuma AFS ConnectTM.


 


Zakończenie z wielką pompą!
Po prezentacji wszyscy goście udali się na zewnętrz, gdzie nastąpił pokaz Teatru Ruchu i Ognia z Jonkowa oraz iluminacja świetlna – niezwykłe widowiska, na miarę niezwykłej premiery! I w końcu nadeszła długo wyczekiwana chwila – po pokazie Klienci mieli możliwość po raz pierwszy tego wieczoru zobaczyć nowy model Optum AFS ConnectTM oraz porozmawiać o nowościach ze specjalistami Case IH. Bez dwóch zdań była to kolejna niezwykła okazja do wymiany cennych spostrzeżeń. Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją, a całe wydarzenie zwieńczone zostało występem kabaretu Czesuaf – goście wychodzili z uśmiechem na ustach, rozbawieni niebanalnym humorem i zachwyceni robiącą wrażenie maszyną spod znaku Case IH!


 


Na koniec – trochę konkretów
Seria nowych ciągników Optum AFS ConnectTM obejmuje trzy modele o mocy znamionowej 250 KM, 270 KM i 300 KM, a wszystkie z nich wyposażone są w przekładnię bezstopniową CVXDrive. Maszyny te charakteryzują się większym komfortem i lepszą łącznością.

Tym razem zdecydowaliśmy się na wprowadzenie wielu nowych elementów konstrukcyjnych, a najważniejszym z nich jest nowa kabina. Operatorzy mogą pracować teraz w przestrzeni większej o 7,5%, a ponadto cieszyć się dużo lepszą widocznością, dzięki zastosowanym w ciągniku większym szybom. Duże znaczenie dla komfortu użytkowników mają również wykorzystane materiały – charakteryzujące się najwyższą jakością.

Jednak największą innowacją we wnętrzu jest całkowicie nowy podłokietnik Multicontroller, zawierający nową dźwignię Multicontroller z konfigurowalnymi przyciskami.
Dzięki nowemu, większemu monitorowi AFS Pro 1200 umieszczonemu z przodu podłokietnika, kluczowe elementy sterowania mogą być teraz dostosowane zarówno do preferencji operatora jak i do wykonywanej pracy. Monitor dotykowy AFS Pro 1200 pozwala operatorowi na monitorowanie podstawowych funkcji ciągnika, ale może on również wyświetlać obraz z przedniej i tylnej kamery oraz umożliwia kontrolę obsługi i optymalizacji silnika, przekładni CVXDrive oraz hydrauliki i WOM-u ciągnika.

Ponadto dzięki systemowi bezprzewodowego, dwukierunkowego transferu danych pomiędzy ciągnikiem a portalem do zarządzania online AFS Connect, osoby zarządzające i właściciele ciągników mają pełną kontrolę nad gospodarstwem, flotą i zarządzaniem danymi.