Produkty

Prasy Case IH 4 serii wzbogacone o system TwinePro

02 wrz 2019

Innowacja wiązania węzłów TwinePro oferuje korzyści ekonomiczne i środowiskowe / maksymalna możliwa do osiągnięcia gęstość bez ryzyka pękania bel / system zapobiega zanieczyszczeniu pasz i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko / dostępność na rynku w czwartym kwartale 2019 r.

W nowym systemie supłaczy zastosowano zmodyfikowane igły i nowy system cofania strzemiączka igły. Sześć supłaczy TwinePro modelu LB4 XL zamontowanych jest na bardziej wytrzymałej ramie, a elektryczne wentylatory dbają o utrzymanie czystości systemu; supłacze wykorzystają proste rozwiązanie do zawiązania wytrzymałego węzła z pętelką, dzięki czemu operator może osiągnąć najwyższy stopień gęstości przy stosowaniu wielu rodzajów sznurka bez ryzyka rozerwania beli. Wiązanie węzła w pętelkę eliminuje resztki sznurka w prasie, a zatem zwiększa jakość paszy, a także i na polu, dzięki czemu ograniczony jest negatywny wpływ na środowisko naturalne.

- Nowy system supłaczy TwinePro wyróżnia wiele zalet, które doceni nie tylko operator i właściciel, lecz które także są korzystne dla bydła i środowiska naturalnego - wyjaśnia Maxime Rocaboy z marki Case IH.

- Wśród głównych zalet należy wymienić zapobieganie zanieczyszczeniu paszy i środowiska naturalnego poprzez wyeliminowanie ścinków sznurka, które mogłyby wylądować w paszy i na polu. Supłacze TwinePro pozwalają osiągnąć znacznie większą odporność na rozciąganie i wyższą dzienną wydajność dzięki większej efektywności belowania przy zmniejszonym ryzyku rozerwania sznurka.

W nowym systemie supłaczy zastosowano zmodyfikowane igły i nowy system cofania strzemiączka igły. Sześć supłaczy TwinePro modelu LB436 HD zamontowanych jest na bardziej wytrzymałej ramie, a elektryczne wentylatory dbają o utrzymanie czystości systemu; supłacze wykorzystają proste rozwiązanie do zawiązania wytrzymałego węzła z pętelką, dzięki czemu operator może osiągnąć najwyższy stopień gęstości przy stosowaniu wielu rodzajów sznurka bez ryzyka rozerwania beli. Wiązanie węzła w pętelkę eliminuje resztki sznurka w prasie, a zatem zwiększa jakość paszy, a także i na polu, dzięki czemu ograniczony jest negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Wśród głównych elementów systemu należałoby wymienić nowy trzeci mechanizm krzywkowy, który umożliwia obrót trzeciego haka tnącego w celu zwolnienia węzła z pętelką. W systemie zastosowano także nowy krążek prowadzący sznurek z zewnętrznymi dwoma karbami zamiast czterech, który zmniejsza docisk sznurka przy formowaniu drugiego węzła, ze zintegrowanym sworzniem podnoszącym wspornik krążka prowadzącego sznurek, pozwalającym na ześlizgnięcie się sznurka
z krążka bez jego przycinania. Napęd krzywkowy supłacza zapewnia napęd krążka prowadzącego sznurek, haka tnącego i ramienia noża.

- Po zawiązaniu pierwszego standardowego węzła supłacz TwinePro wiąże drugi węzeł z pętelką, zapewniając większą stabilność beli - wyjaśnia Maxime Rocaboy.

- Ten węzeł z pętelką nie tylko zwiększa wytrzymałość wynoszącą wg producenta sznurka, firmy TAMA, nawet 30% więcej, co pozwala zwiększyć efektywność i wydajność belowania, a ponadto pozwala formować dobrze związane bele o standardowym stopniu zgniotu przy użyciu tańszego sznurka lub bele o większym stopniu zgniotu przy użyciu standardowego sznurka.

***


Informacje dla prasy i materiał zdjęciowy: http://mediacentre.caseiheurope.com
Marka Case IH cieszy się zaufaniem profesjonalistów dzięki ponad 175 latom doświadczenia i praktyki w branży rolniczej. Asortyment potężnych ciągników, kombajnów i pras wspierany jest przez globalną sieć profesjonalnych dealerów dokładających wszelkich starań, aby dostarczyć naszym klientom najwyższej klasy pomoc i rozwiązania, zapewniające im uzyskanie wydajności niezbędnej w gospodarstwach XXI wieku. Dodatkowe informacje na temat produktów marki Case IH można znaleźć w Internecie pod adresem www.caseih.com.
Case IH to marka CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie dóbr kapitałowych, notowanego na giełdzie w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Włoskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w indeksie Mercato Telematico Azionario (MI: CNHI). Więcej informacji na temat CNH można znaleźć na stronie internetowej www.cnhindustrial.com.


Pobierz PDF