Marka

Case IH zdobywcą nagrody za innowacje technologiczne na targach FIMA 2014

08 mar 2014

Case IH zdobywcą nagrody za innowacje technologiczne na targach FIMA 2014

Case IH zawdzięcza nagrodę Novedad Tecnica nowej funkcji wprowadzonej w najnowszej generacji kombajnów Axial-Flow®.

Obrotowa rynna do ziarna w kombajnach Axial-Flow® marki Case IH otrzymała nagrodę za innowację technologiczną „Technological Innovation” na Międzynarodowych Targach Maszyn Rolniczych FIMA. Wyróżnienie to przyznaje się najlepszym innowacjom technicznym w dziedzinie rolnictwa i kształtowania obszarów wiejskich, które mają na celu zwiększenie wydajności, poprawę bezpieczeństwa pracy i zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Układ rozładunkowy z rynną obrotową w technologii Axial-Flow® stosowanej wyłącznie w maszynach marki Case IH został specjalnie zaprojektowany, aby zoptymalizować i ułatwić wyładunek ziarna. W kombajnach z serii 230 jest on również dostępny z opcjonalnymi układami rozładunkowymi „wysokiej przepustowości”. Za pomocą niewielkiego siłownika elektrycznego operator może łatwo sterować nachyleniem rynny ślimakowego podajnika rozładunkowego z wnętrza kabiny, w razie konieczności kierując strumień ziarna z podajnika do różnych miejsc na przyczepie. Ten system skraca czas rozładunku i zmniejsza straty ziarna nawet w niesprzyjających warunkach (wiatr, niewielkie przyczepy itd.). Ponadto, w położeniu „zamkniętym” rynna całkowicie blokuje podajnik rozładunkowy, co wyklucza straty ziarna.


Rozładunek – szybszy i łatwiejszy
Wraz z wprowadzeniem obrotowej rynny rozładunkowej w kombajnach Axial Flow® do historii przeszły wszystkie trudności, jakie dotychczas napotykali operatorzy podczas pracy z niewielkimi przyczepami i rynnami stałymi. Możliwość dowolnej zmiany położenia rynny zmniejsza liczbę czynności, które dotychczas trzeba było wykonać, aby podążać kombajnem za małą przyczepą podczas rozładunku ziarna. Dzięki udoskonaleniu rozładunku przez specjalistów z Case IH, zadanie to można teraz zakończyć szybciej i bez nadmiernego zmęczenia operatora.

Wydajne rozwiązanie podczas silnego wiatru
Nowa technologia rozładunku pozwala operatorowi korygować nachylenie rynny bez przerywania pracy, znacznie zmniejszając wpływ działania wiatru i zapobiegając stratom ziarna. System sprawdza się doskonale przy silnym wietrze i w przypadku materiałów takich jak rzepak, który powoduje szczególnie duże straty ze względu na niewielki rozmiar ziarna.

Technologia na targach FIMA 2014
Konkurs „Innowacji technicznych” na targach FIMA rozgrywa się w trzech kategoriach. Pierwsza: ciągniki, maszyny samobieżne i energia, druga: maszyny z napędem (sprzęt do przygotowania gleby, siewu i sadzenia, nawożenia, ochrony roślin oraz do prac podczas zbiorów i po ich zakończeniu) i systemy stacjonarne (do suszenia, nawadniania itd.) oraz trzecia: rozwiązania do zarządzania w rolnictwie.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w dniach trwania wystawy FIMA w Feria de Zaragoza.

Komunikaty prasowe i zdjęcia dostępne są dla Państwa pod linkiem:

http://mediacentre.caseiheurope.com/.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF