Marka

Nagrodzony tytułem „Diesel of the Yeary® 2014" silnik napędza nowe kombajny Case IH Axial-Flow 9240

01 sie 2014

Nowy silnik FPT Cursor 16, nagrodzony tytułem „Diesel of the Year® 2014" przez czasopismo Diesel:​​

  • 16-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy wprowadzony na początek wyłącznie w nowych kombajnach Axial-Flow® 9240
  • Sprawdzona technologia HI-eSCR umożliwiająca wydajny zbiór plonów przy niskim poziomie emisji zapewniająca zgodność z normami Stage IV/Tier 4 Final i Euro VI
​​

​Rok 2014 to kolejny ważny etap w historii kombajnów Case IH: nowa seria Axial-Flow® 9240, która zostanie wprowadzona na rynek na początku lata, będzie napędzana nowym silnikiem Cursor 16 firmy FPT Industrial. Doceniając doskonałość technologiczną firmy FPT Industrial, renomowane czasopismo Diesel przyznało temu silnikowi tytuł „Diesel of the Year® 2014".

Jest to idealny silnik dla modelu 9240, nowego flagowego kombajnu z serii Axial-Flow® 240. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, a jednocześnie wysoką wydajnością i doskonałym stosunkiem mocy do masy. „Duża moc i najmniejsza możliwa masa to cechy, które idealnie sprawdzają się w silnikach kombajnów. Wysoka wydajność i sprawność w połączeniu z niskim zużyciem paliwa i poziomem emisji to doskonały pakiet, który redukuje koszty eksploatacji i zapewnia klientom optymalne rozwiązanie w zakresie zbioru plonów" — mówi Paul Harrison, Harvesting Co-ordinator EMEA.

​​Wiodący w branży układ oczyszczania spalin
Nowy silnik Cursor 16 wykorzystuje układ selektywnej redukcji katalitycznej HI-eSCR o wysokiej wydajności, zaprojektowany i opatentowany przez oddział CNH Industrial specjalizujący się w silnikach i przekładniach — FPT Industrial. Ten silnik spełnia wymagania dotyczące emisji określone w normach Stage IV/Tier 4 Final i Euro VI, a redaktor naczelny czasopisma „Diesel" Fabio Butturi opisuje go jako „16-litrową jednostkę napędową o mocy silnika 18-litrowego i rozmiarach 13-litrowego". Niewielki i mocny model Cursor 16 oferuje doskonałe zarządzanie mocą, a jednocześnie zapewnia wydajność, niezawodność i elastyczność, z których słyną silniki z rodziny Cursor.

„Wysokie osiągi i znakomita sprawność" mottem marki Case IH
„Marka Case IH to jeden z pierwszych producentów maszyn rolniczych, którzy rozpoznali potencjał technologii oczyszczania spalin SCR i zdecydowali się na przyjęcie strategii obejmującej jedynie technologię SCR. Od tego czasu jasnym stało się, że jest to strategia optymalna — łącząca wysoką wydajność, niskie zużycie paliwa i doskonałą efektywność. Kolejny krok FPT Industrial, czyli przejście na technologię HI-eSRC, był w związku z tym logicznym następstwem, a jednocześnie zapewnił marce Case IH przewagę nad konkurencją w aspekcie wydajności" — wyjaśnia Paul Harrison.

Liczne potencjalne zastosowania
„Jako dostawcy szerokiej gamy maszyn rolniczych i budowlanych jesteśmy dumni z faktu, że nasz nowy model flagowy, kombajn Case IH 9240 Axial-Flow®, będzie pierwszą maszyną napędzaną przez ten wyjątkowy silnik" — podkreśla Paul Harrison. „Obecnie rolnicy muszą liczyć się z koniecznością nieustannego podnoszenia jednocześnie produktywności i efektywności. Nasz nowy model 9240 z silnikiem Cursor 16 z pewnością im w tym pomoże".​


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF