Marka

Nowe kombajny Case IH Axial-Flow® 240: niezrównana technologia zbiorów

01 sie 2014

Najwyższa wydajność:

  • nowe modele kombajnów Case IH 7240 / 8240 / 9240 już wkrótce na rynku europejskim
  • Najwyższa wydajność i przepustowość, łatwa obsługa i wysoka niezawodność
  • Wydajność zwiększona dodatkowo dzięki nowym silnikom Cursor 16 firmy FPT Industrial

Dzięki wprowadzeniu na rynek nowych modeli Case IH 7240 / 8240 i 9240 technologia zbiorów Axial-Flow® postawiła kolejny krok w swojej ewolucji. Od czasu wprowadzeniu na rynek kilka dziesięcioleci temu pierwszych jednorotorowych kombajnów Case IH na całym świecie pojawiły się liczne kolejne modele i innowacje. Nowe modele 240 pokazują, że marka Case IH, twórca technologii rotorowej Axial-Flow®, pozostaje specjalistą i wyznacza trendy w zakresie technologii zapewniających najwyższą wydajność zbioru plonów.

Najwyższa wydajność w warunkach europejskich
W nowych modelach flagowych Case IH moc silnika i wydajność rotora zostały zop​tymalizowane pod kątem upraw wysokoplennych w warunkach europejskich. „Nowy silnik Cursor 11 w modelu 7240 i nowy silnik Cursor 16 w kombajnach 9240 stanowią podstawę niezrównanej mocy i wydajności" — mówi Paul Harrison, koordynator ds. maszyn żniwnych na region EMEA. „Wprowadzając 16-litrowy silnik Cursor 16, oddział firmy CNH Industrial specjalizujący się w silnikach, FPT Industrial, stworzył model o wyjątkowych osiągach — 16-litrowy silnik o rozmiarach silnika 13-litrowego w najwyższej klasy kombajnie 9240 o mocy 634 KM. Nowy wentylator chłodzący o zmiennej prędkości obrotowej pracuje przy zmniejszonych obrotach, gdy nie jest wymagana pełna moc chłodzenia, co zmniejsza hałas i zapewnia dostępność większej mocy na potrzeby innych zadań. W połączeniu ze zoptymalizowaną konstrukcją rotora Axial-Flow® przepustowość i wydajność tych kombajnów faktycznie wyznacza nowe standardy. Dotyczy to także emisji, których poziom spełnia wymagania normy Tier 4: technologia HI-eSCR opatentowana przez firmę FPT Industrial ogranicza emisję szkodliwych składników spalin o 95%, jednocześnie podnosząc wydajność i niezawodność oraz zmniejszając zużycie paliwa" — dodaje Paul Harrison.

Dążenie do perfekcji
Moc silników wszystkich modeli serii 240 spełnia wymagania dużych, nowoczesnych gospodarstw i przedsiębiorstw kontraktowych, gwarantując wydajny zbiór, usprawnioną separację i możliwość pracy z niezmiennie wysoką efektywnością w nawet najtrudniejszych warunkach.

„Jako twórca jednorotorowej technologii Axial-Flow®, marka Case IH nieprzerwanie inwestuje w coraz to nowe projekty inżynieryjne, dodatkowo optymalizując rozwiązania wyznaczające standardy branżowe. Na przykład konstrukcja rotorów i przenośników została zmodyfikowana pod kątem dopasowania do mocy silnika Cursor we wszystkich modelach serii 240 oraz idealnego dostosowania do europejskich warunków zbiorów, a jednocześnie zoptymalizowania wydajności i zminimalizowania strat ziarna przy szybkiej i wysoce produktywnej pracy. Z kolei zwiększona pojemność zbiornika ziarna w połączeniu z wydajnym układem rozładunku skraca czas potrzebny na opróżnienie zbiornika" — wyjaśnia Paul Harrison.

Nasz priorytet: korzyści dla klientów
„Przy usprawnianiu maszyn rolniczych zawsze kierujemy się jedną zasadą: kombajny Case IH Axial-Flow® zostały stworzone i zbudowane z myślą o naszych klientach, tak by zapewniały niezawodność, wydajność i łatwą obsługę. Na przykład w przypadku zmiany upraw lub pól funkcja czyszczenia dostępna na ekranie monitora AFS Pro 700 ułatwia szybkie oczyszczenie kombajnu. Aktywacja tej funkcji zapewnia znaczącą oszczędność czasu, zwłaszcza w przypadku rolników specjalizujących się w produkcji nasion" — dodaje Paul Harrison.

Zespoły żniwne najnowszej generacji
Kombajny serii 240 można połączyć z najnowszą generacją zespołów żniwnych Case IH VariCut, dostępnych w wersjach o szerokości do 12,5 m. Zespoły te zostały zaprojektowane z myślą o warunkach europejskich i umożliwiają klientom maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnów.

„Oferujemy klientom szeroką gamę zespołów żniwnych do naszych kombajnów" — podkreśla Paul Harrison. „Obejmuje to zespoły o zmiennej pozycji noża, zespoły z elastycznymi nożami „Terra-flex", zespoły z przenośnikiem taśmowym do upraw zbożowych i strączkowych, zespoły z podbieraczem do upraw specjalistycznych oraz wielorzędowe zespoły do kukurydzy i słonecznika. Wszystkie zespoły żniwne charakteryzują się wydajnością zgodną z naszymi kombajnami i zapewniają doskonałą produktywność".

Doskonałe właściwości trakcyjne i najwyższy komfort pracy — dwa dodatkowe argumenty
Rolnicy i operatorzy zwracają uwagę na nacisk na grunt. Kombajny Case IH Axial-Flow® są dostępne z najnowszej generacji oponami firm Michelin i Mitas, których niskie ciśnienie umożliwia obsługę dużych obciążeń cyklicznych. Zapewnia to dużą powierzchnię nacisku, ograniczone ubicie gleby i brak uszkodzeń pól, nawet w przypadku zastosowania dużych zespołów żniwnych.

Poza sprawdzonymi gąsienicami, które obniżają nacisk na grunt na miękkich polach, marka Case IH zaoferuje w pełni amortyzowane gąsienice w modelach 7240, 8240 i 9240. Będą one dostępne w dwóch szerokościach — 610 i 724 mm — co zapewni szerokość całkowitą poniżej 3,5 m w przypadku wersji 610 mm. Dodatkowe, czwarte koło napinające zapewnia poza płynną jazdą po nierównych polach i drogach także większą powierzchnię styku z podłożem, minimalizując nacisk na grunt i zapewniając odpowiednie podparcie dla większego zbiornika ziarna o pojemności 14 400 l.

„Nie istnieje kombajn prostszy i wygodniejszy w obsłudze od nowych modeli Case IH 140 i 240 Axial-Flow®" — przekonuje Paul Harrison. „Wszystkie najważniejsze funkcje z zakresu obsługi podzespołów zewnętrznych są dostępne za pośrednictwem wielofunkcyjnej dźwigni sterującej napędem, co zapewnia operatorowi pełną i wygodną kontrolę. Pogrupowane na prawej konsoli w najbardziej ergonomiczny i logiczny sposób elementy sterowania odzwierciedlają rzeczywistą konstrukcję kombajnu. Wszystkie funkcje zespołu żniwnego i przenośnika ślimakowego w układzie rozładunku są łatwe w obsłudze, co umożliwia wydajną i komfortową pracę nawet przez cały dzień" — podsumowuje Paul Harrison.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF