Marka

Nowe systemy telematyczne marki Case IH

01 sie 2014

Dzięki systemowi AFS Connect 2.0 maszyny rolnicze będą bardziej efektywne. Nowy system telematyczny AFS Connect 2.0 nie tylko rejestruje, przetwarza i przesyła dane dotyczące maszyny, lecz także umożliwia kontrolowanie pojazdów i nowoczesne zarządzanie flotą.

Nowe rozwiązanie telematyczne AFS Connect marki Case IH to innowacyjny system przeznaczony do wszystkich ciągników i kombajnów zbożowych Case IH. Wszystkie istotne dane maszyny można w każdej chwili przesłać na komputery klienta za pośrednictwem Internetu. Ponadto przedsiębiorstwa rolnicze i rolnicy mają zawsze dostęp do wszystkich informacji o pojazdach należących do floty – nawet w czasie pracy. Daje to wiele całkiem nowych możliwości pod względem kontroli maszyn, zarządzania flotą, usług oraz analizy ekonomicznej. Nowy system telematyczny AFS Connect umożliwia optymalizację procesów takich jak zbiory i bardziej efektywną pracę.

System telematyczny AFS Connect na bieżąco rejestruje i przetwarza dane dotyczące maszyny oraz przesyła je na specjalny portal internetowy. Dane te można odczytać za pośrednictwem Internetu na komputerze lub mobilnym urządzeniu internetowym, takim jak smartfon lub tablet. Dzięki temu rolnicy i przedsiębiorstwa rolnicze mają zawsze dostęp do najważniejszych informacji o maszynie. Pojazd jest stale monitorowany i wyświetlany w widoku mapy. Dostępne są również takie funkcje, jak Geo-Fencing i Curfew. Polegają one na kontrolowaniu miejsca i czasu pracy oraz rozpoznawaniu aktualnego położenia. Na życzenie można utworzyć wirtualny zamknięty obszar pracy maszyn. System telematyczny AFS Connect ułatwia także planowanie przeglądów technicznych i daje możliwość na przykład ustawienia alarmu informującego o zbliżającym się terminie wizyty w serwisie.

Program nazywany AFS Dash Board umożliwia graficzne przedstawianie, rejestrowanie i analizę ważnych parametrów pojazdu, np. prędkości obrotowej silnika, temperatury i ciśnienia oleju hydraulicznego, poziomu paliwa, napięcia akumulatora itp. Opcjonalnie można uzyskać dostęp do najróżniejszych raportów, dotyczących na przykład obrabianej powierzchni czy średniej produktywności, w przypadku maszyn żniwnych – przepływu materiału, jego wilgotności i masy, a także raportu dotyczącego zużycia paliwa.

Istnieje też możliwość nawiązania połączenia z systemem magistrali CAN maszyny, aby uzyskać dostęp do ważnych danych eksploatacyjnych. Za pośrednictwem portalu internetowego AFS Connect informacje mogą być przesyłane SMS-em bezpośrednio do maszyny.

Ponadto system wyróżnia się wieloma innowacjami technologicznymi. Case IH AFS Connect jest wyposażony w funkcję sprawdzania dostępności aktualizacji co minutę. Poza tym każdy użytkownik ma również możliwość korzystania w każdej maszynie przez 30 minut dziennie z aktualizacji w trybie rzeczywistym.

Moduł telematyczny dysponuje dwoma sygnałami wejściowymi do kontroli dodatkowych czujników i przełączników. Dzięki temu można szybko dopasować system również do specjalnych zastosowań.

Case IH oferuje dwie różne wersje systemu AFS Connect. Wersja Basic jest wyposażona we wszystkie podstawowe funkcje, wersja Advanced z kolei obejmuje dodatkowe odczyty statusu oraz przesyłanie wiadomości tekstowych do pojazdu. Aby obsługiwać urządzenie, każdy pojazd musi zostać wyposażony w specjalny modem systemu telematycznego AFS Connect. Korzystanie z usługi jest możliwe w ramach abonamentu.

„Nowy system AFS Connect 2.0 stanowi ważne wirtualne narzędzie dla rolników i przedsiębiorstw posiadających wiele maszyn. Dzięki niemu będą oni mogli nie tylko lepiej niż do tej pory kontrolować maszyny, lecz także w każdej chwili analizować ich pracę. Umożliwi to porównanie maszyn bezpośrednio na jednej parceli. System AFS Connect to wydajne narzędzie służące do optymalizacji pracy pod kątem na przykład zużycia paliwa lub stopnia obciążenia maszyny, a ponadto zapewnia nowe istotne narzędzia diagnozy" – mówi Uli Sommer, osoba odpowiedzialna za rozwiązania Precision Farming marki Case IH.

System AFS Connect jest już dostępny do kombajnów Case IH oraz ciągników Case IH serii Puma, Magnum i Quadtrac. Wkrótce dołączą do nich kolejne serie maszyn. Pakiet Basic jest kompatybilny z produktami innych marek, dzięki czemu AFS Connect można stosować jako rozwiązanie flotowe.​​

​​


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF