Produkty

Case IH podczas XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH przegląd najważniejszych innowacji technologicznych

11 lut 2015

FARMALL A – NOWY POZIOM WSZECHSTRONNOŚCI I WYDAJNOŚCI
Nowa odsłona serii Farmall A
Zmodernizowana rodzina ciągników Farmall A to cztery ciągniki nowej generacji wyposażone w nowy, 4-cylindrowy silnik F5C o pojemności 3,4 litra marki FPT z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową. W ofercie tej serii dostępne są modele o mocach 86, 99, 107 i 114 KM. Ponadto, marka Case IH poszerzyła pakiet ciągników zgodnych z normą Stage IIIB o nowy model z napędem na 2 koła o mocy 95 KM. Prosta, solidna konstrukcja tych ciągników zapewnia bezawaryjną i długoletnią pracę przy obniżonych wymaganiach konserwacyjnych z zachowaniem najdłuższych w branży okresów międzyprzeglądowych, wynoszących aż 600 motogodzin.

Innowacyjny silnik dzięki elektronicznemu układowi wtryskowemu Common Rail
Nowy 4-cylindrowy silnik FPT z wtryskiem Common Rail zastosowany w ciągnikach Farmall A nie wymaga utrzymywania prędkości znamionowej, aby zapewnić doskonałe osiągi: jednostka ta dostarcza pełną moc już przy oszczędnej prędkości 1,900 obr./min. Oprócz niskiego zużycia paliwa niezależnie od zastosowania, przekłada się to na jeszcze wyższy komfort pracy dzięki obniżeniu poziomu hałasu i drgań. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii oczyszczania spalin CEGR oraz katalizatora DOC wraz z filtrem cząstek stałych DPF, silniki te spełniają normy emisji spalin Stage IIIB i doskonale dbają o czyste i bezpieczne środowisko pracy. Dzięki optymalizacji krzywej momentu obrotowego dla prędkości 1500 obr./min., wysoki przyrost momentu pozwala zmniejszyć liczbę zmian biegów i zapewnia wyższą sprawność silnika, dając maksymalny moment obrotowy zawsze, gdy jest najbardziej potrzebny.
Szeroka gama dostępnych przekładni, w tym synchroniczna 12x12, 20x12 z biegami pełzającymi oraz Powershuttle 12x12, która umożliwia zmianę kierunku jazdy bez użycia sprzęgła, nowe ciągniki Farmall A doskonale wspierają pracę w dużym gospodarstwie, które może zatrudniać wielu operatorów ciągników. Ciągniki Farmall A mogą stanowić również przemyślaną inwestycję w mniejszych firmach, biorąc pod uwagę ich uniwersalność, korzystną cenę zakupu i niskie koszty eksploatacji.

Wysokowydajny układ hydrauliczny i WOM
Nowe ciągniki Farmall A są dostępne z dwiema rodzajami pomp hydraulicznych – standardową o wydatku 47 l/min. i opcjonalną o wydatku 63 l/min. – obie w układzie otwartym OCLS. Większe natężenie przepływu oleju umożliwia łatwą obsługę większych narzędzi i wyższą efektywność roboczą ładowacza. Ciągniki z serii Farmall A można wyposażyć nawet w trzy tylne zawory hydrauliki zewnętrznej. Dzięki zastosowaniu dwóch dodatkowych siłowników zewnętrznych, potężny, trzypunktowy zaczep tylny zapewnia udźwig większy nawet o 31% w porównaniu do ciągników Farmall A zgodnych z normą Stage IIIA, co plasuje te maszyny wśród najlepszych w swojej klasie. Kolejny dodatek to funkcja Lift-o-matic Plus: dzięki niej można zautomatyzować standardowe czynności wymagające użycia zaczepu, zwiększając tym samym sprawność i wydajność podczas prac polowych.
W serii Farmall A standardowo montuje się WOM o prędkości 540 obr./min. oraz synchronizacją obrotów z prędkością jazdy. Opcjonalnie dostępne są WOM 540/540E lub 540/1000 z systemem załączania WOM wspomaganym serwomechanizmem. Zarówno WOM o prędkości 540E, jak i 1000 przystosowano jeszcze lepiej do krzywych mocy i momentu obrotowego silnika, dlatego wymagają one niższej prędkości obrotowej silnika i jeszcze bardziej zwiększają oszczędność paliwa.

Wygodna kabina dzięki przekładni Powershuttle
W kabinie nowych ciągników z serii Farmall A wprowadzono znaczące zmiany, które przełożyły się na komfort i ergonomię podczas pracy. Szeroko otwierane, w całości przeszklone drzwi i antypoślizgowe stopnie umożliwiają wygodne i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z ciągnika, a wszystkie najważniejsze elementy sterujące rozmieszczono zgodnie z zasadami logiki i ergonomii w zasięgu ręki operatora, dzięki czemu operator może pracować znacznie wygodniej i wydajniej. Nowa deska rozdzielcza obejmuje wskaźnik wskazuje prędkość obr. WOM oraz prędkości jazdy, a unowocześniona kabina stanowi niemal dwukrotnie cichsze środowisko pracy (o 2 dB(A)) od poprzedniej generacji ciągników Farmall A.
Operatorzy ciągników Farmall A mogą teraz korzystać z nieograniczonej widoczności dzięki dużej szybie przedniej, zmienionemu położeniu rury wydechowej i zastosowaniu zwiększającego widoczność okna dachowego. Ponadto hydrauliczna opcja przekładni nawrotnej wmontowana w kolumnę kierownicy umożliwia zmianę kierunku jazdy bez użycia sprzęgła, dzięki czemu nowy ciągnik Farmall A sprawdza się wprost idealnie przy pracy z ładowaczem i w podobnych zadaniach wymagających częstych manewrów i pokonywania ostrych zakrętów.

Szybkie, bezpieczne, niezawodne
Nowe ciągniki Farmall A zapewniają najwyższą prędkość jazdy 30 lub 40 km/h, a hamowana oś przednia dostępna jako opcja we wszystkich modelach umożliwia bezpieczne zatrzymywanie ciągnika niezależnie od warunków. Ciągniki Farmall A spełniają najnowsze normy bezpieczeństwa operatora. Sprawdzona konstrukcja przekładni, wysokiej jakości podzespoły oraz trwałość konstrukcji ciągnika składają się na słynną niezawodność Case IH.


FARMALL C EFFICIENT POWER
Farmall C – wszechstronność w standardzie
Marka Case IH rozszerzyła i ulepszyła cieszącą się popularnością serię ciągników Farmall C, która oprócz sprawdzonych ciągników o mocy 86, 99 i 107 KM obejmuje teraz nowy model o mocy aż 114 KM. Maszyny te wyposażono w 4-cylindrowe silniki o pojemności 3,4 litra z technologią Efficient Power, które stanowią dzieło specjalistów CNH Industrial w tej dziedzinie, czyli marki FPT Industrial. Jednostki te dają maksymalną moc przy oszczędnej dla paliwa prędkości obrotowej 1900 obr./min., zaś zintegrowany układ oczyszczania spalin z technologią CEGR (Cooled Exhaust Gas Recirculation), katalizator utleniający DOC oraz filtr cząstek stałych DPF wspólnie zapewniają doskonałą zgodność z normami emisji Stage IIIB. Oprócz doskonałych osiągów, niskiego zużycia paliwa i niezawodności, modele ciągników Farmall C EP zapewniają najdłuższe w branży przerwy międzyprzeglądowe wynoszące aż 600 maszynogodzin, a także podlegają programowi obsługi części zamiennych i serwisu CNH Industrial w zakresie czyszczenia i kontroli filtra DPF.

Idealne przystosowanie do różnych zadań
Ciągniki Farmall C EP można wyposażyć w szeroką gamę przekładni: od prostych i wytrzymałych przekładni mechanicznych aż do przekładni elektrohydraulicznych z dwiema prędkościami (Hi-Lo), co oznacza, że te maszyny nadają się doskonale do wielu różnych zadań. Standardowo ciągniki Farmall 85C, 95C, 105C i 115C są wyposażone w przekładnię Synchroshuttle 12x12 umożliwiającą jazdę z prędkością 40 km/h. Opcjonalnie dostępna jest jednostka 20x20 o prędkości 40 km/h, przy czym obie przekładnie obsługują funkcję nawrotną w trybie pracy „pod obciążeniem”. Ciągniki Farmall C standardowo korzystają z technologii tzw. mokrego sprzęgła dla układu napędowego i WOM, natomiast biegi pełzające są dostępne jako wyposażenie opcjonalne.
W zależności od wymagań roboczych użytkownik może wybrać również przekładnie o 2 prędkościach Hi-Lo: Powershuttle 24x24 i 40x40 40 km/h z biegami pełzającymi. Ta ostatnia przekładnia obsługuje biegi pełzające umożliwiające jazdę z prędkością zaledwie 123 m/h przy znamionowej prędkości obrotowej. Przekładnie te umożliwiają obsługę funkcji nawrotnej „pod obciążeniem” oraz przełączanie między dwiema prędkościami (Hi-Lo). Sprzęgło Powerclutch skutecznie zmniejsza liczbę zmian biegów, poprawiając w ten sposób osiągi i wydajność silnika. Ustawienia przekładni Powershuttle można łatwo dostosować, aby uzyskać niezbędną czułość funkcji nawrotnej w zależności od wykonywanej pracy, np. prac polowych z ładowaczem wymagających częstej zmiany kierunku jazdy. Nowa blokada podczas parkowania zastosowana we wszystkich modelach Farmall C zapewnia jeszcze pewniejsze utrzymywanie ciągnika na miejscu w górzystym terenie.

W pełni zintegrowany przedni TUZ i WOM
Dzięki pełnej integracji przedniego TUZ z WOM, ciągniki Farmall C EP są gotowe do wszelkich prac. Elektronicznie sterowany zaczep przedni (EFH), dostępny dla przekładni Hi-Lo 24x24 i 40x40 zapewnia lepsze sterowanie ciągnikiem z narzędziami przednimi, szczególnie w terenach górzystych. Dzięki utrzymywaniu stałego nacisku narzędzi przednich, jak np. kosiarki, zarówno na glebę, jak i oś przednią, jakość koszenia i otrzymywanej paszy uległa znacznej poprawie.

Udoskonalona kabina: jeszcze większa wygoda i lepsza ergonomia
Kabinę ciągników z serii Farmall C umiejętnie przeprojektowano z myślą o łatwiejszym dostępie. Stopnie wejściowe umieszczone z lewej strony zapewniają bezpieczny i wygodny dostęp do nowoczesnej kabiny, która oferuje doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Jednak, aby zachować maksymalną elastyczność, do kabiny równie łatwo dostać się z prawej strony. Wszystkie ważne elementy sterujące umieszczono z zachowaniem optymalnej ergonomii, a zmieniona deska rozdzielcza sprawia, że wystarczy jeden rzut oka, aby odczytać wszelkie istotne informacje. Wygodny fotel operatora można dodatkowo wyposażyć w zawieszenie pneumatyczne.
Opcjonalnie dostępne są również teleskopowe lusterka zewnętrzne, które zapewniają optymalną widoczność do tyłu i maksymalne bezpieczeństwo podczas transportu drogowego z dużymi przyczepami i objętościowymi ładunkami. Nowe rozmieszczenie osłony przeciwsłonecznej i uchwytu wyklucza oślepianie operatora odblaskami słonecznymi, a opcjonalne radio z funkcją Bluetooth i zegarem służy zarówno rozrywce, jak i zachowaniu łączności z biurem w gospodarstwie. W nowych ciągnikach przeprojektowano również wspornik monitora na prawej konsoli i wyposażono go w regulowaną płytkę montażową, co umożliwiło lepszą widoczność z tyłu, wygodniejszy dostęp do kabiny z prawej strony i stworzenie komfortowego środowiska pracy, w którym monitor można zawsze umieścić w optymalnym położeniu.


NOWA ODSŁONA SERII MAGNUM
Nowe modele w ofercie
Podczas tegorocznej edycji XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH marka Case IH przedstawia nową odsłonę ciągników serii Magnum. W nowej ofercie dostępne są modele Magnum 250, 280, 310, 340 i 380 z silnikiem o mocy od 250 do 380 KM. Najwyższy model, Magnum 380, charakteryzuje się mocą maksymalną 435 KM przy zastosowaniu funkcji zwiększania mocy Magnum.
Nowe modele Magnum są wyposażone w 8,7-litrowy silnik „Cursor 9” firmy FPT Industrial, który zawiera układ Hi-eSCR i spełnia europejskie normy dotyczące emisji spalin — Stage IV. Układ oczyszczania spalin Hi-eSCR stanowi rozwinięcie rozwiązania SCR stosowanego w modelach zgodnych z normą Stage IIIB. Technologia SCR odniosła duży sukces dzięki prostej konstrukcji, niskiemu zużyciu paliwa i najmniejszej w klasie częstotliwości wymiany oleju silnikowego (co 600 godzin).

Osiągi
Nowa seria Magnum wykorzystuje szeroki zakres opcji przeniesienia napędu, w tym przekładnie Full Power Shift i CVX w wersjach 40 ECO i 50 km/h. Z myślą o zmaksymalizowaniu efektywności przekładnię Magnum CVX wyposażono w 4 zakresy mechaniczne, co zapewnia sprawność wyższą niż w przypadku przekładni o mniejszej liczbie zakresów. Konstrukcja ta zapewnia prędkość maksymalną 50 km/h przy 1400 obr./min, redukując koszty operacji transportowych. Modele Magnum są wyposażone także w układ automatycznego sterowania wydajnością (APM) — stosowany również w innych ciągnikach Case IH CVX — oraz w podwójną przepustnicę ręczną, która umożliwia operatorowi ustawienie minimalnej i maksymalnej prędkości obrotowej.

Nowe wzornictwo
Nowe ciągniki Magnum charakteryzują się wyglądem zmienionym w stosunku do poprzednich generacji. Najbardziej charakterystyczny jest nowy dach z większą liczbą świateł roboczych. Dodatkowo układ doprowadzania powietrza do silnika przeniesiono w pobliże lewego słupka A kabiny, co zapewnia bardziej efektywne oczyszczanie powietrza w zapylonym środowisku, ponieważ górny lewy narożnik kabiny pozostaje najczystszy ze względu na charakterystykę roboczą wentylatora chłodzącego. Po lewej stronie można dostrzec także drobniejsze zmiany, takie jak całkowicie nowe zbiorniki paliwa i płynu DEF z korkami zamykanymi na kłódkę, które zostały dopasowane wzorniczo do całości, aby zapewnić ciągnikowi elegancki wygląd. Po prawej stronie w zbiornik paliwa wmontowano stopnie, które ułatwiają czyszczenie okien kabiny. Zintegrowane uchwyty ułatwiają wchodzenie po stopniach i zapewniają stabilne podparcie po wejściu na wytrzymałą platformę usytuowaną nad prawym zbiornikiem.

Kabina
W modelach Magnum zastosowano niespotykaną wcześniej konstrukcję zawieszenia pięciopunktowego. Zawieszenie osi przedniej — o zakresie ruchu 100 mm — zapewnia stabilność i wydajną pracę ciągnika. Zawieszenie kabiny tłumi drgania i stabilizuje kabinę w osi wzdłużnej i pionowej. Dostępnych jest pięć ustawień zapewniających optymalne parametry jezdne, a półaktywny fotel automatycznie steruje amortyzacją. W przypadku przewożenia narzędzi po drogach zawieszenie zapewnia akumulator przedniego podnośnika oraz automatyczny system na podnośniku tylnym.

Magnum RowTrac
Marka Case IH weszła także na rynek pojazdów gąsienicowych dla tego segmentu mocy silnika i jako pierwsza oferuje zintegrowaną konstrukcję tylnych gąsienic. Ciągniki „Magnum Rowtrac” wykorzystują doświadczenie i wiedzę techniczną zdobyte przy budowie maszyn Quadtrac. Marka Case IH zdecydowała się na utrzymanie swojej filozofii konstrukcji i czterech punktów kontaktu z podłożem przez zastosowanie amortyzowanej osi przedniej z kołami, która w jedynie minimalnym stopniu narusza strukturę gleby i zapewnia ciągłość przekazywania napędu przy wykonywaniu skrętów oraz możliwość zablokowania mechanizmów różnicowych w sytuacjach wymagających zwiększenia przyczepności.
Dostępne są dwie opcje szerokości gąsienicy — w tym 24 cale i 30 cali — które można zamontować w konfiguracji przystosowanej do rozstawu rzędów wynoszącego 88 lub 120 cali. Amortyzowana oś przednia ułatwia jazdę z zachowaniem 4 punktów kontaktu z podłożem i ogranicza ruchy do przodu i do tyłu w porównaniu z innymi maszynami gąsienicowymi.

Magnum 380 CVX zwycięzcą konkursu Tractor of the Year 2015
Ciągnik marki Case IH został wyróżniony podczas targów EIMA International w Bolonii. Specjaliści zasiadający w jury, pełni uznania dla osiągnięć technologicznych marki, przyznali ciągnikowi Case IH Magnum 380 CVX tytuł Tractor of The Year 2015.
Po trudnym etapie selekcji, który obok marki Case IH wyłonił siedmiu innych konkurentów, tytuł Tractor of The Year 2015, nagroda w konkursie przeprowadzanym podczas międzynarodowych targów maszyn rolniczych i ogrodniczych EIMA International w Bolonii, przyznany został ciągnikowi Magnum 380 CVX marki Case IH. Nadawany od 1998 r. tytuł Tractor of the Year to prestiżowe wyróżnienie przydzielane w uznaniu dla szczególnych osiągnięć technologicznych w projektowaniu maszyn rolniczych. Tegoroczny zwycięzca, czyli ciągnik Case IH Magnum 380 CVX, wytypowało aż 23 niezależnych dziennikarzy z branżowych pism rolniczych. Przez cały czas trwania zmagań konkursowych marka Case IH demonstrowała i skutecznie udowadniała jury, że Magnum 380 CVX ma wszystko, co trzeba, aby stanowić skuteczne rozwiązanie dla naszych klientów i rolników nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Ciągnik oferuje tak przydatne funkcje jak przekładnia bezstopniowa CVX, łatwa w użyciu dźwignia Multicontroller, nowe pakiety oświetlenia LED oraz oczywiście innowacyjny system Rowtrac, który zapewnia doskonałe przenoszenie mocy na podłoże, dzięki zastosowaniu gąsienic, ale przy równie minimalnych uszkodzeniach gleby jak w przypadku ciągników kołowych. Wszystkie te zalety znalazły uznanie jury, którego ilustracją jest tytuł Tractor of The Year 2015.


NOWE MODELE SERII AXIAL-FLOW 140
Odsłona serii 140
Nowe modele kombajnów Case IH 5140/6140/7140 zostały zoptymalizowane pod kątem przepustowości i wydajności, a jednocześnie zapewniają najwyższą jakość ziarna i ograniczają do minimum straty, nawet w trudnych warunkach pracy.
Koncepcja z pojedynczym rotorem, zastosowana w ostatnich dekadach w około 150 000 kombajnów Case IH Axial-Flow®, udowodniła swoją wydajność i niezawodność, a nowa generacja jest pod tym względem jeszcze lepsza. Wszystkie kombajny są teraz zgodne z normą emisji Stage IV i charakteryzują się zwiększoną mocą silników — w modelu 7140 do 449 KM.
Delikatny układ młócący kombajnów Axial-Flow® jest ceniony szczególnie przez rolników zajmujących się produkcją nasion. Wprowadzenie nowego systemu czyszczącego sterowanego z kabiny zapewnia regulację procesu czyszczenia i możliwość wydmuchania większości zbiorów, co znacznie skraca czas wymagany do przygotowania kombajnu do następnego pola.
Dla nowych kombajnów serii 140 dostępnych jest wiele różnych zespołów żniwnych, w tym zespoły do ziarna, zespoły elastyczne, zespoły z podbieraczem, zespoły z przenośnikiem taśmowym i zespoły do kukurydzy o szerokości do 9,3 m. Wszystkie te zespoły żniwne zostały zaprojektowane z myślą o warunkach europejskich i umożliwiają maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnu.
Zbiorniki ziarna w naszych nowych kombajnach 6140 i 7140 Axial-Flow® mają pojemność 10 570 litrów. Umożliwiają sprawny rozładunek z szybkością do 113 litrów na sekundę. Dodatkowo, jako że długość przenośnika ślimakowego umożliwia ustawienie przyczepy w komfortowej odległości od kombajnu, operatorzy mogą oszczędzać czas przez bezpieczny rozładunek w trakcie pracy.
Marka Case IH już na samym początku zdecydowała się na zastosowanie technologii oczyszczania spalin SCR. Skuteczna redukcja emisji szkodliwych składników spalin i wysoka niezawodność silników potwierdziły słuszność tej strategii. Obecnie, dzięki opracowaniu technologii HI-eSCR, wykonano następny krok mający na celu ochronę naszej planety i zapewnieniu bezpiecznej przyszłości kolejnym pokoleniom. Technologia HI-eSCR, stworzona przez oddział firmy CNH Industrial specjalizujący się w silnikach — FPT Industrial — umożliwia redukcję emisji o 95%, jednocześnie dodatkowo podnosząc wydajność i niezawodność oraz ograniczając zużycie paliwa, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty.


NOWA SERIA FLAGOWYCH KOMBAJNÓW AXIAL-FLOW® – SERIA 240
Seria 240
W nowych modelach kombajnów Axial-Flow® serii 240 moc silnika i wydajność rotora zostały zoptymalizowane pod kątem upraw wysokoplennych w warunkach europejskich. Nowy silnik Cursor 11 w modelu 7240 i nowy silnik Cursor 16 w kombajnach 9240 stanowią podstawę niezrównanej mocy i wydajności. Wprowadzając 16-litrowy silnik Cursor 16, oddział CNH Industrial specjalizujący się w silnikach, FPT Industrial, stworzył model o wyjątkowych osiągach — 16-litrowy silnik o rozmiarach silnika 13-litrowego w najwyższej klasy kombajnie 9240 o mocy 634 KM. Nowy wentylator chłodzący o zmiennej prędkości obrotowej pracuje przy zmniejszonych obrotach, gdy nie jest wymagana pełna moc chłodzenia, co zmniejsza hałas i zapewnia dostępność większej mocy na potrzeby innych zadań.
Moc silników wszystkich modeli serii 240 spełnia wymagania dużych, nowoczesnych gospodarstw i przedsiębiorstw kontraktowych, gwarantując wydajny zbiór, usprawnioną separację i możliwość pracy z niezmiennie wysoką efektywnością w nawet najtrudniejszych warunkach.
W przypadku zmiany upraw lub pól funkcja czyszczenia dostępna na ekranie monitora AFS Pro 700 ułatwia szybkie oczyszczenie kombajnu. Aktywacja tej funkcji zapewnia znaczącą oszczędność czasu, zwłaszcza w przypadku rolników specjalizujących się w produkcji nasiennej.
Kombajny Axial-Flow® serii 240 można połączyć z najnowszą generacją zespołów żniwnych Case IH VariCut, dostępnych w wersjach o szerokości do 12,5 m. Zespoły te zostały zaprojektowane z myślą o warunkach europejskich i umożliwiają klientom maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnów.


NOWE, AMORTYZOWANE GASIENICE W KOMBAJNACH CASE IH

Axial-Flow® na gąsienicach
Rolnicy i operatorzy zwracają uwagę na nacisk na grunt. Kombajny Case IH Axial-Flow® są dostępne z najnowszej generacji oponami Michelin, których niskie ciśnienie umożliwia obsługę dużych obciążeń cyklicznych. Zapewnia to dużą powierzchnię nacisku, ograniczone ubicie gleby i brak uszkodzeń pól, nawet w przypadku zastosowania dużych zespołów żniwnych.
Poza sprawdzonymi gąsienicami, które obniżają nacisk na grunt na miękkich polach, marka Case IH oferuje w pełni amortyzowane gąsienice w modelach 7240, 8240 i 9240. Są one dostępne w dwóch szerokościach — 610 i 724 mm — co zapewnia szerokość całkowitą poniżej 3,5 m w przypadku wersji 610 mm. Dodatkowe, czwarte koło napinające zapewnia poza płynną jazdą po nierównych polach i drogach także większą powierzchnię styku z podłożem, minimalizując nacisk na grunt i zapewniając odpowiednie podparcie dla większego zbiornika ziarna o pojemności 14 400 l.


CASE IH AFS® CONNECT
Najnowocześniejszy system komunikacyjny
Najbardziej zaawansowanym i kompletnym rozwiązaniem, a zarazem odpowiedzią na pytania współczesnego rolnictwa jest pakiet Case IH AFS® Connect – najnowocześniejszy system komunikacyjny umożliwiający zarządcy gospodarstwa lub wykonawcy kontraktowemu kontrolę, nadzór i weryfikację miejsca i sposobu pracy operatorów i ich maszyn bez wychodzenia z biura.
AFS® Connect to:
- zbieranie, przetwarzanie i przekazywanie danych o maszynach;
- generowanie informacji istotnych przy podejmowaniu decyzji i kontroli bez konieczności
przebywania w maszynie;
- działanie pasywne (dostęp do informacji przez Internet) i aktywne (przesyłanie alertów na podstawie wyznaczonych reguł);
- kanał przesyłania i odbierania informacji o maszynach, agronomii i miejscu pracy.

Nowa generacja pakietu AFS® Connect będzie:
- bardziej intuicyjna = skoncentrowana na łatwości obsługi;
- bardziej inteligentna = umożliwiająca klientom efektywniejsza prace;
- bardziej zintegrowana = cyfrowa reprezentacja pojazdu umożliwia integrację z systemami
zarządzania gospodarstwem i systemami agronomii.
Nowe funkcje:
- zupełnie nowy produkt marki Case IH;
- 2 poziomy – BASIC i ADVANCED;
- całkowita kompatybilność od chwili wdrożenia z maszynami Case IH Puma, Magnum, Steiger i Axial-Flow® w przyszłości rozszerzana na kolejne serie;
- całkowita kompatybilność na poziomie podstawowym ze sprzętem innych BASIC.
Dzięki temu nowemu produktowi klienci będą mogli korzystać z nowego poziomu użytkowania i szeregu korzyści, takich jak:
- pełna, całodobowa kontrola nad maszynami;
- rozbudowana synchronizacja i optymalizacja;
- szczegółowa analiza i ocena wydajności.​


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF