Marka

Case IH prezentuje swoje niezawodne rozwiązania dla branży produkcji trzciny cukrowej na 5. edycji konferencji Africa Sugar Outlook w Kenii

08 maj 2015

5. edycja konferencji Africa Sugar Outlook broni status najważniejszego wydarzenia w branży produkcji trzciny cukrowej w Afryce / Case IH po raz kolejny zostaje głównym sponsorem konferencji i prezentuje pełną gamę urządzeń do mechanizacji procesów produkcji trzciny cukrowej / Jakość i niezawodność maszyn rolniczych Case IH potwierdzona przez Green Fuel, pierwszą fabrykę w Afryce produkującą etanol na wielką skalę

Konferencja Africa Sugar Outlook, która odbyła się w dniach 28-30 kwietnia w Nairobi, stolicy Kenii, potwierdziła swój status największej dorocznej imprezy w branży produkcji i przetwórstwa trzciny cukrowej w Afryce. Wydarzenie współorganizowane przez kenijski Dyrektoriat ds. Cukru zgromadziło setki uczestników i prelegentów, w tym przedstawicieli rządów, ekspertów międzynarodowych, decydentów oraz wiodących przedstawicieli branży z Afryki, Bliskiego Wschodu, Europy, Brazylii i Australii. Wydarzenie skupiało się wokół przyszłości afrykańskiego rynku cukru, nowych strategii handlowych i strategii finansowania, a także stanowiło okazję do dzielenia się dobrymi praktykami i wiedzą na temat innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie produkcji cukru.
Jako pomysłodawca technologii mechanicznego zbierania trzciny cukrowej oraz lider w zakresie rozwiązań w tej dziedzinie, marka Case IH po raz piąty z rzędu wystąpiła jako Złoty Sponsor wydarzenia. Spółka, we współpracy ze swoim dystrybutorem na Afrykę Wschodnią – Toyota TUSHO – zaprezentowała na zewnątrz głównej sali konferencyjnej czołówkę swoich najlepszych w tej dziedzinie ciągników kompaktowych z serii Farmall® i JX, w tym cztery maszyny Farmall A o mocy od 110 do 140 KM, jeden ciągnik Farmall 100 JX oraz jeden JX90.
Patrice Loiseleur, manager Case IH ds. międzynarodowych projektów rolniczych i rolnictwa, zaprezentował uczestnikom konferencji pełną gamę maszyn marki Case IH przeznaczonych do produkcji trzciny cukrowej. Prezentacja skupiła się głównie na serii wielozadaniowych ciągników Puma CVT, które stanowią doskonałe rozwiązanie do pracy w polu, jak i jazdy na drodze, a także na zaletach serii kombajnów do trzciny cukrowej, Case IH Austoft® 8000. Loiseleur podkreślił także, jak wielką wartość ma wsparcie techniczne najwyższej klasy specjalistów zapewniane klientom marki przez Case IH i sieć jej współpracowników.
Pod koniec trzeciego dnia konferencji, marka Case IH zorganizowała specjalne wydarzenie dla przedstawicieli klientów korporacyjnych i dużych gospodarstw rolno-przemysłowych działających w branżach produkcji trzciny cukrowej i bioetanolu w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zaproszeni goście mieli możliwość zapoznać się z ofertą Case IH oraz ostatnimi innowacjami, które były omawiane równolegle z prezentacją wystawionych produktów, przeprowadzoną przed kolacją wydaną przez Case IH.

Najlepsze rozwiązania w branży produkcji trzciny cukrowej i bioetanolu
Fakt, że marka Case IH sponsoruje każdą edycję konferencji Africa Sugar Outlook świadczy o tym, że poświęca ona wiele uwagi przemysłowi produkcji i przetwórstwa trzciny cukrowej. Bazując na ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniu w tej branży, Case IH ma w swojej ofercie zaawansowane technologicznie i niezawodne kombajny z serii Austoft® 8000. Maszyny te stanowią najbardziej wydajne urządzenia do zbioru trzciny cukrowej w branży i idealnie nadają się tam, gdzie proces produkcji jest najbardziej wymagający. Oprócz tej serii, Case IH ma w swoim asortymencie także serię kombajnów Austoft® 4000 zaprojektowanych specjalnie na potrzeby średniej wielkości gospodarstw lub rozległych plantacji o mniejszych odległościach między rzędami upraw.
Ofertę Case IH uzupełnia pełna gama urządzeń do prac nad uprawą trzciny cukrowej, w tym znane w branży ciągniki dużej mocy z serii Steiger®, MagnumTM i PumaTM, samobieżne urządzenia do spryskiwania, zestawy do orki i siewu, owijarki i inne narzędzia, a także seria rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego.

Wysoka jakość i niezawodność potwierdzona w praktyce
Green Fuel jest stałym klientem Case IH i pierwszym producentem etanolu na wielką skalę w Afryce. Fabryka położona w Zimbabwe zajmuje się pozyskiwaniem etanolu z trzciny cukrowej, która po przeróbce stanowi czyste, wydajne i odnawialne źródło energii dla kraju, w którym jest produkowana. – W Green Fuel inwestujemy w najnowsze technologie, aby mieć pewność, że w procesie uprawy trzciny cukrowej, a także do produkcji powiązanych produktów, czyli etanolu czy wytwarzania energii elektrycznej, stosujemy wyłącznie zrównoważone rozwiązania – mówi Conrad Rautenbach, General Manager w Green Fuel. Fabryka w pełni polega na rozwiązaniach Case IH, aby w ciągu jednego dnia zebrać i przetransportować ok. 4 000 ton trzciny cukrowej. We flocie maszyn Green Fuel znajduje się dziesięć kombajnów Austoft 8000, dwadzieścia ciągników Magnum 310, cztery ciągniki Puma 140 oraz dwadzieścia ciągników JX95. – Z ciągnikami Magnum pracujemy podczas żniw oraz przygotowania terenu pod uprawę, zaś ciągniki Puma idealnie sprawdzają się podczas czynności związanych z nawożeniem i uprawą – dodaje Rautenbach. Ciągniki JX służą do transportu i innych ogólnych prac rolnych. – Dzięki tym maszynom przygotowaliśmy pod uprawę ok. 10 000 hektarów nieużytkowanej dotąd ziemi i zbieramy ponad milion ton trzciny cukrowej rocznie. Przy użyciu jednego kombajnu Case IH jesteśmy w stanie zebrać ok. 1 000 ton świeżej trzciny dziennie – cieszy się Rautenbach. Posiadanie w ofercie pełnego zestawu urządzeń do produkcji trzciny cukrowej stanowiło główny czynnik, którym kierowała się fabryka Green Fuel, gdy wybierała Case IH jako swojego dostawcę. Przemawiała za tym także dostępność wielu innych produktów, rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego oraz solidne wsparcie posprzedażowe oferowane przez spółkę. – Niezwykle wysoko cenimy sobie jakość i niezawodność maszyn Case IH, które służą nam bez zakłóceń nawet w tak wymagającym środowisku pracy, jakim jest klimat i teren Afryki – podsumowuje Rautenbach.
Już wkrótce na polach zajmowanych przez Green Fuel pojawi się więcej urządzeń Case IH, które będą przygotowywać dalsze tereny pod uprawę.​


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF