Produkty

Prasy LB424 i LB434 marki Case IH wyposażone w najnowsze oprogramowanie ISOBUS

25 sie 2015

Oprogramowanie ISOBUS kluczem do optymalnej wydajności wielkogabarytowych pras kostkujących / Funkcje Charge Control i Slice Control - maksymalna wydajność pracy 

Marka Case IH właśnie osiągnęła nowy poziom optymalizacji najwyższej wydajności wielkoformatowych pras kostkujących. Dzięki wyposażeniu w najnowsze oprogramowanie ISOBUS, prasa steruje prędkością jazdy ciągnika w celu zachowania wysokiej wydajności na podstawie jednego z dwóch kryteriów do wyboru w prasie lub na monitorze ciągnika. Pierwsze kryterium, czyli „Charge Control” oparto w całości na przepustowości danej prasy, czyli na pomiarze czasu niezbędnego do napełnienia komory wstępnej. Natomiast drugie kryterium, „Slice Control” to stała liczba odcinanych fragmentów odpowiadających ustawionej wcześniej długości balotu, dlatego w tym przypadku podstawową rolę odgrywa gęstość. Zaletą tej funkcji jest możliwość utrzymania wysokiej wydajności prasy, która objawia się znacznym przerobem połączonym z potencjalną oszczędnością paliwa. Jest to szczególnie widoczne w przypadku niedoświadczonych operatorów lub gdy zmęczenie operatora zaczyna wpływać na wydajność pracy. 

Prasy wielkoformatowe LB424 i LB434 z sieczkarnią wirnikową można zamówić z opcją „Charge”/”Slice Control” , natomiast modele z napełniaczem są dostępne wyłącznie z opcją „Slice Control”. Nowa opcja sterowania wymaga elektrycznej regulacji długości balotu. Ponadto ciągnik musi być wyposażony w tę samą wersję oprogramowania ISOBUS co prasa. Nowe ciągniki Puma Optum marki Case IH zgodne z normami Stage IV doskonale nadają się do pracy z prasą kostkującą.

Dodatkowe udoskonalenia zwiększające wydajność w przypadku zbóż trudnych do kostkowania to na przykład wzmocniony podbieracz i nowa opcja kół samonastawnych, które umożliwiają wykonywanie ostrych skrętów bez niszczenia młodych pędów. Również wentylatory supłaczy przystosowano do szczególnie ciężkich warunków roboczych, a każdy supłacz może być wyposażony w indywidualny, elektroniczny czujnik pominięcia supła.

Wszystkie prasy można wyposażyć w układy podawania płynnego dodatku, które pozwalają zwiększyć dostępne okresy pracy; kostkowanie można prowadzić w bardziej wilgotnych warunkach bez wpływu na magazynowanie gotowych balotów ani na jakość paszy. Ponadto, mokre fragmenty balotu można oznaczyć, aby przechowywać odpowiednie baloty oddzielnie od reszty stosu. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać wysoką jakość stosu. ​

  • LB434
  • LB434


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF