Marka

W 2017 roku marka Case IH będzie świętować 175 lat przełomowych unowocześnień w produkcji maszyn rolniczych

09 sty 2017

Marka Case IH to światowy lider w dziedzinie sprzętu rolniczego. Już wkrótce firma rozpocznie wyjątkowy rok, świętując w swojej głównej siedzibie mieszczącej się w miejscowości Racine w stanie Wisconsin 175. rocznicę powstania. W tym oto miejscu, nad brzegiem rzeki, Root Jerome Increase Case założył Racine Treshing Machine Works, aby tworzyć rewolucyjne maszyny pozwalające na szybsze oddzielanie nasion od słomy.

Andreas Klauser Prezes marki Case IH powiedział – Uważam, że to niesamowite widzieć jak daleko nasza firma i przemysł rolniczy zaszły w ciągu ostatnich 175 lat, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że dzisiaj jesteśmy mocniejsi, niż kiedykolwiek przedtem.

„Naszym głównym celem, który stanowił o naszym innowacyjnym podejściu, jest zapewnienie klientom nieustannie udoskonalanych technologii, które umożliwią im bardziej wydajną i dochodową pracę.
Pan Case rozpoczął tę tradycję bardzo intensywnie użytkując maszyny rolnicze zanim założył swoją własną firmę, a jednocześnie swoją życiową pasję. Wierzył, że każde urządzenie produkowane przez jego firmę musi gwarantować to, co obiecuje marka i osobiście pilnował, by tak się stało. Istnieje wiele opowieści o tym, jak Case wyjeżdżał do innych stanów, aby zbadać problem związany z jego produktem. Robił tak, nawet gdy był już w podeszłym wieku. Te zasady do dziś nas inspirują i stanowią istotne wytyczne”.
Początki firmy były ściśle powiązane z początkami amerykańskiej gospodarki. Wraz z przenoszeniem się pionierów na zachód, powstawały nowe farmy, aby zapewnić żywność rozrastającym się skupiskom ludzi na wschodzie. W 1869 roku firma Case stworzyła pierwszy traktor zasilany silnikiem parowym. Maszyna, choć posiadała koła, wykorzystywała konie jako siłę pociągową, a silnik napędzał pozostałe urządzenia. W 1876 roku, firma skonstruowała pierwszą lokomobilę, czyli przewoźny zespół napędowy. Silniki parowe bardzo szybko zastąpiły konie przy żniwach, a do 1886 roku J.I. Case Threshing Machine Company stała się największym producentem silników parowych.

W 1902 nastąpiło połączenie pięciu firm, które wspólnie utworzyły International Harvester Company w Chicago. Amerykański bankier J.P. Morgan, który zdominował przedsiębiorstwa i konsolidację przemysłową w tamtym czasie, osobiście negocjował umowę pomiędzy firmami. W 1915 roku firma wyprodukowała pierwszy kombajn rolniczy, a w 1923 roku wprowadziła na rynek maszynę Farmall® – ciągnik do upraw rzędowych. Był to rewolucyjny, jednolity układ ciągników i narzędzi do orki, uprawy i żniw, który cechował się większą produktywnością, niezawodnością i bezpieczeństwem. Firma International Harvester sprzedała ponad pięć milionów ciągników Farmall i w 1977 roku uruchomiła produkcję unikatowych kombajnów Axial-Flow® o konstrukcji jednorotorowej. Zrewolucjonizowały one rolnictwo dzięki prostocie, minimalnym stratom oraz wysokiej jakości ziarna. To wszystko sprawiło, że plon utrzymywał wysoką wartość podczas odsprzedaży. Kombajny Axial-Flow do dziś ustanawiają standardy wydajności.

Marka Case IH została utworzona w 1985 roku, gdy J. I. Case pozyskał dział rolniczy International Harvester, spajając dziedzictwo Case i IH. Pierwszym produktem był ciągnik Magnum z silnikiem o mocy od 160 KM do 240 KM. Wprowadzono go na rynek w 1987 roku i jako pierwszy zdobył nagrodę Industrial Design Execellence Award. Obecnie model Magnum ma moc do 380 KM i wciąż jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy Case IH, a liczba sprzedanych sztuk przekracza 150 000.

W 1996 roku wprowadzono na rynek rewolucyjny ciągnik Quadtrac, który ustanowił nowe standardy wydajności i wciąż jest niedoścignioną maszyną. Obecnie w swojej ofercie firma posiada najmocniejszą na świecie serię ciągników. Steiger® Quadtrac 620 o mocy do 692 hp, dostarczającą największą siłę uciągu, przy jednoczesnej ochronie gleby.

Od przełomu wieków, gdy Case IH ponownie wprowadziła produkty Farmall, innowacyjne rozwiązania wywodzące się z tej marki tylko zyskują na sile.

• Case IH Advanced Farming Systems (AFS™), to system działający z dokładnością do 2,5 cm i znajdujący się na czele rozwiązań rolnictwa precyzyjnego już od ponad dwóch dekad, umożliwiając rolnikom maksymalizację produktywności i rentowności, dzięki technologii satelitarnej.
• W 2000 roku Case IH wprowadziła technologię bezstopniowych skrzyń biegów dającą ciągnikom CVX optymalną kombinację mocy i efektywności paliwowej.
• Opatentowana technologia silników „Efficient Power” umożliwia produktom Case IH spełnianie najnowszych norm emisji Etap IV (Tier 4 Final), bez wykorzystywania skomplikowanych systemów recyrkulacji spalin ani filtrów cząstek stałych.
• W 2014 roku model Magnum 380 CVX otrzymał nagrodę ciągnika roku „Tractor of the Year 2015” na wystawie EIMA International Exhibition w Bolonii, we Włoszech. Tego roku Case IH wprowadziła także model Rowtrac CVX, który łączy poszczególne zalety ciągników kołowych i gąsienicowych.
• Dobra passa Case IH utrzymała się również w 2015 roku, gdy nowy ciągnik Optum CVX otrzymał nagrodę maszyny roku „Machine of the Year 2016” na targach Agritechnica. Sędziowie byli pod wrażeniem jego potężnej konstrukcji, stosunku mocy do masy, zdolności manewrowych, wydajności i niezawodności.
• Optum 300 CVX został wyróżniony nagrodą „Tractor of the Year 2017” na targach EIMA w 2016 roku. Jest to międzynarodowy pokaz maszyn rolniczych organizowany we Włoszech. Sędziowie docenili moc i lekką konstrukcję ciągnika, które wychodzą naprzeciw potrzebom europejskich rolników. Ich decyzja tylko potwierdza filozofię marki Case IH – rolnicy w centrum uwagi – oraz znaczenie modelu Optum CVX w coraz szerszym segmencie ciągników o wysokiej mocy i kompaktowej konstrukcji.
• Gdy na pokazie Farm Progress Show 2016 Case IH ujawniła koncepcję autonomicznego ciągnika, wszyscy oniemieli z wrażenia. Zdolność autonomicznego działania przy wykorzystaniu różnorakich narzędzi to koncepcja, która ma sprawić, aby rolnictwo było bardziej wydajne, rentowne i przyjazne środowisku w czasach, w których dla wielu rolników znalezienie wykwalifikowanej siły roboczej jest coraz trudniejsze.

„175. rocznica utworzenia Case IH to świadectwo wielu lat jakości, konsekwencji i postępu. To także okazja, aby zastanowić się nad przyświecającymi nam zasadami innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych, wydajnego napędu i agronomicznej konstrukcji. Filozofii, która będzie kontynuowana w przyszłości”. – dodał Andreas Klauser.

„Jestem przekonany, że gdyby pan Case mógł zobaczyć obecny kształt firmy, z pewnością rozpoznałby kluczowe wartości za którymi opowiadał się tyle lat temu, a które nieustannie są najważniejsze we wszystkim co robimy. Nie mam najmniejszy wątpliwości, że pochwaliłby to iż w każdej aktualizacji zakresu produktów, modelu lub samego produktu bierzemy pod uwagę zdanie klienta wykorzystując program Customer Driven Product Design. Jednak w kwestii jego opinii na temat koncepcji autonomicznego ciągnika możemy mieć tylko przypuszczenia”.
„Patrząc na niesamowitą przemianę, która miała miejsce w ciągu ostatnich 175 lat, trudno powstrzymać emocje już na samą myśl o tym, co można osiągnąć w kolejnych 175 latach. Jestem pewien, że i ten aspekt będzie szeroko omawiany z klientami, dilerami i naszymi pracownikami podczas uroczystości”.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF