Produkty

Zmiany w przekładniach i układzie hydraulicznym ładowarek Farmlift o mocy 120 KM marki Case IH kluczem do lepszej wydajności układu napędowego

21 mar 2017

Przeprojektowany przemiennik momentu obrotowego zapewnia bardziej wydajne przenoszenie mocy i lepszą przyczepność w trudnych warunkach / Przekładnie wyposażone w nowy, ulepszony zespół większego i mniejszego koła zębatego na osi przedniej i tylnej umożliwiają doskonałe przenoszenie mocy na koła / Wprowadzenie pompy hydraulicznej z kompensacją ciśnienia przepływu (PFC) zwiększa wydajność pod względem mocy

Specjaliści z Case IH wprowadzili szereg udoskonaleń w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift o mocy 120 KM wyposażonych w czterobiegową przekładnię powershift. Nowe rozwiązania mają zwiększyć wydajność układu hydraulicznego i moc pociągową maszyn. Ulepszenia dotyczą modeli 632 (maks. wysokość podnoszenia/maks. udźwig 6,1 m/3,2 t), 735 (7,0 m/3,5 t) oraz 935 (9,1 m/3,5 t) z przekładnią 4F/3R powershift.

We wszystkich trzech modelach ładowarek zastosowano wydajniejszy przemiennik momentu obrotowego umożliwiający lepsze wykorzystanie mocy maksymalnej silnika i zwiększenie mocy pociągowej. Na osi przedniej i tylnej ulepszonych modeli umieszczono większe i mniejsze koło zębate o niższych zębach, które umożliwia skuteczniejsze przenoszenie mocy na koła i lepsze przyspieszenie. Udoskonalenia te wprowadzono przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wydajności podczas pokonywania wzniesień i przesuwania ładunku, np. przy pracy z obornikiem, paszą czy ziarnem.

Zmienione modele Farmlift 632, 735 i 935 wyposażono również w nową pompę hydrauliczną CCLS. Pompa tłoczy olej tylko w odpowiedzi na zapotrzebowanie, dzięki czemu ogranicza straty mocy i zwiększa wydajność układu hydraulicznego. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 140 litrów/minutę, co skraca czas reakcji i wykonania cyklu roboczego podczas powtarzalnych prac.

Nowa specyfikacja obejmuje wzrost siły pociągowej nawet o 30% w wybranych zastosowaniach. Natomiast w modelu Farmlift 735 wprowadzono kolejne usprawnienie, czyli przeprojektowany siłownik hydrauliczny głowicy ułatwiający napełnianie łyżki i zrzucanie z niej całego ładunku.


Pobierz PDF