Marka

Wspieranie przyszłości rolnictwa poprzez wspieranie młodych na Youth Agricultural Summit

10 paź 2017

​Spotkanie w Brukseli setki młodych liderów w wieku od 18 do 25 lat z 49 krajów. Celem Szczytu jest nawiązanie kontaktów i zainspirowanie kolejnej generacji młodych liderów rolnictwa. Udział marki Case IH w Szczycie stanowi okazję do rozmów na temat nowoczesnych technologii rolniczych.

St. Valentin, 10 października 2017 r.

Case IH podkreśla swoje zaangażowanie na rzecz przyszłości rolnictwa oraz osób, które będą ją kształtowały poprzez wsparcie i udział w Szczycie Młodych Rolników, mającym miejsce od 9 do 12 października w Brukseli (Belgia). Został on zorganizowany przez firmę Bayer przy współpracy z dwoma belgijskimi stowarzyszeniami młodych rolników - Groene Kring (GK) i Fédération des Jeunes Agriculteurs (FJA). Jego myślą przewodnią jest kwestia realizacji sformułowanych przez ONZ celów zrównoważonego rozwoju, tj. eliminacji głodu, osiągnięcia bezpieczeństwa żywnościowego i promowania zrównoważonego rolnictwa. W Szczycie weźmie udział 100 młodych liderów w wieku od 18 do 25 lat z 49 krajów, którzy maja zamiar wymieniać się wiedzą i starać się znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób można nakarmić głodujących na naszej planecie?

Długoterminowym celem Szczytu jest stworzenie sieci kontaktów i zainspirowanie kolejnej generacji młodych liderów w rolnictwie nie tylko do myślenia, lecz podjęcia działań, by mogli stać się globalnymi motorami zmian. Wyniki Szczytu z roku 2015 zostały przedstawione na zorganizowanej w Rzymie 42. Sesji Komitetu ONZ ds. Bezpieczeństwa Żywnościowego, a każdy z uczestników opracował indywidualne działania przeznaczone dla swej lokalnej społeczności.
 
Będąc mocno zaangażowaną w przyszłość rolnictwa, podczas tego wydarzenia marka Case IH miała swoje stoisko, gdzie uczestnicy mogli wymieniać się opiniami na temat rozwoju nowoczesnych technologii dla rolnictwa, przy czym szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kwestie związane z precyzyjnym rolnictwem i innymi nowymi technologiami wchodzącymi do branży, takimi jak np. stosowanie dronów.

- Dzięki partnerstwu pomiędzy europejskim oddziałem Case IH a północnoamerykańską firmą specjalizującą się w rozwiązaniach rolnictwa precyzyjnego i konstrukcji dronów Precision Hawk jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowy pakiet tworzenia obrazów i analiz - mówi Marc Devriese, dyrektor zarządzający Case IH w krajach Beneluksu, a także jeden z motorów napędowych współpracy pomiędzy tymi dwoma firmami.

- Dron Lancaster Mark 3 REV V umożliwia tworzenie obrazów o wysokiej rozdzielczości 1,6 cm na piksel, które można następnie połączyć ze sobą w celu wykonania całościowej analizy pola, a uzyskane dane można wykorzystać przy nawożeniu lub opryskach ze zmiennym dawkowaniem środków.

- Tę technologię można zastosować nie tylko do upraw zbieranych przy użyciu kombajnu, lecz również przy roślinach okopowych, jak np. ziemniaki. Wyższe plony i niższe wydatki na ziarno pozwalają odzyskać z nawiązką koszty inwestycji w tę technologię, którą można wykorzystać do pomiaru ilości światła odbijanego od liści, a na podstawie wyniku określić zapotrzebowanie na nawożenie i występowanie chorób.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF