Produkty

Case IH zdobywa tytuł Machine of the Year 2018 z nowym modelem Maxxum Multicontroller wyposażonym w przekładnię Active Drive 8

14 lis 2017

Przekładnia ActiveDrive 8 posiada osiem biegów powershift w każdym z trzech zakresów / W sumie po 24 biegi do jazdy do przodu i wstecz / Dostępna w modelach ciągników Maxxum Multicontroller / Nowe nazewnictwo przekładni podkreśla markę produktu - renomowana 4-biegowa przekładnia powershift nazywa się obecnie ActiveDrive 4, a przekładnia bezstopniowa - CVXDrive / Dodatkowe, nowe opcje obejmują mechaniczne lub elektroniczne zawory hydrauliki zewnętrznej

Nowa wersja ActiveDrive 8 najnowszej gamy ciągników Maxxum Multicontroller Case IH zdobyła tytuł Machine of the Year 2018. Przyznawane przez jury składające się z wydawców europejskich magazynów rolniczych wyróżnienie stanowi dowód uznania za osiągi i korzyści w postaci oszczędności kosztów, jakie wnosi nowa przekładnia i inne zastosowane w serii rozwiązania do tego segmentu ciągników.

Tytuł Maszyny Roku, stanowiący jedno z kluczowych wydarzeń w programie wystawy Agritechnica, przyznawany jest przez dziennikarzy niemieckich magazynów rolniczych, takich jak agrarheute, traction, Agrartechnik, Land & Forst, Bayerisches Landwirtschaftliches Wochenblatt oraz innych międzynarodowych publikacji rolniczych. Dziennikarze dokonują wyboru spośród 14 kategorii, począwszy od ciągników poprzez inne maszyny samojezdne, na narzędziach skończywszy. Zwycięzcy każdej kategorii są następnie ogłaszani w połowie listopada, przed ogłoszeniem wybranego zwycięzcy MOTY.

Wprowadzone do kategorii ciągników „średniej mocy” MOTY najnowsze modele Maxxum Multicontroller wyposażone są w nową przekładnię semi-powershift oferujące osiem stopni powershift w każdym z trzech zakresów. Przekładnia o nazwie ActiveDrive 8 dołącza do istniejących czterobiegowych przekładni semi-powershift i bezstopniowych dostępnych w ciągnikach Maxxum, które zostały odpowiednio nazwane ActiveDrive 4 i CVXDrive. ActiveDrive 8 obsługuje łącznie 24 biegi jazdy do przodu i wstecz. Ponadto posiada ona wiele rozwiązań, zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika i zmniejszeniu zmęczenia operatora. Do zastosowań specjalnych dostępna jest opcjonalna wersja z biegami pełzania.

Zakres obsługujący prędkości do 10,2 km/h został zaprojektowany specjalnie pod kątem cięższych prac wymagających dużej siły pociągowej. Przekładnia ActiveDrive 8 jest również oferowana z dodatkowymi biegami pełzania, z których można korzystać przy pracach specjalistycznych wykonywanych na niskiej prędkości, jak np. podczas uprawy rzędowej warzyw. Drugi zakres jest podstawowym zakresem roboczym i pozwala pracować ciągnikiem z pełną mocą bez przerywania momentu obrotowego w zakresie prędkości od 1,6 do 18,1 km/godz.. Na tym zakresie jest wykonywanych niemal 90% wszystkich prac w polu, na łąkach, a także prac wykonywanych za pomocą ładowacza. Do jazdy po drodze służy trzeci zakres przekładni i funkcja omijania biegów umożliwia szybkie ominięcie biegów przełączanych pod obciążeniem w celu rozpoczęcia jazdy na tym zakresie. Funkcja automatycznej zmiany biegów pozwala automatycznie zmieniać osiem biegów przy pracach polowych oraz szesnaście biegów w górnych dwóch zakresach przeznaczonych do jazdy po drodze. Funkcja redukcji biegów za pomocą pedału umożliwia anulowanie automatycznego trybu pracy przekładni i ręczną redukcję biegów.

Jeżeli chodzi o obsługę, nie jest wymagane korzystanie z pedału sprzęgła, dzięki czemu przekładnia doskonale sprawdza się podczas zadań wymagających dużej mocy, w których dużą rolę odgrywa moment mechaniczny, takich jak prace uprawne lub koszenie przy pomocy kosiarek z dwoma lub trzema agregatami. Prawdziwa przekładnia power shuttle zapewnia brak utraty napędu lub siły pociągowej podczas zmiany kierunku jazdy na zboczach, podczas gdy funkcja „Active Clutch” ułatwia zatrzymywanie i poprawia bezpieczeństwo na rozjazdach lub podczas układania bel w stos przy pomocy ładowacza. Działanie przekładni napędowej i nawrotnej można uregulować pod kątem wykonywanej pracy, ustawiając szybszą lub wolniejszą reakcję przekładni.

„Jesteśmy zachwyceni faktem przyznania tytułu Maszyny Roku 2018 ciągnikowi Maxxum Multicontroller z przekładnią ActiveDrive 8”, oświaczył Andreas Klauser, prezes marki Case IH.

„Przy coraz wyższych kosztach nakładów, powodujących wzrost znaczenia oszczędności dla dzisiejszych rolników, należy zwrócić uwagę na fakt, że każdy biznes ma inne wymogi i że podczas gdy model ze zwykłą przekładnią powershift czy bezstopniową (CVT) może stanowić dobre rozwiązanie dla gospodarstw z jednego końca spektrum, inne gospodarstwa mogą potrzebować bardziej zaawansowanego modelu semi-powershift. Właśnie dlatego postawiliśmy sobie za cel wprowadzenie do gamy ciągników Maxxum Multicontroller wersi ActiveDrive 8.”


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF