Marka

Case IH, jako partner programu IoF2020, kontynuuje swoje prace w zakresie otwartości danych i interoperacyjności w rolnictwie precyzyjnym.

12 mar 2018

Case IH współpracuje z organizacjami zajmującymi się rolnictwem precyzyjnym i oprogramowaniem OEM w ramach projektu Internet of Food and Farm 2020 (IoF2020). 01.03.2018 w Almerii w Hiszpanii, grupa projektowa zademonstrowała dowód słuszności swojej koncepcji.


01.03.2018 w hiszpańskiej Almerii, partnerzy biorący udział w projekcie IoF2020 zademonstrowali dowód potwierdzający koncepcję skupiającą się na interoperacyjności i kompatybilności pomiędzy maszynami, czujnikami i oprogramowaniem. Grupa IoF2020 wykorzystuje platformę programistyczną ADAPT, skupiając się właśnie na takich zadaniach. ADAPT to zestaw narzędzi typu open-source marki AgGateway, bazujący na uniwersalnym modelu kompatybilności danych wykorzystującym wtyczki umożliwiające tłumaczenie pomiędzy różnymi formatami zastrzeżonych danych.

– We wszystkim, co robimy, skupiamy się na zrozumieniu codziennych wyzwań naszych Klientów oraz wspieraniu ich poprzez dostarczanie im produktów i rozwiązań, które pozwolą im na łatwiejsze uprawianie roli – mówi Andreas Klauser, Prezes marki Case IH.  – Projekt ten jest kolejnym wielkim krokiem naprzód, który pomoże rolnikom zwiększyć ich wydajność dzięki nieograniczonemu wykorzystaniu danych.

Poprzez zademonstrowanie dowodu słuszności swojej koncepcji, partnerzy IoF2020 potwierdzili swoje zaangażowanie oraz posunęli naprzód prace nad otwartym i interoperacyjnym systemem, w którym dane mogą płynnie przepływać pomiędzy poszczególnymi uczestnikami łańcucha wartości. Jest to szczególnie ważne dla rolników, gdyż będą mogli oni użytkować sprzęt różnego rodzaju i marek z szeroką gamą oprogramowania i usług, bez względu na producenta.

 – Naszym celem w tym projekcie jest stałe dążenie do uproszczenia sposobu, w jaki nasi Klienci współdzielą dane pomiędzy operatorami, maszynami oraz dostawcami usług, takimi jak agronomowie czy zleceniobiorcy – mówi Robert Zemenchik, Globalny Manager ds. Marketingu Produktu Case IH Advanced Farming Systems (AFS).

– Dzisiejsze standardy przemysłu skupione są na normach maszynowych dotyczących fizycznej konstrukcji i kompatybilności elektronicznej. Rozwiązanie ADAPT idzie o krok dalej, wykorzystując cyfrowe wtyczki sprawiające, że różne typy danych generowane przez członków grupy są kompatybilne z systemami do zarządzania gospodarstwem (FMIS). Teraz, kiedy zdobyliśmy realny dowód słuszności naszej koncepcji, możemy dostarczać naszym Klientom rozwiązania do zarządzania danymi, które będą o wiele szybsze i łatwiejsze w obsłudze, niż to miało miejsce w przeszłości.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF