Marka

Ukraińskie gospodarstwo rolne poszerza swój park maszynowy, zamawiając maszyny rolnicze marki Case IH o wartości 11 mln dolarów amerykańskich

13 mar 2018

Case IH wygrywa duży przetarg na maszyny rolnicze zorganizowany przez wiodącą na Ukrainie firmę z branży rolniczej. Przedmiotem umowy jest dostawa 50 maszyn, w tym ciągników, opryskiwaczy i kultywatorów. Dzięki nowym maszynom gospodarstw rolne zwiększy swój areał uprawy.


W ramach jednego z największych ostatnio zawartych kontraktów na zakup ciągników i maszyn rolniczych na Ukrainie opiewającego na 11 milionów dolarów amerykańskich firma z branży rolniczej Epicenter K zwiększyła swój park maszynowy, co pozwoli jej obrabiać większy areał. Ciągniki, opryskiwacze i maszyny do uprawy gleby dostarczy importer maszyn marki Case IH - firma Titan Machinery Ukraine, należąca do jednego z największych dealerów sprzętu marki Case IH, posiadającego ponad 12 oddziałów w Europie w takich krajach jak Bułgaria, Rumunia, Serbia i Ukraina. Na swoim macierzystym rynku, w Stanach Zjednoczonych, firma posiada 105 oddziałów i salonów sprzedaży maszyn.

Przedmiotem umowy jest zakup 50 maszyn: dwóch przegubowych ciągników Quadtrac™ 600, 19 ciągników Magnum™ 340, 17 opryskiwaczy Patriot® 4430 i 12 agregatów uprawowych True-Tandem™ 335VT.

Firma Epicenter K gospodaruje na areale ponad 110 000 ha i działa na Ukrainie od 2015 r. W ostatnich latach znacznie powiększyła ona swój areał uprawny i działa głównie w obwodzie czerkaskim, chmielnickim, tarnopolskim, winnickim i kijowskim. W planach ma dalsze powiększenie areału. Do głównych upraw należą pszenica ozima, słonecznik, kukurydza i rzepak ozimy.

Negocjacje dotyczące umowy rozpoczęły się w 2017 r., a towarzyszyła im prezentacja maszyn na miejscu. Firma Epicenter K ogłosiła przetarg na dostawę maszyn i zaprosiła do niego działających na Ukrainie dostawców, którzy spełniali jej wymogi w zakresie maszyn. O wyborze oferty Case IH zdecydowały stosunek jakości do ceny, obszerna sieć dealerska i unikatowe zalety wybranych produktów. Wśród nich można wymienić układ jezdny wykorzystujący gumowe gąsienice zastosowany w przegubowych ciągnikach Quadtrac™, pozwalający na wcześniejsze rozpoczęcie prac polowych w warunkach, w których inne ciągniki o napędzie kołowym lub gąsienicowym mogłyby doprowadzić do ubijania i uszkodzenia gleby oraz unikatowy system Aim Command Flex™ zastosowany w opryskiwaczach Patriot®, dzięki któremu operator może sterować wydajnością dysz i regulować oprysk w zależności od prędkości jazdy oraz określonych parametrów opryskiwacza.

Ostateczne warunki zakupu, dostawy, serwisowania i specyfikacje maszyn zostały omówione na stoisku marki Case IH podczas targów Agritechnica w 2017 r. i zaakceptowane przez kierownictwo wyższego szczebla firm Case IH, Titan i Epicenter K.

Umowa potwierdziła również wolę kontynuacji współpracy pomiędzy firmami w dłuższym okresie. Aktualnie prowadzone są już negocjacje dotyczące zakupu większej partii flagowych kombajnów Axial-Flow® 9240 i spulchniaczy tarczowych Ecolo-Tiger® 875 o szerokości roboczej 6,7 m.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF