Marka

Największy producent buraków cukrowych w Polsce i w Unii Europejskiej stawia na markę Case IH

30 lip 2018

7 lat temu Kombinat Rolny Kietrz świętował swoje 50-lecie, które było niezwykłą okazją do celebrowania wieloletnich sukcesów. Przedsiębiorstwo, które, powstało w 1961 roku z połączenia dziewięciu innych, stało się największym producentem buraków cukrowych w Polsce i w Unii Europejskiej, a także największym producentem mleka w Polsce. Ponad 9000 hektarów ziemi nadal prężnie przynosi zyski, a stado kilku tysięcy sztuk bydła w najbliższym czasie rozrośnie się o kolejne setki krów. Jak pokazuje historia, Kombinat Rolny Kietrz nie osiada na laurach i wciąć pragnie rozwijać swoją działalność.

W tym roku firma podjęła współpracę ze światowym liderem technologicznym w zakresie sprzętu rolniczego, marką Case IH. Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o., szukając optymalnych rozwiązań wśród ładowarek teleskopowych, prowadzi aktualnie testy w swoim przedsiębiorstwie modelu Case IH Farmlift 525. Najmniejszy model dostępny w ofercie to przede wszystkim kompaktowe rozmiary, mały promień skrętu oraz niski środek ciężkości. Idealnie nadaje się do prac, w których najważniejsza jest zwrotność i dokładność działania. Mimo, że model 525 zaprojektowany został z myślą o mniejszych gospodarstwach to idealnie sprawdzi się również w dużym przedsiębiorstwie w celu wykonywania określonych zadań. Co więcej, nie został on uproszczony pod względem wyposażenia. Pomimo nisko profilowej kabiny, w modelu 525 można znaleźć to samo wyposażenie, co u większych kuzynów z tej samej serii Case IH, przy zachowaniu prawie niezmienionej widoczności. Dla dodatkowego komfortu we wszystkich modelach dostępny jest układ klimatyzacji oraz oświetlenia 360 stopni.

Tomasz Koperski, Case IH Product Marketing Manager Poland, opisując ładowarkę Case IH Farmlift 525, mówi: “Największą zaletą ładowarki Case IH Farmlift 525 jest jej wielofunkcyjność i zdolność do radzenia sobie w każdych warunkach i wszystkich gospodarstwach pomimo niedużego rozmiaru. Krótkie cykle zwiększające wydajność produkcyjną są możliwe dzięki zastosowaniu przekładni hydrostatycznej i wydajnej pompy. Kolejnym bardzo istotnym atutem jest niezwykle łatwe i zajmujące niewiele czasu serwisowanie. Te i wiele innych zalet ładowarki Case IH Farmlift 525 pozwalają pracować wydajniej, przyjemniej i skuteczniej.”

Sprawdzone i niezawodne komponenty z których zostały skonstruowane ładowarki Farmlift gwarantują maksymalną wydajność i minimalne zużycie paliwa. Jeżeli chodzi o model 525, jego moc wynosi 74 KM. Ten i wszystkie inne modele, posiadają  4-cylindrowy silnik z układem wtrysku paliwa Common Rail. Co ważne, spełnia on europejską normę emisji spalin Stage IV. Prezes Zarządu Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o.o., Mariusz Sikora, pragnie podkreślić jak ważny jest komfort pracy i niezawodność maszyn: „Wszystkie cechy i elementy, w które zostały wyposażone ładowarki teleskopowe Case IH Farmlift tworzą sprzęt, na którym można bez obaw polegać. Wierzę, że ułatwi on zadania wszystkim moim pracownikom, a codzienne obowiązki staną się łatwiejsze i bardziej zoptymalizowane.”


Pobierz PDF