Produkty

Pokaz pracy ciągnika Maxxum 150 CVX ukazał zalety kompaktowej konstrukcji sześciocylindrowego ciągnika z przekładnią CVT

02 paź 2018

Debiutowy pokaz pracy nowego sześciocylindrowego ciągnika Maxxum 150 o mocy 145 KM. Kompaktowa konstrukcja o wysokim stosunku mocy do masy ułatwia manewrowanie na uwrociach. Możliwość niezależnej regulacji jazdy i prędkości obrotowej silnika pozwala zwiększyć efektywność usuwania kamieni oraz zbiorów. Możliwość znacznej oszczędności paliwa dzięki pracy ze zmniejszoną prędkością obrotową silnika.
 

Nowy kompaktowy ciągnik wyposażony w sześciocylindrowy silnik o mocy 150 KM oraz w bezstopniową przekładnię zostanie udostępniony klientom Case IH od października 2018 r., wraz z wprowadzeniem na rynek nowego sześciocylindrowego ciągnika Maxxum 150 CVX o mocy 145 KM, który pojawi się w ofercie obok uznanego czterocylindrowego ciągnika Maxxum CVX o mocy 145 KM oraz mniejszych modeli Maxxum.

Jak dotąd seria Maxxum bazowała wyłącznie na modelach z silnikiem czterocylindrowym, obejmując cztery warianty odpowiadające na potrzebę dostępności w tym sektorze ciągników kompaktowych, lekkich i uniwersalnych. Jednak, ze względu na zapotrzebowanie niektórych klientów na maszyny sześciocylindrowe w górnej granicy tego zakresu mocy, stworzyliśmy alternatywę dla czterocylindrowego ciągnika Maxxum 145 o mocy 145 KM. W miejsce czterocylindrowego silnika FTP o pojemności 4,5 litra, wyposażyliśmy nowy Maxxum 150 w jednostkę napędową o mocy 6,7 litra tej samej siostrzanej spółki Case IH. Tak jak w przypadku pozostałych modeli Maxxum, ciągnik Maxxum 150 dostępny będzie z czterostopniową przekładnią Semi-Powershift ActiveDrive 4, ośmiostopniową przekładnią Semi-Powershift ActiveDrive 8 (na początku 2019 r.) lub przekładnią bezstopniową CVXDrive.

Przy wykorzystaniu funkcji zarządzania mocą silnika Maxxum 150 dysponuje takim samym zakresem mocy 175 KM, co ciągnik Maxxum 145. Jego zakres momentu obrotowego jest jednak większy: 740 Nm (mierzonych przy prędkości obrotowej 1500 obr./min) w porównaniu do 700 Nm w ciągniku Maxxum 145. Podobnie jak w czterocylindrowych ciągnikach Maxxum, sześciocylindrowa jednostka   w Maxxum 150 spełnia wymogi normy emisji spalin Stage IV dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologi selekcji redukcji katalitycznej Hi-eSCR – bezobsługowego układu niewymagającego recyrkulacji gazów spalinowych.

Pomimo innej konfiguracji silnika ciągnik Maxxum 150 zachował ten sam rozstaw osi (2642 mm) oraz długość (5137 mm) co modele Maxxum. Jest to kolejna cecha, którą docenią rolnicy poszukujący kompaktowej konstrukcji, zwrotności oraz minimalnej ingerencji w glebę podczas manewrowania ciągnikiem i zawracania na uwrociach. Maxxum 150 jest również najlżejszym, najmniejszym ciągnikiem w tej konfiguracji oraz dostępnej mocy wyjściowej, przy masie własnej wynoszącej 5020 kg, czyli zaledwie 130 kg więcej niż w przypadku Maxxum 145.

Dzięki możliwości pracy z zadaną prędkością obrotową silnika lub prędkością jazdy oraz ich niezależnej regulacji, ciągniki z przekładnią bezstopniową sprawdzają się szczególnie przy obsłudze wymagającego takiej cechy osprzętu, co oznacza możliwość zachowania bardziej stałych parametrów pracy bez względu na rodzaj gleby czy topografię pola. To, czym przekładnia napędowa CVXDrive Case IH różni się od serii ciągników Maxxum, to zastosowanie technologii podwójnego sprzęgła. Oznacza to, że przełączanie pomiędzy dwoma mechanicznymi zakresami przekładni odbywa się płynnie i bez przerwania przepływu mocy oraz przy zachowaniu pełnej siły pociągowej w całym zakresie prędkości od 0 do 50 km/h. Ma to kluczowe znaczenie podczas obsługi zbieraczy kamieni czy sadzarek na terenie pofałdowanym lub takim, na którym znajduje się kilka rodzajów gleb.

Ciągniki Maxxum CVXDrive wyposażone są również w system automatycznego zarządzania wydajnością (APM) – kolejną funkcję przynoszącą szczególne korzyści podczas pracy na zróżnicowanym terenie. Poprzez automatyczną redukcję prędkości obrotowej silnika po wykryciu zmniejszonego zapotrzebowania na moc – na przykład na terenie o lżejszej glebie lub gdy wymagana jest mniejsza moc w układzie hydraulicznym narzędzia – system może znacznie zmniejszać zużycie paliwa oraz koszty eksploatacji.

Opcje zapewniające dokładność pomiędzy przejazdami podczas pracy na polu i zawracaniu na uwrociach

Tak jak w przypadku pozostałych ciągników z serii Maxxum, ciągnik Maxxum 150 może zostać fabrycznie wyposażony w niezbędne przyrządy do instalacji układu automatycznego sterowania AFS AccuGuide, zapewniającego zachowanie równoległych przejazdów pomiędzy ścieżkami. Obsługiwany za pośrednictwem ekranu terminala AFS Pro 700 Case IH, system ten może pracować z wykorzystaniem szeregu różnych sygnałów, w zależności od poziomu wymaganej dokładności pomiędzy przejazdami – nawet z systemem RTK zapewniającym powtarzalność rzędu 2,5 cm oraz absolutnie minimalne straty paliwa i nakłady.

Jeśli chodzi o nowy układ AFS AccuTurn Pro, łączy on w sobie właściwości układu AFS AccuTurn, umożliwiającego automatyczne zawracanie na końcu rzędu oraz automatycznego systemu sterowania jazdą na uwrociu HMC II, zapewniając całkowicie automatyczny proces zawracania na uwrociach. System automatycznie prowadzi ciągnik do następnego wybranego kroku, aby odciążyć operatora w wykonywaniu czynności i dodatkowo zwiększyć precyzję pracy poprzez ustawienie ciągnika dokładnie tam, gdzie powinien się znaleźć na początku kolejnego przejazdu.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF