W 2019 roku najbardziej popularne ładowarki teleskopowe Farmlift marki Case IH wzbogacą się o nowe funkcje pozwalające jeszcze bardziej zwiększyć ładowność, komfort i wydajność maszyn.
Większa ładowność pozwala zredukować liczbę cykli roboczych
W podstawowych modelach zwiększona została ładowność, dzięki czemu użytkownicy ładowarek mogą zwiększyć wydajność pracy dzięki możliwości zabrania większego ładunku w każdym cyklu roboczym, a tym samym zmniejszeniu cykli potrzebnych do wykonania pracy. Maksymalna ładowność dwóch modeli o wysokości podnoszenia do 6 m została zwiększona o 100 kg. Dzięki temu maksymalna ładowność modelu Farmlift 633 wynosi teraz 3300 kg, a modelu Farmlift 636 - 3600 kg. Maksymalna ładowność modelu Farmlift 737 o wysokości podnoszenia do 7 m wzrosła o 200 kg i aktualnie wynosi 3700 kg.
Nowe przekładnie napędowe przyśpieszają tempo pracy i skracają czas przejazdu
Ładowność modelu Farmlift 742 o wysięgu 7 m i ładowności 4200 kg oraz modelu Farmlift 935 o wysięgu 9,1 m i ładowności 3500 kg pozostaje bez zmian. Natomiast cała rodzina maszyn skorzysta z szeregu ulepszeń, wśród których na szczególną uwagę zasługują nowe przekładnie napędowe zaprojektowane z myślą o użytkownikach i ich indywidualnych wymogach. Modele Farmlift 633, 737 i 935 posiadają jako wyposażenie standardowe przekładnię z czterema biegami do jazdy do przodu i trzema wstecznymi oraz manualną przekładnię nawrotną. Jako opcja jest oferowana do nich półautomatyczna przekładnia z sześcioma biegami do jazdy do przodu i trzema wstecznymi, umożliwiająca automatyczne przełączanie pomiędzy czwartym a szóstym biegiem. Obie przekładnie napędowe pozwalają na rozwinięcie maksymalnej prędkości jazdy równej 34 km/h.
Standardowym wyposażeniem modeli Farmlift 636 i 742 jest przekładnia z sześcioma biegami do jazdy do przodu i trzema wstecznym, która zapewnia automatyczną zmianę wszystkich biegów do jazdy do przodu, a ponadto umożliwia półautomatyczne przełączanie od biegu czwartego aż do szóstego, co zapewnia płynniejszą jazdę pod drodze. Maksymalna prędkość jazdy tych modeli wynosi 40 km/h, dzięki czemu mogą one szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce. Ponadto wyróżnia je funkcja pamięci ustawienia przekładni nawrotnej, która sprawia, że przy zmianie kierunku jazdy przekładnia wybiera ostatnio używany bieg do jazdy do przodu i wsteczny, co przekłada się na płynną zmianę biegów.
Obie przekładnie napędowe posiadają nowy elektroniczny układ modulacji, pozwalający zwiększyć płynność zmiany biegów i kierunku jazdy, a tym samym zwiększyć komfort jazdy. Udoskonalono również przełożenia przekładni, aby zwiększyć osiągi w sytuacjach wymagających wysokiej trakcji takich jak jazda po pochyłościach, wjeżdżanie na pryzmy paszy lub prace załadunkowe. Ponadto wszystkie modele cechuje skuteczniejszy przemiennik momentu obrotowego. W połączeniu z nowymi przełożeniami umożliwia on szybsze osiągnięcie maksymalnej prędkości jazdy i zwiększenie mocy przenoszonej na podłoże. Kolejnym udoskonaleniem układu przeniesienia napędu są nowe opony do zastosowań przemysłowych, które docenią użytkownicy pracujący głównie na twardym podłożu. Opony Michelin BibLoad w rozmiarze 460/70 R24 są oferowane do wszystkich modeli.
Wyższy komfort operatora i łatwiejsze serwisowanie
Kolejne usprawnienia ładowarek teleskopowych Farmlift umożliwiają zwiększenie komfortu operatora. Dostępny we wszystkich modelach automatyczny system wyrównywania kół eliminuje konieczność sprawdzania, czy tylne i przednie koła są właściwie ustawione przed zmianą trybu kierowania. Ułatwione zostało również podłączanie narzędzi hydraulicznych dzięki zastosowaniu nowego pomocniczego przełącznika redukcji ciśnienia (APR), umieszczonego na wsporniku przednich reflektorów, który umożliwia zdalne załączanie zaworu hydrauliki zewnętrznej.
Dwa automatyczne zintegrowane układy smarowania są aktualnie oferowane we wszystkich modelach ładowaczy teleskopowych. Zapewniają one właściwe smarowanie wszystkich punktów smarowania w podwoziu i wysięgniku bez angażowania do tej czynności operatora. Pierwszy układ obejmuje elektronicznie sterowaną pompę i jest odpowiedzialny za smarowanie podwozia, osi, punktów obrotu wysięgnika i siłowników, natomiast drugi obejmuje hydrauliczną pompę smarowniczą, która znajduje się w głowicy wysięgnika i jest odpowiedzialna za smarowanie wszystkich punków posuwu wysięgnika. Druga pompa jest sterowana na podstawie ruchu siłownika pochylania. Oba rozwiązania zapewniają zawsze prawidłowe smarowanie wszystkich punktów smarowania i pozwalają operatorowi skrócić czas konserwacji i zachować czyste ręce.
Komfort w kabinie zwiększa również nowy, oferowany we wszystkich modelach fotel z podgrzewaniem i amortyzacją pneumatyczną. Ergonomię prace operatora zwiększa pochylana i wysuwana kolumna kierownicy, która jest standardowym wyposażeniem modeli Farmlift 636 i742,a opcjonalnym modeli Farmlift 633, 737 i 935.