Produkty

Zalety systemu satelitów Galileo dla użytkowników sieci Case IH AFS RTK+

31 paź 2018

Case IH ulepsza swoją sieć sygnałów korekcyjnych RTK+ poprzez uzupełnienie sieci używanych satelitów o europejski kompatybilny system Galileo, co przekłada się na lepszy i bardziej niezawodny odbiór sygnału przez rolników korzystających z układów automatycznego prowadzenia opartych o sieć RTK+ oraz powiązanych rozwiązań marki Case IH.

Systemy bazujące na technologii pomiarów kinematycznych w czasie rzeczywistym (RTK) zazwyczaj wykorzystują amerykańską sieć satelitów GPS lub rosyjską GLONASS, które nie zostały opracowane w pierwszym rzędzie z myślą o zastosowaniach cywilnych. Aby udostępnić europejskim klientom marki Case IH niezawodną alternatywę przy stosowaniu układów automatycznego prowadzenia opartych o sygnał RTK+ pozwalających osiągnąć powtarzalną dokładność na poziomie poniżej 1,5 cm, firmowa sieć marki AFS RTK+ korzysta teraz także ze stworzonej z myślą o zastosowaniach cywilnych, europejskiej sieci Galileo.

Uzupełnienie globalnej sieci GNSS o satelity systemu Galileo pozwala zredukować ryzyko utraty sygnału, a tym samym ułatwia jego integrację w sieci Case IH AFS RTK+. Niezależność europejskiej sieci satelitów stanowi co prawda ważny argument, lecz sieć Case IH AFS RTK+ została również stworzona z myślą o kompatybilności z używanymi i przyszłymi satelitami systemu GNSS oraz wykorzystaniu sieci GPS i GLONASS.

Galileo jest oparty o system EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Service), będący pierwszym europejskim systemem nawigacji satelitarnej, oferującym lepsze pozycjonowanie i ulepszoną synchronizację. Pozwala to zapewnić lepszy zasięg oraz dostarczyć niezawodny i silny sygnał, zapewniający wysoką powtarzalność pomiędzy przejazdami w poszczególnych latach. Rolnicy zyskują na ograniczeniu przestojów spowodowanych oczekiwaniem na sygnał po jego utracie i bardziej efektywnym wykorzystaniu ziarna, nawozów sztucznych i środków ochrony roślin dzięki poruszaniu się po równoległych ścieżkach prowadzenia i ograniczaniu nakładek, co pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał uprawy.

- Zastosowanie technologii GNSS pozwala europejskiemu rolnictwu osiągnąć nowy poziom wydajności i otwiera przed nim nowe możliwości poprzez udostępnienie rolnikom wiedzy na temat swoich upraw, żywego inwentarza i wykonywanych prac na nieznanym do tej pory poziomie, a tym samym pozwala zwiększyć efektywność pracy w rolnictwie, jego konkurencyjność oraz uczynić je bardziej ekologicznym - mówi Maxime Rocaboy, menedżer ds. marketingu produktu w zakresie technologii AFS marki Case IH.

- To właśnie zwiększony poziom dokładności systemu RTK+, osiągnięty poprzez wykorzystanie sygnałów w systemu satelitów Galileo, pozwala nam pomóc użytkownikom ciągników i kombajnów marki Case IH w osiągnięciu innowacyjności i konkurencyjności przy zapewnieniu zrównoważonego rozwoju rolnictwa w celu zapewnienia żywności dla stale rosnącej liczby ludności przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony środowiska.


Pobierz archiwum Zip Pobierz PDF