Produkty

Case IH zapowiada wprowadzenie technologii AFS Connect do bezprzewodowej transmisji danych i monitorowania oraz przedstawia nowych partnerów w zakresie technologii

10 lis 2019

Bieżące rejestrowanie danych polowych i dotyczących aktywności dzięki dwukierunkowej komunikacji. Możliwość zdalnego monitorowania lokalizacji maszyny, poziomu paliwa itp. Możliwość zdalnego wczytywania map aplikacyjnych i ścieżek prowadzenia A-B. Udzielenie dealerowi zgody na dostęp do danych ułatwia konfigurację i wydajność pracy maszyny.

 

Korzystając z pakietu telemetrycznego AFS Connect użytkownicy sprzętu Case IH mogą teraz bardziej świadomie zarządzać gospodarstwem, ponieważ mają dostęp do danych generowanych przez ich maszyny – zarówno danych bieżących, jak i historycznych. Pakiet wykorzystuje sprawdzone elementy technologii systemów rolnictwa precyzyjnego Case IH do połączenia pól, maszyn i danych.

AFC Connect łączy funkcje opartej na chmurze platformy internetowej MyCaseIH.com, która stanowi główne miejsce zarządzania danymi przez właściciela i zapewnia dostęp do takich elementów jak instrukcje obsługi maszyn oraz filmy szkoleniowe, z portalem telematycznym AFS oraz zapewnia aplikację AFS Connect Mobile działającą w urządzeniach z systemem operacyjnym iOS lub Android, która umożliwia automatyczne monitorowanie, wyświetlanie i zapisywanie danych maszyny i polowych, dzięki czemu użytkownicy mogą je monitorować i zarządzać nimi zarówno z domowego komputera, jak i zdalnie za pomocą smartfonu lub tabletu. Pod warunkiem uzyskania zgody maszyny mogą monitorować również dealerzy marki Case IH, aby zapewnić maksymalną wydajność maszyn dzięki zdalnemu identyfikowaniu problemów za pomocą naszych rozwiązań do zdalnego świadczenia usług.
 
Strona internetowa MyCase.IH.com i aplikacja AFS Connect mają dwa zakresy zarządzania danymi: zarządzanie flotą i zarządzanie danymi, z których użytkownicy mogą korzystać i monitorować je z komputera domowego, tabletu lub urządzenia mobilnego. Kod aktywacyjny dostępny jest po nabyciu subskrypcji na pakiet AFS Connect; ponadto potrzebny jest modem. Do obsługi pakietu AFS Connect służą zamontowane w kabinie monitory serii AFS Pro.


Efektywne zarządzanie maszyną i flotą maszyn

Portal zarządzania flotą maszyn umożliwia właścicielom/zarządcom i operatorom monitorowanie danych maszyny takich jak roboczogodziny maszyny, temperatury, prędkość silnika, zużycie paliwa     i wymagane przeglądy za pomocą monitora w kabinie, portalu internetowego lub aplikacji. Dane są bez przerwy rejestrowane oraz automatycznie i ciągle aktualizowane. Użytkownik może skonfigurować wiadomości tekstowe, wysyłane gdy parametry ciągnika przekroczą zadane wartości, np. prędkości obrotowej silnika czy temperatury roboczej. Pomaga to w planowaniu i wykonywaniu prac konserwacyjnych.

AFS Connect bezzwłocznie przesyła i rejestruje dane w chmurze bez konieczności używania karty pamięci USB do transferu danych pomiędzy monitorem w ciągniku a komputerem stacjonarnym lub laptopem. Gromadzenie danych w czasie rzeczywistym w internetowej chmurze, które są od razu dostępne do wykonywania analiz, umożliwia użytkownikom monitorowanie swoich maszyn za pomocą komputera osobistego lub inteligentnego urządzenia. W razie wystąpienia jakiegoś problemu użytkownik, a za pozwoleniem również dealer otrzymuje powiadomienie; pod warunkiem uzyskania zgody dealer może również monitorować maszynę i informować o problemach, a jeśli to możliwe, nawet zdalnie je diagnozować za pomocą nowego systemu zarządzania pojazdem (VMS) dla dealerów marki Case IH.

Gromadzone dane, nawet w przypadku wyrażenia zgody przez właściciela ciągnika na ich udostępnienie innym osobom - dealerowi lub firmie doradczej, pozostają własnością właściciela maszyny. Okres próbny wynosi 30 dni, a z udostępniania danych można nie skorzystać.

System AFS Connect będzie oferowany do każdego ciągnika i kombajnu Case IH, który można wyposażyć w technologię telematyczną, w tym ciągników Maxxum, Puma, Optum, Magnum, Steiger i Quadtrac, kombajnów Axial-Flow oraz opryskiwaczy Patriot.

 

Łatwe zarządzanie gospodarstwem dzięki nowym partnerstwom i akwizycjom

W ramach kolejnych działań mających na celu ułatwienie klientom komunikacji pomiędzy maszynami różnych producentów w ich flocie maszyn, firma dominująca Case IH, CNH Industrial, zakupiła firmę AgDNA, która specjalizuje się w projektowaniu systemów do zarządzania informacjami.

Przy połączeniu z systemem telematycznym Case IH AFS Connect specjalistyczne oprogramowanie firmy AgDNA do koordynacji i standaryzacji danych, narzędzi do tworzenia map i narzędzi analitycznych z różnych źródeł umożliwia właścicielom flot maszyn różnych producentów na podgląd wszystkich informacji w jednym miejscu, co ułatwia i przyśpiesza podejmowanie precyzyjniejszych decyzji.

Kolejnym ważnym partnerem biznesowym jest firma DataConnect, która dostarcza rozwiązania do zarządzania danymi pomiędzy chmurami różnych producentów. Nie tylko pracuje ono ze sprzętem Case IH, lecz również z maszynami innych marek. Klienci zyskują dzięki temu możliwość wymiany dany przez wspólny interfejs oraz mogą monitorować swoją flotę maszyn i sterować nią za pomocą swojego ulubionego systemu bez żadnych problemów z kompatybilnością. Dostęp do danych można uzyskać z portali poszczególnych producentów, a ponadto można dokonywać transferu danych pomiędzy systemami w czasie rzeczywistym. Aktualnie jest to możliwe w odniesieniu do aktualnych     i historycznych danych dotyczących położenia maszyn, poziomu paliwa, stanu roboczego i prędkości jazdy do przodu, lecz w przyszłości będzie możliwy również transfer danych agronomicznych.

Firma CNH należy teraz do grona członków DKE Agrirouter, uniwersalnego portalu transferu danych, do którego również należy jedenastu innych producentów maszyn i głównych producentów narzędzi. O zapewnienie kompatybilności pomiędzy systemami zarządzania danych ciągnika i narzędzia dba ponad 20 firm partnerskich opracowujących aplikacje, jak np. Agravis, FarmFacts i MyEasyFarm. Klienci zyskają na zdolności portalu DKE Agrirouter do sprzęgania pojazdów z usługami w ramach platformy służącej do komunikacji i transferu danych.


Pobierz obraz Pobierz PDF