Marka

Rozwój Przedsiębiorczości 2020 – ruszył nabór wniosków o dofinansowanie

16 gru 2020

​Rozwój Przedsiębiorczości 202 0 – ruszył nabór wniosków o dofinansowanie

Dobre wieści dla rolników, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą! Od 30 listopada 2020r. przyjmowane będą wnioski na dofinansowanie do rozwoju usług rolniczych w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej". Wnioski b​ędą przyjmowane do 13 stycznia 2021r., ale z przystąpieniem do programu nie warto zwlekać!

Na czym polega wsparcie? 

W ramach programu będzie można uzyskać wsparcie w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych, takich jak koszty zakupu lub koszty związane z umową leasingu, zakończonego przeniesieniem prawa własności nowych maszyn, narzędzi i urządzeń do produkcji rolnej, sprzętu komputerowego i… wiele, wiele innych! 

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Przed podjęciem decyzji o wypełnieniu wniosku, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

W jednym roku można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy dotyczący danego podmiotu. Dlatego zadbaj, żeby z wypełnieniem Twojego wniosku pomogli Ci specjaliści. Autoryzowani Dealerzy marki Case IH doskonale wiedzą, jak przygotować Twój wniosek i są do Twojej dyspozycji. Nie czekaj, skorzystaj z ich wiedzy i doświadczenia!

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów wyboru operacji określonych w przepisach programu. Nie myśl o wypełnianiu swojego wniosku samodzielnie. Nasi Dealerzy zadbają o to, żebyś uzyskał jak najwięcej punktów!

Limit pomocy na operacje typu "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" wynosi maksymalnie 500 tys. zł na jednego beneficjenta. W przypadku spółki cywilnej, limit pomocy dotyczy łącznie wszystkich wspólników tej spółki.

O pomoc ubiegać się mogą osoby fizyczne i prawne, które co najmniej 2 lata wcześniej prowadziły zarejestrowaną działalność gospodarczą, w zakresie usług wspierających produkcję roślinną, zwierzęcą lub usług następujących po zbiorach.

 

Marka Case IH wspiera przedsięwzięcia rolników od lat – tym razem również chcemy służyć wsparciem i wieloletnim doświadczeniem w świecie rolnictwa. Zależy nam, żebyś mógł skupić się na codziennej pracy, korzystając jednocześnie z nadarzających się okazji na rozwój swojej działalności. Dlatego zapraszamy do kontaktu z autoryzowanymi Dealerami marki Case IH, którzy zajmą się formalnościami za Ciebie. 

Więcej na temat n aboru wniosków na: Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych.