Produkty

CASE IH MODERNIZUJE FLAGOWE CIĄGNIKI STEIGER AFS CONNECT™ I QUADTRAC AFS CONNECT Z ROCZNIKA 2023

07 lis 2022

Ciągniki Steiger AFS Connect™ i Quadtrac AFS Connect o mocy do 692 KM. Najnowsza technologia telematyczna AFS Connect zwiększa wydajność i produktywność. Nowy, wytrzymały trzypunktowy układ zawieszenia narzędzi i belka zaczepowa. Wyjątkowa wydajność hydrauliczna – przepływ do 428 l/min.

Marka Case IH poprawiła specyfikację i osiągi swoich flagowych ciągników kołowych Steiger AFS Connect™ oraz gąsienicowych ciągników Quadtrac AFS Connect na rok 2023. Ciągniki te, wytwarzające do 692 KM z 6-cylindrowych silników FPT Cursor 13 o pojemności 12,9 l z udoskonaloną technologią Hi-eSCR Stage V, wyposażone są w i wyjątkową hydraulikę, która zapewnia maksymalną wydajność przepływu 428 l/min dla nawet ośmiu elektrohydraulicznych zaworów hydrauliki zewnętrznej, co jeszcze bardziej zwiększa ich wydajność i użyteczność.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych ciągników Case IH AFS Connect, te topowe modele są intuicyjne i wyjątkowo wygodne w prowadzeniu. Ergonomiczne, konfigurowalne elementy sterujące, które stanowią część nowego interfejsu operatora, zapewniają trzy sposoby sprawowania kontroli: dostęp bezpośredni przez panel sterowania na podsufitce, przez monitor dotykowy AFS Pro 1200 lub przez enkoder z klawiszami skrótu do szybkiego dostępu, umieszczony na podłokietniku Multicontroller. Łatwość sterowania została dodatkowo zwiększona przez zaawansowaną ergonomię pojazdu, w tym wiodące w branży kolorowe łopatki zaworów hydrauliki zewnętrznej czy konfigurowalne przyciski dla różnych zastosowań lub preferencji operacyjnych.

Właściciele i kierownicy gospodarstw mogą w każdej chwili administrować i optymalizować dane dotyczące gospodarstwa, floty i zarządzania z komputera stacjonarnego w biurze lub z urządzenia mobilnego. Mogą te działania jeszcze bardziej rozszerzyć o funkcje zdalne, takie jak zdalne udostępnianie ekranu, umożliwiające na przykład oparte na uprawnieniach zdalne wsparcie dealerów zapobiegające przestojom maszyny.

Pełna moc przekazywana jest na podłoże dzięki przegubowemu układowi kierowniczemu ciągników Quadtrac AFS Connect oraz trzypunktowemu zawieszeniu. Zapewniające oscylację w zakresie 26°, zarówno w górę, jak i w dół, trzypunktowe wahliwe zawieszenie zwiększa przyczepność i zmniejsza poślizg gąsienic, co przekłada się na większą siłę uciągu.

Cztery indywidualnie napędzane gąsienice równomiernie rozkładają ciężar na powierzchni 5,6 m² i przez cały czas utrzymują kontakt z podłożem, zapewniając 100% przeniesienie mocy. Każda gąsienica efektywnie umieszcza pięć osi na podłożu, maksymalizując kontakt z glebą i zapewniając maksymalną wydajność, a jednocześnie wyjątkowo niski nacisk na podłoże. Nawet największy model w gamie, Quadtrac 620 o masie 28000 kg, wywiera nacisk wynoszący zaledwie 0,5 kg/cm², czyli tyle, ile ważąca 100 kg osoba stojąca na jednej nodze, a mimo to jest w stanie w najtrudniejszych warunkach pociągnąć największe narzędzia.

Nowy trzypunktowy układ zawieszenia
Nowy trzypunktowy układ zawieszenia do pracy przy dużych obciążeniach jeszcze bardziej poprawia trwałość, obsługę w codziennym użytkowaniu, właściwości konserwacyjne i łatwość serwisowania, zapewniając do 5% większy udźwig i większą elastyczność, doskonale dopasowując się do narzędzi i zastosowań wymagających dużej mocy. Jest to kluczowe udoskonalenie produktu na rok 2023, kompatybilne z poprzednimi modelami Steiger i Quadtrac.

Nowe ciągniki posiadają również fabryczną belkę zaczepową KAT. 5 o wyjątkowym udźwigu, przy czym w celu zapewnienia szerokiej kompatybilności i elastyczności dostarczany jest sworzeń i tuleja adaptera KAT. 4. Firma Case IH oferuje opcję nowego 6-suwakowego złącza kombinowanego z trzema złączkami ½" i trzema ¾", aby lepiej przygotować ciągnik dla klientów obsługujących duże urządzenia do siewu pneumatycznego.

Franz Josef Silber, Case IH Product Marketing Manager ds. ciągników wysokiej mocy, stwierdził: – Ciągniki Case IH Steiger AFS Connect i Quadtrac AFS Connect z rocznika modelowego 2023 oferują jeszcze większą wydajność, efektywność i funkcjonalność, zapewniając właścicielom swobodę gospodarowania w sposób, w jaki chcą i osiągania maksymalnego zwrotu z inwestycji.
​ ​​


Pobierz PDF