Produkty

CASE IH POWIĘKSZA SERIĘ CIĄGNIKÓW FARMALL, WPROWADZAJĄC NOWE MODELE FARMALL C SELECTION O MOCY OD 100 DO 120 KM

07 lis 2022

​​​​ Rodzina ciągników Farmall marki Case IH powiększyła się o trzy nowe modele C Selection: Farmall 100 C, Farmall 110 C i Farmall 120 C. Najnowsze silniki F5 firmy FPT spełniające wymogi i normy Stage V korzystają z bezobsługowego, kompaktowego układu neutralizacji spalin Hi-eSCR2. Przekładnia Powershuttle 12x12 jako wyposażenie seryjne, przekładnia 20x20 z biegiem pełzania jest dostępna jako opcja. Większa masa całkowita pojazdu i nowa, większa wzmocniona oś zwiększają elastyczność zastosowań ciągników także przy najcięższych pracach. Sześciosłupkową kabinę cechują niski poziom hałasu, przestronność, komfort i doskonała widoczność.

Case IH powiększyła swoją ofertę produktową w segmencie ciągników o mocy od 55 do 120 KM, wprowadzając do niej trzy nowe modele Farmall C Selection: 100 C, 110 C i 120 C. Nowe modele o mocy znamionowej wynoszącej odpowiednio 101 KM, 110 KM i 117 KM zwiększają wszechstronność ciągników serii Farmall i wprowadzają do niej mocne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze ciągniki z przekładnią Powershuttle. Nowe modele stanowią dopełnienie serii ciągników Farmall, do której należą także ciągniki Farmall C Advanced z przekładnią Active Drive 2, które są skierowane do klientów poszukujących większego poziomu komfortu i lepszej specyfikacji.

Modele Farmall C Selection zostały zaprojektowane z myślą o małych i średnich gospodarstwach mieszanych, a także hodowcach bydła. Spełnią one wymagania użytkowników, którzy potrzebują solidnego, nieskomplikowanego i ciężkiego ciągnika użytkowego do intensywnych prac polowych lub wykonywanych ładowaczem. Cechuje je wszechstronność, wysoka wydajność, prosta i komfortowa obsługa, ekonomika i prosta konserwacja.

Większa moc i moment obrotowy
Nowy czterocylindrowy silnik F5 firmy FPT o pojemności skokowej 3,6 l z układem wtrysku typu Common Rail i technologią czterozaworową cechuje wysoka responsywność. Rozwija on wysoki maksymalny moment obrotowy już przy niskiej prędkości obrotowej, wynoszący w modelach Farmall 100 C, Farmall 110 C i Farmall 120 C odpowiednio 450 Nm, 490 Nm i 506 Nm. Wyśmienity wzrost momentu obrotowego o 46% zapewnia wysoką siłę pociągową przy pracy pod dużym obciążeniem.

Mimo większej mocy i wyższego momentu obrotowego silnik F5 firmy FPT cechuje niskie zużycie paliwa, co w połączeniu ze zbiornikiem paliwa o pojemności 130 l i płynu AdBlue o pojemności 14,4 l pozwala wykonać więcej pracy pomiędzy tankowaniem. Kolejną istotną zaletą jest okres międzyserwisowy wynoszący 600 godzin, który maksymalizuje dostępność i obniża koszty posiadania maszyny.

W opinii inżynierów marki Case IH bezobsługowy układ neutralizacji spalin (ATS) jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem do ciągnika o małej mocy. Kompaktowy układ Hi-ESCR2 został opracowany pod kątem spełnienia wymogów normy emisji spalin Stage V; nie wymaga on wymiany filtra ani mechanicznego czyszczenia. To wysoce efektywne rozwiązanie składa się z katalizatora utleniającego (DOC), filtra cząstek stałych (DPF), który odpowiada za skuteczne usuwanie cząstek stałych w niskich temperaturach i systemu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR).

Te komponenty znajdują się w jednym kompaktowym module umieszczonym pod maską - zgrabna konstrukcja eliminuje konieczność zastosowania części zewnętrznych oraz zapewnia prosty dostęp do filtra oleju i filtra silnikowego, które są umieszczone z lewej strony ciągnika. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalny prześwit, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo przy wykonywaniu prac przy uprawach rzędowych i produkcji siana, zapewnia wyśmienitą widoczność do przodu i umożliwia szybki montaż ładowacza.

Standardowym wyposażeniem ciągników Farmall C Selection jest efektywna i wytrzymała przekładnia 12 x 12 Powershuttle o prędkości maks. 40 km/h. Cztery biegi w każdym z trzech zakresów umożliwiają precyzyjny wybór prędkości, a hydraulicznie sterowana dźwignia zmiany kierunku jazdy eliminuje konieczność używania sprzęgła przy zmianie kierunku jazdy, co zwiększa wydajność każdej pracy, przy której często następuje zmiana kierunku jazdy jak np. przy pracach z ładowaczem. Przekładnia 20 x 20 z biegiem pełzania pozwala jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować prędkość, szczególnie przy wymagających zadaniach.

W modelach ciągników Farmall C Selection zastosowano dużą, wzmocnioną oś przednią, która zwiększyła całkowitą masę ciągnika do 7 ton, a obciążenie osi do 5,2 tony; szerokość pomiędzy kołnierzami jest większa o 20 cm, co sprawia, że ciągnik idealnie się sprawdza przy najcięższych pracach wykonywanych ładowaczem. Na wyposażeniu ciągników znajduje się także elektrohydraulicznie włączana blokada mechanizmu różnicowego oraz niewymagające regulacji hamulce tarczowe. Automatycznie włączany podczas hamowania napęd na cztery koła pozwala jeszcze bardziej zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo.

W nowych ciągnikach Farmall C Selection można zamontować tylne opony o wymiarze 540/65R38 (SRI 800), których zaletą w przypadku ciągnika użytkowego jest zwiększenie prześwitu w celu ochrony pewnych upraw roślinnych oraz zwiększenie efektywności przy transporcie z maksymalną prędkością.

Wszechstronność do kwadratu
Tylny zaczep ma udźwig maksymalny 5 000 kg, którego z reguły można oczekiwać w większych ciągnikach. System sterowania tylnym zaczepem Lift-O-Matic™ Plus marki Case IH umożliwia szybkie podnoszenie i opuszczanie narzędzi na określoną wysokość przy wykonywaniu skrętu na uwrociu oraz proporcjonalną regulację położenia górnego, natomiast regulowane końcówki wieszaka umożliwiają szybki montaż osprzętu. Niezależny, 3-biegowy (540, 540E i 1000), elektrohydraulicznie sterowany WOM z modulacją załączania z biegiem ECO i synchronizacją z prędkością jazdy jest płynnie włączany w sposób elektrohydrauliczny, by zmniejszyć wysiłek operatora.

Dodatkowo można zamówić mechaniczny przedni TUZ o udźwigu 1 400 kg, przedni WOM z biegiem 1000 oraz wydajną pompę hydrauliczną o wydatku 82 l/min w miejsce standardowej pompy o wydatku 63 l/min. Dodatkowe natężenie przepływu oleju skraca cykle pracy ładowacza i jest przydatne przy obsłudze narzędzi montowanych z tyłu poprzez maksymalnie trzy zawory hydrauliki zewnętrznej.

Modele Farmall C można zamówić z zamontowanymi fabrycznie wspornikami i układem hydraulicznym, co ułatwia korzystanie z solidnych i wszechstronnych ładowaczy czołowych serii U lub T marki Case IH. Idealnie się one sprawdzają przy wszelkich pracach przeładunkowych, wystarczy je tylko podłączyć do ciągnika, aby wykorzystać maksymalną wysokość podnoszenia wynoszącą 4 m oraz udźwig maksymalny równy 2 391 kg.

Nowa sześciosłupkowa kabina posiada sześć zewnętrznych reflektorów roboczych oraz szerokie stopnie, ułatwiające wchodzenie do środka. W środku na operatora czeka panoramiczny widok z kabiny o płaskiej podłodze i z pojedynczymi drzwiami, powierzchnia przeszklenia wynosi 5,2 m2 , a kubatura kabiny - 2,05 m3. To przestronne, niezwykle komfortowe i klimatyzowane miejsce pracy cechuje również niski poziom hałasu wynoszący zaledwie 76 decybeli. Wszystkie elementy obsługowe znajdują się po prawej stronie operatora; duży fotel z pneumatyczną amortyzacją zapewnia optymalny komfort jazdy. Kabina posiada również na standardowym wyposażeniu gniazdo USB i uchwyt na telefon. Wyposażenie opcjonalne obejmuje otwieraną szybę przednią i szyby boczne oraz panoramiczne okno dachowe.

Eduardo Ronco, product manager marki Case IH, mówi: „Ciągniki Farmall C są nowymi kluczowymi modelami, którymi marka Case IH wyróżnia się w tym silnie obleganym przez konkurencję segmencie. Stanowią one znaczny krok do przodu, oferując unikalne cechy, które zwiększają ich wydajność, wszechstronność i komfort obsługi.”


Pobierz PDF