Produkty

CASE IH WŁĄCZA DO OFERTY BELE O WYJĄTKOWO DUŻEJ GĘSTOŚCI, POPRZEZ WPROWADZENIE NOWEGO MODELU PRASY LB 424 XLD

07 gru 2022

Nowy model prasy Case IH LB 424 XLD produkuje bele o wyjątkowej gęstości i wymiarach 120 cm x 70 cm. / Nawet 10% wzrost gęstości, dodatkowo zwiększający jakość beli, możliwość jej przeładunku, transportu i magazynowania, jak również wydajność ekonomiczną. Dostępne wersje z sieczkarnią wirnikową i pakowaczem. Wszechstronna konstrukcja umożliwiająca pracę w każdych warunkach plonu.
 ​
Case IH rozszerza swoją gamę pras wielkogabarytowych, dodając nowy model w segmencie 120 cm x 70 cm. Model LB 424 XLD może produkować bele o długości 260 cm, które są nawet o 10% cięższe niż te produkowane przez obecny model LB 424 XL – „D” pochodzi więc od angielskiego słowa „Density - Gęstość”. Ta ostatnia maszyna pozostaje jednak w ofercie.

– Nowy model przypadnie do gustu klientom, którzy potrzebują wyjątkowo gęstych, dobrze uformowanych, zwięzłych i trwałych dużych bel kostkowych, zapewniających maksymalną wydajność, idealne możliwości przeładunkowe, niższe koszty transportu i optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – stwierdza Michael Jankowski, Case IH Product Marketing Manager.

Gęstsze bele to głównie zasługa wzmocnionego tłoka, który w modelu LB 424 XLD zapewnia 400kN siły kompresji, co stanowi 27-procentowy wzrost w stosunku do modelu LB 424 XL. Jego konstrukcja obejmuje mocne, prostopadłe belki wsporcze w kształcie litery V, wykonane z grubszej o 33% stali 8 mm, wraz z czterema wzmacniającymi płytami sekcyjnymi zamiast dwóch.

Mocna, wszechstronna konstrukcja

Prasa LB 424 XLD jest odporna na zużycie i wystarczająco wszechstronna, aby pracować we wszystkich uprawach łączonych. Jest wyposażona we wzmocnione boczne drzwi komory prasy, które są dwa razy sztywniejsze niż w modelu LB 424 XL. Górne drzwi i ich belki zagęszczające również są mocniejsze i sztywniejsze, podczas gdy część przednia i podłoga komory formowania beli są standardowo wyposażone w okładziny ze stali Hardox®, które są wyjątkowo odporne na ścieranie i bardzo trwałe.

Konstrukcja obejmuje również dwa większe, 140-milimetrowe hydrauliczne siłowniki zagęszczające, które wywierają o 113% większą siłę na drzwi boczne; mają głębszy profil, aby poprawić sztywność i równomiernie rozłożyć dodatkowy nacisk. Większe siłowniki hydrauliczne zwiększają również o 25% siłę nacisku na drzwi górne, a o jej równomierne rozłożenie dbają dwie dodatkowe dźwignie zagęszczania.

Podobnie jak jego dotychczasowy kolega ze stajni – LB 424 XL, z którym współdzieli dużą liczbę części, model LB 424 XLD zwiększa wydajność produkcyjną dzięki regulacji prędkości ciągnika oraz rejestracji danych dotyczących masy, objętości i wilgotności za pośrednictwem technologii AFS ConnectTM firmy Case IH. W obu przypadkach zastosowano unikalny, bardzo mocny supłacz TwineProTM, który eliminuje ścinki sznurka, a tym samym zapobiega zanieczyszczeniu paszy. Oba modele wyposażone są również w liczne funkcje ułatwiające konserwację: od automatycznego pokrywania smarem, centralnego układu smarowania, schowka na 32 motki sznurka po bezpośredni dostęp do punktów konserwacji.
Gama wielkogabarytowych pras kwadratowych Case IH obejmuje obecnie pięć maszyn, w tym dwa modele o wymiarach 120 cm x 70 cm, nowy LB 424 XLD i istniejący LB 424 XL, które są dostępne w wersjach z pakowaczem i z sieczkarnią wirnikową. Plasują się one idealnie pomiędzy modelem LB 324 XL o wymiarach 80 cm x 70 cm, który jest dostępny tylko w wersji z pakowaczem i sieczkarnią, LB 334 XL o wymiarach 80 cm x 90 cm, który występuje w wersji z pakowaczem, pakowaczem i sieczkarnią lub sieczkarnią wirnikową, oraz największymi modelami LB 434 XL o wymiarach 120 cm x 90 cm z pakowaczem lub sieczkarnią wirnikową.

Model LB 424 XLD można zamawiać już teraz.

​​​​​​​