Marka

Młody Rolnik 2021 oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw” - rusza nabór wniosków do programów

09 kwi 2021

Nabór wniosków do programu wsparcia rolników, co roku budzi wiele pozytywnych emocji. Nic dziwnego, w końcu to unikalna szansa na uzyskanie wsparcia inwestycji w rozwój gospodarstwa. Także w tym roku, postanowiliśmy wesprzeć wszystkich ubiegających się o udział w programach i pomóc w zorganizowaniu koniecznych formalności. Liczy się czas – nabór trwa w ściśle wyznaczonym terminie od 31 marca do 29 maja 2021.

Kim jest Młody Rolnik i jakie wsparcie może uzyskać?

Do udziału w programie mogą zgłaszać się rolnicy, którzy w dniu złożenia wniosku są pełnoletni i nie ukończyli 41 roku życia. Ważne są także odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub uzupełnienie wykształcenia w terminie 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji. Uczestnik programu musi najpóźniej w ciągu 9 miesięcy od zakwalifikowania, rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej jako jedyny kierujący.

Młodzi rolnicy, którzy zakwalifikują się do programu, będą mogli uzyskać aż do 150 tys. zł.

Więcej informacji na temat wymagań wobec kandydatów: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/premie-dla-mlodych-rolnikow

Restrukturyzacja małych gospodarstw – kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O wsparcie w programie restrukturyzacji małych gospodarstw możesz ubiegać się, jeśli:

- posiadasz co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej,

- wielkość ekonomiczna Twojego gospodarstwa jest mniejsza niż 13 tys. euro,

- nie wypłacono Ci jeszcze wsparcia w innych programach w ramach PROW 2014-2020,

- Twój dochód z działalności rolniczej stanowi co najmniej 25% całości dochodów lub przychodów…

…a to nie wszystko! O szczegółach udziału w programie, a także niezbędnych formalnościach opowie Ci nasz autoryzowany Dealer. Pamiętaj, że warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia w dokonywaniu formalności, bo na rozwój Twojego gospodarstwa może zostać przyznane aż 60 tys. zł bezzwrotnej premii.

Dlaczego marka Case IH?

Nowoczesne, innowacyjne podejście do rolnictwa to domena marki Case IH, która od lat wspiera działania rolników. Początkujący przedsiębiorcy i właściciele małych, prężnie rozwijających się gospodarstw korzystają z doświadczenia marki, z powodzeniem wykorzystując zaawansowane technologicznie narzędzia, optymalizując swoje codzienne działania. To właśnie rolnicy są naszą inspiracją do wdrażania kolejnych produktów, jeszcze lepiej spełniających ich wymagania.

Rolników rozumiemy lepiej niż ktokolwiek inny. Zapraszamy do kontaktu z naszymi autoryzowanymi Dealerami, którzy doradzą w doborze maszyny dopasowanej idealnie do potrzeb gospodarstwa. Kontaktując się z naszym autoryzowanym Dealerem uzyskasz także wsparcie w dopełnieniu koniecznych formalności i z łatwością przejdziesz przez proces zgłoszenia się do tegorocznego programu Młody Rolnik 2021 oraz programu restrukturyzacji małych gospodarstw.

Znajdź najbliższego autoryzowanego Dealera marki Case IH.