Marka

Nowa koncepcja interfejsu użytkownika ciągników Case IH

01 mar 2022

​​​​Nowy interfejs użytkownika, czyli modyfikacja dostępna już w trzech seriach ciągników Case IH – Quadtrac, Magnum oraz Optum. Zmiany będą jednak systematycznie wdrażane w pozostałych modelach w przyszłości – w celu zachowania jednolitej koncepcji obsługi.

Przeprojektowanie układu elementów wnętrza maszyny dotyczy trzech obszarów: podłokietnika (MulticontrollerTM, Enkoder), monitora AFS Pro 1200 oraz konsoli umieszczonej w dachu kabiny. Nowy sposób ułożenia narzędzi sterowania daje jeszcze większą elastyczność w trakcie użytkowania ciągnika. Podczas postoju, operator ma możliwość obsługi konsoli, a podczas jazdy wygodniejsza staje się dla niego praca z enkoderem.

 


PODŁOKIETNIK – MISTRZ WIELOFUNKCYJNOŚCI
MulticontrollerTM – jeden z atrybutów uznanych za ułatwienie obsługi i zwiększenie wydajności pracy maszyny. Jest on nadzwyczajnie prosty w obsłudze. Aby uzyskać docelową prędkość wystarczy wychylić go maksymalnie do przodu, analogicznie – połowę żądanej prędkości uzyskujemy po ustawieniu go w połowie drogi. Ponadto oprócz standardowych funkcji takich jak załączanie nawigacji i sterowanie hydrauliką, przyciski Multicontrollera można skonfigurować odpowiednio do własnych potrzeb np. użyć ich do zmiany głośności radia lub sterowania funkcjami podłączonego narzędzia ISOBUS AUX-N.

Co więcej, w samym podłokietniku znajdują się enkodery, którymi można nawigować, zmieniać ustawienia i dostosowywać je do swoich preferencji i wykonywanej pracy, również w trakcie jazdy – nawet podczas dużych nierówności.

 


MONITOR AFS PRO 1200 – CENTRUM DOWODZENIA
Nowoczesny 12 calowy monitor stanowi centrum informacyjne ciągnika. Od szybkiego, łatwego w obsłudze interfejsu po zaawansowaną wizualizację danych całego gospodarstwa. Dostępne są tutaj również wszystkie możliwe ustawienia. Ekran dzielony jest na 2 części – po lewej stronie znajdują się podstawowe parametry ciągnika, a po prawej interesujący nas w danym momencie ekran obsługi maszyny np. mapa dla automatycznej nawigacji.

 


KONSOLA W DACHU KABINY – NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE W ZASIĘGU WZROKU
Górny panel umożliwia sterowanie 15 funkcjami, w tym głównymi przełącznikami bezpieczeństwa takimi jak odłącznik nawigacji, ISOBUS czy akumulator. Narzędzie pozwala również na sterowanie nieco bardziej przyziemnymi funkcjami, takimi jak klimatyzacja, temperatura we wnętrzu kabiny czy ustawienie lusterek.