Produkty

NOWA SERIA CIĄGNIKÓW QUANTUM V/F UDOSKONALONA POD KĄTEM WYMOGÓW PRODUCENTÓW OWOCÓW, WINIARZY I GOSPODARSTW SPECJALISTYCZNYCH

27 gru 2022

Nowe flagowe ciągniki rozwijają moc znamionową 120 KM. Większy komfort i lepsza widoczność w nowej czterosłupkowej kabinie z płaską podłogą. Międzynarodowa premiera ciągników będzie miała miejsce na stanowisku marki Case IH podczas targów SIMA 2022.

Seria ciągników Quantum marki Case IH, która obejmuje modele przeznaczone do pracy w sadach, winnicach i gospodarstwach specjalistycznych, została zmodyfikowana i poszerzona o nowe modele przy uwzględnieniu opinii klientów oczekujących większej wydajności. Spełniają one wymogi normy dotyczącej emisji spalin Stage V, a ponadto mają nową cichą kabinę z nowymi elementami wnętrza i wyższy stopień ochrony operatora, zastosowano w nich całkowicie zmodyfikowaną przekładnię, nowe opcje hydrauliczne i nowe kombinacje zaczepu i WOM zarówno z tyłu jak i z przodu.

Nowy model flagowy zwiększa zakres dostępnych mocy

Do nowej serii Quantum V/F należy teraz pięć modeli rozwijających większą moc potrzebną do obsługi narzędzi, aby klienci mogli wykonać prace w krótkich okresach dobrej pogody. Serię rozpoczyna ciągnik Quantum 80 o mocy 74 KM, a jej ukoronowaniem jest Quantum 120 o mocny znamionowej 120 KM. Wszystkie posiadają jako standardowe wyposażenie kabinę, napęd na 4 koła i czterocylindrowe silniki F5C firmy FPT. Najmniejszy model jest wyposażony w 2-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 l, w którym zastosowano katalizator utleniający (DOC) i filtr cząstek stałych (DPF), lecz który nie wymaga stosowania płynu AdBlue. Wszystkie pozostałe modele posiadają na wyposażeniu czterozaworowe silniki F5C o pojemności skokowej 3,6 l z katalizatorem DOC i układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR).

Wszystkie komponenty układu neutralizacji spalin znajdują się pod maską, co zapewnia dobrą widoczność. Maska o nowej stylistyce jest niższa niż w poprzedniej generacji ciągników Quantum, co również przyczynia się do lepszej widoczności. Umieszczone są w niej nowe reflektory LED, zwiększające precyzję pracy nocą.

Nowa cicha kabina i elementy wyposażenia zwiększają komfort operatora

Klienci używający wąskich ciągników coraz częściej oczekują komfortu i łatwości obsługi na takim samym poziomie jak w ciągnikach konwencjonalnych. Kluczowym spośród licznych funkcji wprowadzonych w nowej kabinie zastosowanej w najnowszych modelach ciągników Quantum marki Case IH jest układ filtracji powietrza kategorii 4. Chroni on operatora nie tylko przed kurzem i pyłami, lecz również oparami powstającymi przy rozpylaniu substancji. To proste opatentowane rozwiązanie umieszczone jest w dachu kabiny. W nowej kabinie zastosowano również płaską podłogę, zapewniającą komfortowe i łatwe wsiadanie do kabiny, szybę sięgającą od poziomu podłogi do dachu oraz konstrukcję czterosłupkową w celu uzyskania maksymalnej widoczności; natomiast amortyzowana oś przednia redukuje wstrząsy i wibracje. Te wszystkie udoskonalenia pozwoliły zredukować poziom hałasu w kabinie do 71 decybeli, który jest najniższy w tym segmencie.

Nowy, zamontowany na słupku A wyświetlacz, do którego obsługi służy umieszczone na prawej konsoli pokrętło sterujące, umożliwia prosty dostęp do większej ilości informacji i ułatwia regulację ustawień podstawowych funkcji sterowania maszyną. Nowe ciągniki Quantum są również w pełni kompatybilne z technologie rozwiązań AFS, dzięki czemu klienci zyskują pełną kontrolę nad flotą maszyn i mogą zarządzać danymi agronomicznymi. Zewnętrze przyciski do obsługi tylnego zaczepu i WOM są zintegrowane w tylnym błotniku, co ułatwia bezpieczne podłączanie narzędzi. Dostępne opcje przedniego układu zawieszenia narzędzi obejmują wersje montowane fabrycznie jak i rozwiązania alternatywne przeznaczone na rynek wtórny.

Nowa przekładnia i udoskonalenia w układzie hydraulicznym zwiększają efektywność

Nowe ciągniki Quantum marki Case IH posiadają na wyposażeniu zmodyfikowaną przekładnię 32x16 Active Drive2™ lub opcjonalną przekładnię 44x6 z biegami pełzania do prac wykonywanych na niskiej prędkości. Obie posiadają Powerclutch, a prędkość maksymalną 40 km/h można osiągnąć z każdym ogumieniem - od opon montowanych na felgach o średnicy 24” i większej. Modele ze standardową przekładnią mogą poruszać się z minimalną prędkością 0,7 km/h, natomiast modele z biegami pełzania z prędkością 0,17 km/h. Zintegrowany w przekładni hamulec postojowy stanowi wyposażenie opcjonalne.

W zmodyfikowanym układzie przenoszenia napędu zastosowano mokre sprzęgło i elektro-hydraulicznie włączany WOM. Dzięki temu operator ma pełną kontrolę nad zmianą kierunku jazdy pod obciążeniem i pracą WOM i może dostosować maszynę do wykonywanej pracy; nowa funkcja włączania WOM z ustawieniem dynamiki na poziomie niskim, standardowym lub wysokim pozwala dostosować WOM do narzędzia i zadania. Prowadzi to do większej niezawodności maszyny i większego komfortu operatora, które to elementy potęguje przekładnia nawrotna PowerShuttle z regulacją dynamik działania.

Wśród kolejnych modyfikacji przekładni na uwagę zasługuje nowa elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego na amortyzowanej przedniej osi, która umożliwia oddzielne włączanie mechanizmów różnicowych z przodu i z tyłu odpowiednio do warunków i wymogów. Przykładowo, gdy maszyna porusza się pod górkę z pełną mocą silnika można wyłączyć tylną blokadę mechanizmu różnicowego bez wyłączania przedniej, aby w ten sposób utrzymać optymalny promień skrętu.

Maksymalne natężenie przepływu w układzie hydraulicznym wynosi 64 l/min, za życzenie można je zwiększyć do 80 l/min; ciągniki można wyposażyć nawet w dziesięć tylnych i osiem międzyosiowych zaworów hydrauliki zewnętrznej, wszystkie są sterowane elektro-hydraulicznie. Wśród innych cech układu hydraulicznego można wymienić tylny zaczep z funkcją wykrywania obciążenia i złącze Power Beyond, które pozytywnie wpływają na zużycie i stan oleju. Ciągniki można zamawiać w wersji z przednim TUZ i WOM lub bez.

- Nowe ciągniki Quantum marki Case IH spełniające wymogi normy Stage V są przeznaczone do pracy w sadach, winnicach i wykonywania prac specjalistycznych. Wyróżniają je większy komfort i wyższa specyfikacja - mówi Federico Condini, specjalista ds. produktu marki Case IH w zakresie ciągników Quantum.

- Nowe modele Quantum są oferowane w różnych wymiarach, cechuje je większy komfort, posiadają mechaniczne i elektrohydrauliczne zawory hydrauliki zewnętrznej oraz udoskonalenia układu przenoszenia napędu, dzięki czemu spełniają one wymogi i potrzeby profesjonalnych sadowników, winiarzy i klientów wykonujących prace specjalistyczne, oferując im wyższe osiągi, bardziej zaawansowaną technologię i niższe koszty posiadania maszyny.


Pobierz PDF