Produkty

NOWE PRASY ZMIENNOKOMOROWE RB 456/466 HD OD CASE IH – MASZYNY NA MEDAL!

26 sty 2023

​​​​​Prasy to jedne z najczęściej spotykanych maszyn w polskich gospodarstwach. Nic dziwnego – w końcu swoje zastosowanie znajdują zarówno w szeroko rozumianej produkcji zwierzęcej, jak i roślinnej. Ale czy prasa prasie równa? Oczywiście, że nie. Różnice widoczne są w konstrukcji, sposobie tworzenia bel i ich specyfice. Stawiasz na najwyższą jakość? Poznaj nasze najnowsze prasy zmiennokomorowe RB 456/466 HD!

JAKOŚĆ WIDAĆ GOŁYM OKIEM!
Nasze nowe prasy HD? Już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie solidnych i bardzo trwałych. W końcu począwszy od 5-rzędowego podbieracza poprzez rotor i komorę – wszystkie ich komponenty pracują na wzmocnionych łożyskach i łańcuchach. Co więcej, najnowsze prasy od Case IH to sześć modeli maszyn różniących się maksymalną średnicą beli oraz typem podajnika, tak aby sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych Klientów.

 STWORZONE PO TO, ABY WSZYSTKO SZŁO PO TWOJEJ MYŚLI

Praca przy zbiorze materiału roślinnego – musi przebiegać sprawnie. W końcu nikt nie chciałby dopuścić do nadmiernego zwilgotnienia, rozpoczęcia procesów gnilnych lub pojawienie się w słomie szkodliwych drobnoustrojów. Przemyślane rozwiązania naszych najnowszych pras RB 456/466 HD zapewniają jednak spokój i pewność, że wszystko pójdzie zgodne z założeniami.

  • Po pierwsze maszyny te jako pierwsze w portfolio marki Case IH posiadają dzieloną przekładnię główną przystosowaną do pracy z bardzo mocnymi ciągnikami o mocy nawet do 300 KM. Przekładnia ta umożliwia rozłożenie sił działających na poszczególne napędy i całą konstrukcję prasy.
  • Po drugie wyjątkową cechą pras HD jest aktywnie opuszczana podłoga pod rotorem. Oznacza to, że podczas pracy położenie płyty podłogowej jest cały czas monitorowane, a podczas podania zbyt dużej porcji materiału, podłoga sama opuści się o 1 cm i zakomunikuje operatorowi za pośrednictwem monitora, by zwolnił.


OD PODZESPOŁU DO UDANEGO ZBIORU
Wpływ na optymalizację procesu prasowania – przede wszystkim ma sprawne działanie podzespołów. Właśnie dlatego w naszych zmiennokomorowych prasach RB 456/466 HD zaprojektowaliśmy trzy różne typy podajników, idealnie wpisujących się we wszystkie potrzeby Klientów: rotor podający, rotor z 13 lub 25 nożami (z możliwością hydraulicznej zmiany liczby noży 0-12-13-25 bezpośrednio z kabiny ciągnika). Wszystko w zależności od potrzeb i przeznaczenia zbieranego materiału roślinnego. Co więcej, to właśnie w tych maszynach wprowadzona została nowość w postaci hydraulicznego zabezpieczenia belki z nożami na wypadek uderzenia kamienia bądź innej przeszkody podebranej z pola. Ponadto zęby rotora ułożone w kształt litery „V” wspomagają równomierne rozłożenie materiału roślinnego na całej szerokości beli.


 BELE JAK MALOWANE

Chociaż prasy zmiennokomorowe wymagają od operatora prawidłowego prowadzenia maszyny po pokosie, aby uzyskać idealnie wypełnioną, równą belę – my przemyśleliśmy również ten aspekt. Prasy HD są bowiem standardowo wyposażone w czujniki wypełnienia lewej i prawej krawędzi beli, zlokalizowane na skrajnym lewym i prawym pasie. W zależności od naprężenia pasa potencjometr informuje więc operatora, w jaki sposób poprowadzić prasę by uzyskać równomierne naprężenie pasa, a co za tym idzie jednolite wypełnienie beli.

Potrzebujesz nowej jakości pracy w swoim gospodarstwie? Skontaktuj się z najbliższym dealerem marki Case IH​ i zapytaj o ofertę pras.