Marka

Siatka, siatce nie równa, czyli w co owija Case IH

01 lip 2021

​​​​To już kolejny, z naszych eksperckich wpisów, które sprawią, że prasy marki Case IH nie będą miały przed Wami tajemnic! Tym razem kilka słów na temat siatek z polietylenu, czyli jednego z najpopularniejszych produktów do owijania okrągłych bel.

Sznurek? To już przeżytek!

Pamiętacie jeszcze małe kostki bądź bele owinięte sznurkiem? Jeszcze dekadę temu, taki widok można było spotkać na wielu polskich polach. Dziś, za sprawą postępującej modernizacji i coraz nowocześniejszych rozwiązań do belowania i owijania, to już rzadkość. W przypadku owijania siatką czas trwania oplotu to około 5-7 sekund w porównaniu do 20-30 w przypadku systemu ze sznurkiem. Oznacza to, że ciągu godziny jesteśmy w stanie zbelować o wiele większy obszar pola, a to znacznie poprawia efektywność pracy.

Uwaga, tylko dla profesjonalistów!


Najbardziej popularna siatka marki Case IH Professional ma szerokość 123 cm i długość 2800 m, co umożliwia owinięcie około 250 bel o średnicy 125 cm przy ilości owinięć około 2,5 raza. Siatka tej długości nie sprawia problemu przy założeniu jej w aparacie wiążącym, nawet jednej osobie. Kolejne siatki o większych długościach odpowiednio 3800 m oraz 4500 m wystarczą na owinięcie większej ilości bel, ale trudniej jest je zamontować w aparacie wiążącym.

Z Waszych historii wiemy, że nie jest to niemożliwe!

 

Z gruntu odporne i wytrzymałe

Aż 123 cm szerokości dedykowanej siatki marki Case IH, w połączeniu z doskonałym aparatem wiążącym pras, umożliwia owijanie również krawędzi bel co nadaje gotowym belom lepszy wygląd i zdecydowanie ogranicza nasiąkanie wodą podczas magazynowania bez okrycia.

Powierzchnia siatki Professional jest odporna na działanie promieniowania UV, dzięki czemu bele zachowują swój kształt nawet przez długi czas podczas składowania ich na zewnątrz. Ważnym aspektem podczas wyboru siatki jest parametr jej wytrzymałości. W przypadku siatki marki Case IH jest to aż 270 kg, co umożliwia to z powodzeniem owijanie bel o średnicy do 1,8 m i stanowi jedną z najwyższych wartości na rynku!

 

Koniec siatki? To dopiero początek!

O praktyczne rozwiązania dbamy w każdym detalu naszych produktów. Wielu użytkowników chwali sobie rozwiązanie zabarwienia końcówki siatki informujące operatora prasy o zbliżającej się konieczności wymiany szpuli. Gdy zauważymy pasek na ostatnio owiniętej beli, otrzymujemy jasny sygnał, że siatki starczy nam jeszcze na około 5-10 owiniętych bel.

A przecież nic tak nie cieszy oka jak pięknie, dokładnie i precyzyjnie owinięte bele.

 

Na koniec kilka słów, o starym dobrym sznurku

Chociaż sznurek powoli odchodzi do lamusa, jest on wciąż wykorzystywany w prasach wielkogabarytowych formujących bele prostopadłościenne.

Aby sprostać wymaganiom wysokiego zagęszczenia materiału roślinnego sznurek musi być gruby i wytrzymały. Stajemy na wysokości zadania również w tej kategorii! Sznurki marki Case IH serii Maximma lub HD są oznaczone typem 130 PL. Oznacza to, że 130 m bieżących sznurka waży 1 kg. W Polsce grubość sznurka określa się również za pomocą skali TEX. Im wyższy TEX, tym grubość i wytrzymałość sznurka jest wyższa. 130 PL jest jednoznaczne w zaokrągleniu z TEX 7700.

​ Ty też możesz cieszyć się tak doskonałymi efektami i prawdziwym przełomem z zakresie belowania z użyciem siatki. Wypełnij poniższy formularz, a nasz autoryzowany Dealer skontaktuje się z Tobą i dobierze rozwiązania, szyte na miarę!