Marka

Technologia AgXtend marki Case IH optymalizuje potencjał plonowania

28 paź 2020

​Mija już kolejny tydzień od prezentacji najnowszych technologii AgXtend w materiale Huberta Bronsia dostępnym na naszym kanale YouTube. Czas podsumować nowoczesne rozwiązania zaprezentowane przez specjalistę w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego. To również moment, by odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego, jeśli chcemy osiągać zyski w rolnictwie, musimy postawić na innowacje?

Skaner SoilXplorer do analizy pionowej struktury gleby, jej właściwości oraz zmiennej głębokości uprawy

Umożliwia precyzyjne zbadanie zwięzłości i twardości gleby, a także jej zasobność w wodę.Dzięki zbieraniu kluczowych informacji na temat właściwości uprawianego terenu i ich inteligentnemu przetwarzaniu tworzy mapy glebowe, które pozwalają na zmienny wysiew nasion na poszczególnych częściach pola. W efekcie maksymalizuje potencjał wydajnościowy gleby i pozwala na optymalne zużycie nasion.

System CropXplorer Basic skanujący biomasę i azot

Skanuje ilość biomasy na polu i określa zapotrzebowanie rośliny na nawozy azotowe w czasie rzeczywistym. Następnie, za pomocą inteligentnego połączenia monitora np.: Trimble XCN-1050 z rozsiewaczem operującym zmienną dawką i kontrolą sekcji, dobiera odpowiednią ilość nawozu dla danego obszaru, ograniczając tym samym możliwośćnadmiernego nawożenia roślin i marnowania produktu.

System wspomagania sterowania ciągnika EZ-Pilot PRO z monitorem Trimble XCN-1050

 Pozwala na jazdę z najwyższą dostępną dziś precyzją pracy RTK+, która umożliwia zlokalizowanie ciągnika na polu z dokładnością do 2 cm. System sterowania ciągnikiem kontroluje kierunek jazdy bez konieczności trzymania kierownicy dzięki stale gromadzonym danym w aplikacji Precision IQ.

Dlaczego więc innowacje?

Ponieważ praca na roli nigdy nie była prostsza. Z technologią oferowaną przez markę Case IH uzyskasz znacznie lepsze rezultaty przy mniejszym zaangażowaniu pracy oraz kapitału. By dowiedzieć się więcej, zapraszamy do materiału na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=wZu-rfKsSmY