Produkty

NOWE CIĄGNIKI CASE IH VESTRUM CVXDRIVE 2023 OFERUJĄ LEPSZĄ WYDAJNOŚĆ, FUNKCJONALNOŚĆ I WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE

07 lis 2022

​​​​Najnowszy wyświetlacz w wysokiej rozdzielczości AFS Pro 700 Plus optymalizuje sterowanie ciągnikiem. Udoskonalone funkcje przekładni CVXDrive. Poprawione spasowanie i wykończenie. Nawet 4 w pełni elektrohydrauliczne tylne zawory hydrauliki zewnętrznej.


Nowe funkcje i udoskonalenia konstrukcyjne wprowadzone do czterech ciągników Case IH Vestrum CVXDrive na 2023 r. jeszcze bardziej zwiększają wydajność, funkcjonalność, komfort i wrażenia z jazdy zapewniane przez te popularne modele. Najważniejsze aspekty to udoskonalona przekładnia CVXDrive, najnowszy wyświetlacz AFS Pro 700 Plus oraz nawet cztery w pełni elektrohydrauliczne zawory tylne, przedni WOM z mokrym sprzęgłem, jak również lepsze spasowanie i wykończenie elementów. Wszystkie modele Vestrum CVXDrive są napędzane przez ekonomiczne, czterocylindrowe silniki NEF o pojemności 4,4 litra o mocy od 100 do 130 KM, mogące jednak rozwinąć moc do 140 KM.

Christel Diebolt, Product Marketing Manager, stwierdził: – Ciągnik Vestrum CVXDrive zyskał silne zainteresowanie wśród klientów, którzy mają ograniczone rozmiary szop i pól, ale chcą cieszyć się technologią i komfortem, które można znaleźć w większych ciągnikach, jak również niezrównanymi zaletami innowacyjnej przekładni bezstopniowej (CVT). Dzięki najlepszej w tej klasie przekładni, środowisku pracy operatora i wszechstronności, Vestrum doskonale sprawdza się w polu, na drodze lub podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach z ładowaczem czołowym. Co więcej, Vestrum idealnie plasuje się poniżej gamy Maxxum, zapewniając funkcje klasy premium w kompaktowym rozmiarze.

Ulepszona i regulowana przekładnia CVXDrive
Zapewniająca doskonałą wydajność i wszechstronność, przekładnia CVXDrive obejmuje dwa zakresy mechaniczne i umożliwia bezstopniową regulację prędkości jazdy do przodu do 40 km/h, podczas gdy jej funkcja ECO pozwala osiągnąć ją przy prędkości obrotowej silnika 1700 obr./min, minimalizując w ten sposób zużycie paliwa. W połączeniu z systemem APM ciągnika, który umożliwia operatorowi ustawienie żądanej prędkości roboczej, podczas gdy on sam zajmuje się całą resztą, przekładnia zapewnia optymalną wydajność, a dla dodatkowego bezpieczeństwa posiada funkcję aktywnego zatrzymania.

W modelach Vestrum CVXDrive wprowadzone zostały usprawnienia pracy przekładni napędowej, polegające na wprowadzeniu dodatkowych „inteligentnych” funkcji obsługi CVT. W odpowiedzi na wymagania klientów charakterystyka jazdy została ulepszona w celu zmaksymalizowania reakcji na zmianę kierunku jazdy oraz przyśpieszanie/zwalnianie, zwiększona też została czułość pedału gazu oraz wbudowana została funkcja obejścia tempomatu.

Opcją jeszcze bardziej zwiększającą wydajność są nawet cztery elektrohydrauliczne zawory hydrauliki zewnętrznej przeznaczone do najbardziej wymagających zadań.

Komfort jak w samochodzie osobowym
Nowa, czterosłupkowa kabina jest jeszcze bardziej wydajna i przyjemna w użytkowaniu. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu została wyposażona w amortyzację oraz liczne zewnętrzne i wewnętrzne ulepszenia.
We wnętrzu operatorzy docenią doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach oraz najwyższej staranności wykonania, z ulepszonym spasowaniem i wykończeniem podsufitki i słupków, osłonami amortyzatorów gazowych podtrzymujących drzwi i tylną szybę oraz kierunkowskazami z funkcją samoczynnego wyłączania. Wrażenie podobne do jazdy samochodem zwiększa wygodny wyświetlacz na słupku A ze zintegrowanym lusterkiem i schowkiem, które są obecnie standardem we wszystkich wersjach, nie wspominając o opcjonalnej skórzanej kierownicy Case IH.

Wyróżniającą się cechą nowej kabiny jest nowy moduł sterowania AFS Pro 700 Plus, obejmujący o 35% większy szklany ekran wysokiej rozdzielczości w stylu tabletu, pokryty powłoką antyrefleksyjną i odporną na odciski palców. Dzięki 15 GB pamięci masowej, posiada on menu szybkiego startu, działa szybciej, zapewnia wielozadaniowość w celu optymalizacji wydajności i może pomieścić do czterech wejść kamer. Można go zamontować na podłokietniku MultiController lub na opcjonalnej szynie monitora, która zawiera zintegrowaną wiązkę przewodów oraz dwa gniazda USB do zasilania tabletów i telefonów komórkowych.

Nowe opcje obejmują szynę monitora ze zintegrowaną prowadnicą wiązki przewodów i dwoma gniazdami USB. Dla rolników posiadających narzędzia wykorzystujące tablety do sterowania maszyną za pomocą aplikacji, dostępny jest również zestaw uchwytów RAM® na tablet i/lub telefon komórkowy.

Na zewnątrz nowe stopnie wejściowe oferują łatwiejszy, bezpieczniejszy dostęp do kabiny, a zaprojektowana na nowo przednia wycieraczka, wcześniej dostępna tylko w wersji z panoramicznym niskim dachem, obejmuje swym zasięgiem o 65% więcej powierzchni przedniej szyby i jest dostępna we wszystkich wersjach. Jest też nowy zintegrowany, składany uchwyt na lampę ostrzegawczą LED oraz nowe, światła boczne/pozycyjne LED, które zwiększają widoczność.

Vestrum CVXDrive to pierwszy model Case IH w tym sektorze, w którym połączono firmową przekładnię CVXDrive z systemem automatycznego zarządzania wydajnością (APM) w celu zapewnienia maksymalnej efektywności i wydajności. Przeznaczona dla średniej wielkości przedsiębiorstw mleczarskich i rolnych przekładnia oraz 4,5-metrowy promień skrętu sprawiają, że ciągnik ten jest idealny do pracy z ładowaczem czołowym, zadań wykonywanych przez WOM, lekkiej uprawy roli i zadań transportowych.


Pobierz PDF