Marka

PROGRAM MŁODY ROLNIK 2022 – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE

13 kwi 2022

Aż do 150 tys. zł na start w rolnictwie? Rusza ostatni nabór na Młodego Rolnika z perspektywy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Działanie to będzie prawdopodobnie kontynuowane również w przyszłości w ramach nowego Krajowego Planu Strategicznego, ale data kolejnych naborów pozostaje nieznana – z tego względu warto złożyć wniosek już w tym roku. To unikalna szansa na uzyskanie wsparcia inwestycji w rozwój gospodarstwa, dlatego również tym razem marka Case IH postanowiła wesprzeć wszystkich ubiegających się o udział w programie i pomóc w zorganizowaniu koniecznych formalności. Szczególnie warto zwrócić uwagę na czas – wnioski o przyznanie dotacji można składać od 31 marca, ich przyjmowanie potrwa do 29 maja 2022 r.


KIM JEST MŁODY ROLNIK?
Do udziału w programie mogą zgłaszać się rolnicy od 18 do 40 roku życia, posiadający gospodarstwo rolne nie dłużej niż 24 miesiące oraz niezbędne kwalifikacje rolnicze lub wykształcenie rolnicze. Osoby nieposiadające wykształcenia rolniczego, które chcą ubiegać się o premię dla młodego rolnika, zobowiązani są do uzupełnienia wykształcenia rolniczego w ciągu 36 miesięcy od daty wydania pozytywnej decyzji o przyznaniu pomocy. Co ważne, zakończenie szkolenia musi być potwierdzone dyplomem oraz zaświadczeniem nadającym kwalifikacje zawodowe, które ujęte są w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aby złożyć wniosek o premię należy posiadać również przynajmniej 1 ha gruntu – w formie własności lub dzierżawy. Ponadto, aby zakwalifikować się do programu, rolnik nie może być ubezpieczony w KRUS dłużej niż 2 lata jako prowadzący na moment składania wniosku.

WIERZYMY WE WSPÓLNY ROZWÓJ!
Marka Case IH wspiera codzienne przedsięwzięcia młodych rolników od wielu lat, jednocześnie czerpiąc od nich inspiracje do tworzenia coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Jako marka nastawiona na szeroko pojęty rozwój rolnictwa, wiemy, że program Młody Rolnik to szansa na udaną inwestycję w przyszłość, a także realizację wysoko postawionych celów. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że wsparcie finansowe to cenna pomoc dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rolnictwem, a także zachęta do podjęcia wyzwania jakim jest samodzielne prowadzenie gospodarstwa. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z przedstawicielami autoryzowanych dealerów marki Case IH, którzy pomogą dopełnić formalności.​​​​